Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:57
[Elektryka] Brak iskry, świeca sucha
Autor Wiadomość
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
  Wysłany: 13 Maj 2015, 18:31   [Elektryka] Brak iskry, świeca sucha
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Na wstępie chciałbym powiedzieć, że przeszukałem to forum jak i inne, ale nie znalazłem odpowiedzi i pomocy, która by mnie satysfakcjonowała. Pozwólcie, że opiszę swój problem. Posiadam Opla Corsę 1.2 B, dostałem ją w spadku od siostry, Corsa była używana dość sporadycznie, ponieważ siostra wyjechała do Anglii. Gdy zdałem prawko, dostałem właśnie to auto. Jeżdżę nią od stycznia.

Sytuacja zaczęła się jakieś 2 miesiące temu. Przyjechałem autem pod dom dziewczyny, gdy chciałem nim odjechać nie odpalił, kręciłem długo i nic. Zostawiłem tam auto już, bo była noc. Przyjechałem z rana i auto bez najmniejszych problemów odpaliło. Za jakieś 3 tygodnie sytuacja się powtórzyła. Lecz po dniu zaś auto odpaliło. W ciągu ostatnich 4 dni auto nie chciało odpalić potem odpaliło i teraz już 3 dzień nie chce palić. Sprawdziłem wczoraj świecę i nie ma ona iskry, ale moim zdaniem nie jest ona również mokra. Gdy kiedyś jechałem wydawało mi się jakby auto szarpało.

Od czego zabrać się za remont ? W jakiś szczególny sposób sprawdzać kable ? Czy może ten nieszczęsny czujnik poł. wału korbowego a może to moduł zapłonowy ? Mam 18 lat i jak na razie kiepski ze mnie mechanik samochodowy, a zwłaszcza elektryka. Proszę pomóżcie mi, bo auto jest mi bardzo potrzebne. Nie mam jak zaholować auta do mechanika, ale mogę potrzebne części kupić na szrocie, ponieważ dojeżdżam do szkoły. Mam nadzieję, że wyczerpałem temat oraz, że w miarę szybkim czasie otrzymam odpowiedź. Z góry dziękuję chłopcy :)
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Maj 2015, 21:40   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Brak iskry i sucha świeca , czyli najprawdopodobniej brak sygnału czujnika wału .
Dla uściślenia podaj rok auta żebym miał jakąś orientację co do wersji silnika .
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 13 Maj 2015, 21:44   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Rok auta kolego to 1996, 45 KM. Kupić ze szrotu czy raczej inwestować w nowość ? :wstyd:
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Maj 2015, 17:36   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


psienek napisał/a:
Rok auta kolego to 1996, 45 KM.

Czyli nowsza wersja tego silnika o symbolu X12SZ .
Dobrze byłoby podłączyć pod komputer i sprawdzić czy sterownik silnika wychwycił usterkę czujnika wału oraz jak ją zinterpretował , dodam tylko że sterownik silnika wyłapuje takie błędy raczej rzadko .
Czujnik proponuję kupić nowy bo z używkami bywa rożnie , z nowym przynajmniej nie będzie żadnych niespodzianek .
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 14 Maj 2015, 19:02   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Dzięki wielkie yosh, trzymaj się ciepło. Spróbuję wymienić ten czujnik i napiszę czy raz pali czy nie pali, dziś mi odpalił akurat :)
 
 
     
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 14 Maj 2015, 22:31   
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


ja dodam od siebie, że lepiej dopłacić te 10 zł więcej i mieć nowy, poza tym cena nowego to ok 40-50zł
a poza tym widzę, że jesteś chyba z wódki koło głubczyc, to jeżeli tak, to podpowiem, że w głubczycach na ul. krętej jest sklep z częściami i tam od ręki powinieneś dostać taki czujnik za 40 zł ;)
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 15 Maj 2015, 09:21   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Dziękuje bardzo, w pon bede mial czas to podejde, Twoim zdaniem to tez czujnik polozenia walu, dzis udalo mi sie odpalic ale jak troszke dluzej pojechalem to mi szarpal co jakis czas zwlaszcza jak przyspieszalem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Brak iskry, świeca sucha
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Zepsuł Ci się samochód i potrzebujesz lawety? Zamów laweta klucze. of firmy holmot! sklep bmw
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.