Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
[ Silnik] Błędy silnika po wymianie uszczelki głowicy.
Autor Wiadomość
 oscarr


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Albert
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Sucha B
Wysłany: 10 Luty 2015, 10:42   [ Silnik] Błędy silnika po wymianie uszczelki głowicy.
   Moje auto: Corsa C 1.2 Comfort


3 tygodnie temu kupiłem corsę C i niestety szybko okazało się, że ma ona uszkodzoną uszczelkę głowicy.
W warsztacie wymieniono mi uszczelkę głowicy (głowica została oczywiście splanowana), a przy okazji termostat i pompę, oraz uszczelkę pokrywy rozrządu.
Gdy auto odebrałem ... wszystko było super, ale po jednym, 2 dniach zaczęły pojawiać się dziwne objawy.


Generalnie auto jeździ dobrze, płynu ani oleju nie ubywa - śmietana też się nie tworzy, ale

2 dni temu podczas jazdy zaczęła migać kontrolka silnika - po chwili zaczęła świecić ciągłym światłem.
Auto wyraźnie straciło moc ... zupełnie jakby komputer miał problemy z ustaleniem parametrów spalania ... i silnik zalewał się paliwem czy coś.
Ponowne odpalenie silnika powodowało, że kontrolka gasła, a auto na jakiś czas wracało do normy (odzyskiwało moc).
Wczoraj pojechałem do mechaników (tych co robili mi z uszczelką) - podłączyli terminal i wyszło w logu, że na cylindrze nr 2 były "niewypały" czyli nie doszło do zapłonu.
Zresetowali błąd i kontrolka nie pojawiła się już do wieczora, a auto znów było zrywne jak należy. Błąd pojawił się gdy znów na nienagrzanym silniku wracałem z pracy.

Dzisiaj - gdy odwodziłem dzieci do szkoły to kontrolka znów się zapaliła po kilkuset metrach jazdy. Tyle, że zgaszenie i ponowne odpalenie silnika nie spowodowało jej zgaśnięcia.
Co dziwne, auto mimo palącej się kontrolki - jeździ teraz dobrze - znaczy się jak jest nagrzane.

Szukałem po internecie informacji na ten temat i znalazłem takie oto podpowiedzi/odpowiedzi:

1. Kiepskie paliwo może przytykać wtryskiwacz, co może powodować niepalenie. (faktycznie zatankowałem na stacji TESCO)
2. Uszkodzenie/zużycie świec - co w sumie jest całkiem możliwe, bo przecież ten silnik pracował nie wiadomo ile czasu na uszkodzonej uszczelce głowicy i zapewne przepalił sporo płynu chłodniczego.
3. Poluzowane śrub panewek wałków rozrządu - co podobno jest wadą tych silników - w efekcie zawory się nie domykają jak należy.

Jeszcze nie zadziałałem aby to wszystko sprawdzić - mam to utrudnienie, że nie mam tu gdzie aktualnie przebywam żadnych narzędzi i zdany jestem na łaskę lub niełaskę mechaników - dlatego chciałbym prosić o uzupełnienie listy możliwych przyczyn moich problemów.

Dziękuję i pozdrawiam.

PS. Właśnie wróciłem od mechaników - wymienili mi świece (tamte były tragiczne), no i zresetowali błędy.
Na razie auto jeździ bez zarzutów i po godzinnym czekaniu u mechaników na wymianę świec, chyba mogę powiedzieć że po wymianie próba była na zimnym silniku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Błędy silnika po wymianie uszczelki głowicy.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.