Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Zwarcie czy brak masy?
Autor Wiadomość
 meriox


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 31 Marzec 2015, 17:11   [Elektryka] Zwarcie czy brak masy?
   Moje auto: Corsa D 1.2 X12XEP


Witam,
Od czasu do czasu, po mocnych deszczach i prawdopodobnie po wjechaniu w kałużę na pulpicie zaświeca mi się "samochód z kluczykiem". Silnik pracuje wtedy normalnie, nic nie szarpie i nie ma spadku mocy.
Pojawia się jednak dziwny objaw... po włączeniu kierunkowskazów (lub świateł awaryjnych) automatycznie uruchomione zostają silniczki do regulacji wysokości przednich świateł. Działają góra-dół w rytm pulsowania kierunkowskazów.
W skrzynce bezpieczników było sucho. W dni bezdeszczowe objawy nie występuję.
Na dzień po wystąpieniu problemu podjechałem podpiąć Corsiczkę pod komputer. Żaden z kompów nie pokazał błędów.

Czy ktoś spotkał się z problemem lub ma pomysł gdzie szukać usterki?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Marzec 2015, 22:22   Re: Zwarcie czy brak masy?
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Przy braku masy kierunkowskazy pobierają ja poprzez inny odbiornik a więc przez dodatkowy opór/rezystancję/ więc nie świecą pełnym światłem.Jestem pewny,że zalewana jest wtyczka/gniazdo przy reflektorze a że woda przewodzi to do czasu wyschnięcia dzieją się takie rzeczy.Po zmianie żarówki ktoś źle nałożył osłonę.
 
     
 meriox


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 1 Kwiecień 2015, 07:29   
   Moje auto: Corsa D 1.2 X12XEP


Wielkie dzięki. Sprawdzę to i dam znać czy problem został wyeliminowany.

Btw. czy silniczki regulacji świateł zasilane są z innej wtyczki/gniazda niż żarówka do jazdy dziennej?

[ Dodano: 10 Kwiecień 2015, 16:51 ]
Witam ponownie,
Sprawdziłem osłonki przy światłach i wszystko wydaje się w porządku. Podociskałem wszystkie wtyczki/gniazda i mimo ostatnich deszczowych dni, problem nie powtórzył się.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Zwarcie czy brak masy?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.