Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:21
Kilka problemów z silnikiem
Autor Wiadomość
 koranx


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: FSL
Wysłany: 2 Kwiecień 2015, 00:47   Kilka problemów z silnikiem
   Moje auto: Corsa B 1.2 8v


Witam mam kilka problemów z moją corsą silnik 1.2 8v 33 KW
1. Spore spalanie około 10 litrów na 100 trasy nie mniejsze niż 20 km
2. Strasznie słaba trzeba żyłować do wysokich żeby jechała . W 3 osoby pod lekką górkę nie ma szans podjazdu na 5 biegu zadusi silnik wiem że ta jednostka nie należy do najmocniejszych ,ale bez przesady v-max 130.
3. Falowanie na wolnych obrotach nie jest to duży zakres obrotów ,ale jednak .
4. Wolno schodzi z obrotów .
5. Z okolic kolektora ssącego dochodzi odgłos jakby pstrykania klepania .
6. z wydechu wydobywa się sporo białego dymu i wyrzuca wodę .

Nie wiem jak auto chodziło wcześniej bo mam je od niedawna wiem tyle że chwilę przed tym zanim auto do mnie trafiło miało robioną UPG .
Dodam że auto pali od strzała .
Bardzo proszę o pomoc .
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Kwiecień 2015, 10:54   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


1- do sprawdzenia kondycja lambdy , najlepiej odczyt z poziomu komputera .
2- no niestety jest to najsłabsza jednostka montowana w corsie B , jeśli jest to jeden z pierwszych wypustów corsy z klasycznym aparatem zapłonowym na rozdzielaczu to problem może tkwić w niewłaściwie ustawionym zapłonie .
3 i 4 - tu problem prawdopodobnie tkwi w nieszczelności układu dolotowego , rozkręcona podstawa wtrysku lub uszkodzony jakiś przewód podciśnienia .
5 - dźwięk wydawany przez wtrysk paliwa , jeśli słyszysz również dosyć głośne syczenie sprawdź czy w rowku dolnej krawędzi plastikowej pokrywy wtrysku znajduje się uszczelka .
6- czasem to tylko para która się wytrąca z powietrza spalonego z paliwem w komorze spalania , efekt się wzmaga po usunięciu katalizatora spalin . Jeśli towarzyszy temu ubywający płyn chłodzący i szeleszczenie w kabinie z okolic nagrzewnicy to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić uszkodzenie uszczelki głowicy .
 
 
     
 koranx


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: FSL
Wysłany: 2 Kwiecień 2015, 12:24   
   Moje auto: Corsa B 1.2 8v


To tak aparat zaplonowy jest juz chyba ten nowszy bo nie ma rozdzielacza czyli nir jest mechaniczny , wiec ustawienie odpada .
Plynu nie ubywa , gdzies musi brac lewe gdy zatkam dolot silnik nie gasnie , ale za cholere nie moge znlesc gdzie ciagnie lewe sprawdzilem juz chyba wszystko .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Kilka problemów z silnikiem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.