Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:24
Hamulce tylne. Corsa B
Autor Wiadomość
 dioni


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Kozodrza
Wysłany: 7 Kwiecień 2015, 19:38   Hamulce tylne. Corsa B
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Witam. Wymieniałem linkę od hamulca ręcznego, w tym celu rozebrałem sobie hamulce bębnowe żeby dostać się do starej linki. I niestety zrobiłem głupią rzecz a mianowicie. Chciałem sprawdzić jak działają hamulce szczękowe. Wcisnąłem kilka razy na pedał hamulca i w pewnym momencie usłyszałem syknięcie. Okazało się, że po obu strona kół, z cylinderków wyszedł jedną stroną płyn. Teraz przy każdym przesunięciu tłoczka ucieka mi nie wielka ilość płynu. Złożyłem bębny, koła i sprawdziłem na podwórku jak samochód hamuje. Niby wszystko ok, płynu ze zbiorniczka też nie ubyło, ale pewnie to złudzenie, ponieważ sam przód może hamować. Dlatego mam pytania. Czy w trosce o bezpieczną jazdę takie cylinderki nadają się do wymiany, czy wystarczy odpowietrzyć układ?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2015, 23:18   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli nie doszło do rozszczelnienia i cylinderki po prawidłowym złożeniu nie pocą się to nie musisz się martwić i wystarczy tylko odpowietrzyć układ hamulcowy .
 
 
     
 dioni


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Kozodrza
Wysłany: 8 Kwiecień 2015, 13:52   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Dzisiaj przejrzałem te cylinderki jeszcze raz na spokojnie i faktycznie nic już z nich nie wypływa przy ruchu tłoczków. Teraz czekam aż będzie druga osoba w domu i zabieram się za odpowietrzanie. Gdzieś przeczytałem, że Corsa B ma obwód hamulcowy typu X, czyli kolejność odpowietrzania następuje od lewego tyłu do prawego przodu i na odwrót?
 
     
 iparts



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: iparts
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Kwiecień 2015, 12:51   
   Moje auto: Opel


Z tego co się orientuję, jeśli masz auto bez ABS to odpowietrzasz normalnie:

1. prawy tył
2. lewy tył
3. prawy przód
4. lewy przód

jeśli układ jest źle odpowietrzony to jest to wyczuwalne.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Hamulce tylne. Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.