Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:56
[Elektryka] Dołożenie przycisków sterowania w kierownicy
Autor Wiadomość
 Odzeniak


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Janek
Wiek: 27
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Zielonka
  Wysłany: 17 Marzec 2015, 21:20   [Elektryka] Dołożenie przycisków sterowania w kierownicy
   Moje auto: Corsa D 2011r. 1.4 100KM


Witam. Dzisiaj kupiłem swój pierwszy samochód, Corsę D z 2011r. Wyposażenie super tylko brakuje mi sterowania radiem i komputerem z kierownicy. Przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Jedyne co to że aby domontować przyciski trzeba zmienić całą kierownice.

1. Czy można domontować przyciski na starej kierownicy?
2. Jeśli jest to niemożliwe, to czy po zakupie nowej kierownicy też jest to wykonalne?
 
     
 exadith



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 36
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Marzec 2015, 11:05   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 16V 2008


Dokładając do swojej corsy sterowanie z kierownicy, musiałem kupić kompletny zestaw. W mojej kierownicy bez przycisków nie dało się ściągnąć tych elementów, gdzie znajdują się przyciski.

Warto rozejrzeć się za kierownicą z obszyciem skóry, mnie się udało taką dorwać. Niestety, chcąc ściągnąć kierownice, trzeba zrobić w niej dziury, a następnie włożyć cienki śrubokręt i odblokować mechanizm. Tym samym musisz się liczyć z tym, że używana kierownica również będzie posiadała te dziury po bokach. Podczas montażu należy uważać na przewody od poduszki powietrznej. Sam montaż jest banalnie prosty, do odkręcenia potrzebny jest torx ( jeśli dobrze pamiętam to rozmiar T50 ). Po odkręceniu kiery montujesz nową, wpinasz kabelki, montujesz poduszke powietrzną i pozostaje tylko odblokowanie funkcjonalności TECH'em 2.
 
 
     
 Odzeniak


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Janek
Wiek: 27
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Zielonka
Wysłany: 24 Marzec 2015, 21:24   
   Moje auto: Corsa D 2011r. 1.4 100KM


Właśnie zauważyłem że w mojej corsynie kierownica nie ma zaślepek a jest wykonana z jednego kawałka gumy. Znalazłem oryginalną kierownice obszytą skórą razem z przyciskami więc zabieram się za zmianę. Dzięki za pomoc ;)
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 1 Maj 2015, 11:02   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


ja mam Corse 1.4 enjoy 2010 i tez nie mam tych przyciskow a do tego radio tylko cd30 . szkoda ze auto z 2010 roku nie ma w standardzie obsługi usb czy aux . w kia ceed z 2008 np. jest
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ kierowniczy » [Elektryka] Dołożenie przycisków sterowania w kierownicy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



katalizatory warszawa
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.