Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:51
Corsa C 1.2 75km - kilka pytań
Autor Wiadomość
 ///Przemas


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Wiek: 35
Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Maj 2015, 12:40   Corsa C 1.2 75km - kilka pytań
   Moje auto: Corsa C FL


Siemanko droga Corsiarska ekipo!

Od ponad pół roku jestem właścicielem Corsy C po lifcie z 2004 roku, silniczek standard 1.2 55kW (Z12XE). Miała byc na chwilę, a autko jest na tyle wdzięczne i ekonomiczne, że zostaje na dłużej. W związku z tym chcę w niej to i owo porobić, żeby mi dłużej słuzyła. Po kolei.

1) Rozrząd. Przy odpalaniu silnika czasami coś zaskrzeczy, coś zaskrzypi i wstępny wywiad wskazuje na rozrząd, zgadzacie się? Do tego silnik ma dość słabą kulturę pracy, trochę głośno pracuje i delikatnie klekocze. Wydaje mi się, że to będzie łańcuch (na liczniku 170tys. km, cholera wie ile faktycznie bo kupione od handlarza). I tutaj prośba do was, chciałbym wymienić rozrząd i wszystko co przy tej wymianie wskazane (jakieś uszczelki, śrubki i inne pierdółki), byłby ktoś tak miły i wypisał listę części jakie zakupić? Jakich producentów najlepiej się trzymać?

2) Poziom oleju. Oleju trochę mi ubywa, będzie 1l na 10tys. km. Bardzo źle? Przy okazji grzebania w silniku chcę wymienić uszczelkę miski, uszczelkę obudowy rozrządu, korek wlewu oleju, coś jeszcze tutaj polecacie? Widzę, że delikatnie poci się w okolicy filtra oleju, coś tutaj możemy zrobić?

Jeżeli są jakieś drobnostki o które warto zadbać przy takim grzebaniu w silniku, napiszcie mi co jeszcze wrzucić do koszyka zakupów zanim wezmę się za robotę. Przeszukiwałem forum, ale tematy albo są nieaktywne albo nie do końca wyczerpują zagadnienie.

Z góry dzięki, pozdro :)
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 4 Maj 2015, 20:38   
   Moje auto: AG Z14XEP


filtr oleju to wklad papierowy? jeśli tak, to pod korpusem filre oleju jest uszczelka - do dostania raczej tylko w ASO.
Jeśli zdejmujesz rozrząd, to pokrywe zaworów też będziesz ściągał - uszczelkę daj nową.

1l / 10kkm to jeszcze daleko od 'oplowskiej normy' 0.7l/ 1kkm ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa C 1.2 75km - kilka pytań
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.