Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
[ Karoseria] Zablokowane oparcie tylnej kanapy
Autor Wiadomość
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 25 Luty 2015, 21:12   [ Karoseria] Zablokowane oparcie tylnej kanapy
   Moje auto: Corsa D


Witam, zwracam sie do kolegów z prośba o pomoc .........a mianowicie zablokowało mi się oparcie tylnej kanapy nie mogę złożyć oparcia poniewaz zablokował się jeden zaczep , sprężyna nie jest zerwana .....mechanizm pracuje niby w porządku, czerwony trzpien wysuwa sie podczas przesuwania dżwigni blokady a jednak zaczep trzyma bardzo mocno i tu moja prośba .....wiecie jak to naprawić , rozebrać , może jest jakiś sposób aby to naprawić w domowych warunkach.
 
 
     
 freestyle01


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Październik 2017, 18:16   
   Moje auto: D


Trochę odgrzebię temat. Mam ten sam problem. Chciałem złożyć oparcie tylnej kanapy (tę większą część) i po odblokowaniu siedzenia przyciskiem utknęło w pozycji odchylonej o około 10-15st.
W tej chwili oparcie daje się w ogóle ruszyć ani do przodu ani w górę. Trzpień również się nie wysuwa, ale to nie on jest problemem, ponieważ nawet jak go wyciągnę ręcznie do góry to i tak oparcie jest nadal zablokowane.
 
     
 freestyle01


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 31 Październik 2017, 16:17   
   Moje auto: D


Nikt z Was (kolegi zimny41) nie miał podobnego problemu z tylnym siedzeniem?
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 3 Listopad 2017, 18:06   
   Moje auto: Corsa D


Witam, podejrzewam że wielu posiadaczy CD ma z tym problem ale niektórzy nie zawracają sobie tym głowy ..............ja miałem z tym problem kiedy auto było jeszcze na gwarancji więc robił to serwis a ja podpatrzyłem ..............nie da rady zdemontować tego zablokowanego zaczepu oparcia kiedy ono jest w normalnej pozycji ...............trzeba to oparcie położyć aby dostać się do śrub zaczepu i i zdemontować zablokowany zaczep .
praca serwisu...............................odkręcenie dwóch śrub tego rygla (dźwigni) który jest mocowany do karoserii pod plastikowym boczkiem po odkręceniu zostaje on nadal zablokowany w oparciu ( można go teraz poruszać spróbować przekrzywić może wyjdzie )
.u mnie tak łatwo nie poszło tak się zablokował że nie dał się ruszyć .....więc żeby położyć oparcie do demontażu trzeba zniszczyć ten plastikowy boczek bagażnika bo nie da się położyć oparcia nawet z tą odkręconą dźwignią (za mały otwór w tym boczku).........w moim przypadku .....auto na gwarancji to serwis się nie pitolił ostre szarpnięcie -plastikowy boczek pękł -ale jak nie chcesz zepsuć i wymieniać tego elementu
to wystarczy nożykiem do tapet podciąć trochę ten otwór .............nawet jak podetniesz te 4 cm, to i tak nie będzie tego widać bo zasłoni go później naprawione oparcie ..........................całość leży na tylnej kanapie i już masz dostęp do śrub mocujących zaczepy w oparciu tylnej kanapy .

powodzenia w naprawie
 
 
     
 freestyle01


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 3 Listopad 2017, 19:26   
   Moje auto: D


@UP
Dzięki za odpowiedź.
Skończyło sie tak, że serwis wymienil Ci oparcie?
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 15 Listopad 2017, 11:22   
   Moje auto: Corsa D


Witam, nie oparcie ...........wymieniony tylko boczek plastikowy w bagażniku oparcie naprawili kiedy już mieli dostęp do śrub zamka.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » [ Karoseria] Zablokowane oparcie tylnej kanapy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Czytaj nasze artykuły https://wiecejinformacji.pl/jak-produkuje-sie-sztuczny-snieg/%
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.