Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:28
Linka hamulca ręcznego- Corsa B
Autor Wiadomość
 marcinkotek
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 20 Luty 2009, 19:39   Linka hamulca ręcznego- Corsa B

Witam wszystkich, czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć gdzie i jak podciągnąć linkę hamulca ręcznego.
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 20 Luty 2009, 19:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


wjeżdżasz na kanał, wchodzisz pod auto, gdzieś tam będzie linka w pancerzu, która rozdziela się na dwie części zaraz przy tylnej osi. Tam na tym rozdzieleniu będziesz miał śrubę kontrującą(na zdjęciu oznaczona jako 6). Wykręcasz i tym samym naciągasz linkę ręcznego
 
 
     
 kaber
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 20:09   

Mi dzisiaj zerwała się linka. Chyba za mocno zaciągnąłem ręczny? Bo strzeliło i rączka od hamulca chodzi bardzo luźno (ale mechanizm zapadkowy działa). Spod samochodu wystaje linka. Niestety nie znam się na tym zupełnie i w naprawie pomoże mi mój znajomy mechanik - muszę tylko kupić linkę. Czy po takim skromnym opisie można wywnioskować która linka pękła? (Na Allegro.pl są linki prawe i lewe i nie wiem którą kupić. Może zestaw, a niezużytą trzymać na "czarną godzinę?")
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 06:10   
   Moje auto: ASTRA G


kaber lepiej wymień obie linki żeby mieć pewność, że wszystko jest ok i o tej samej trwałości. Przy okazji poczyść szczęki i samoregulatory. Hamulce ważna rzecz, a od poprawnego działania ręcznego zależy działanie hamulca głównego. Mechanik weżmie w ranicach 40 do 60 zł za stronę plus części.
 
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 09:35   

dołączę się do tematu, a czym najlepiej wyczyścić te części i takie głupie pytanie gdzie znajdują się samoregulatory ??
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 12:03   
   Moje auto: ASTRA G


czyszczenie - szczotka druciana, papier ścierny, sprężone powietrze. Samoregulatory można poczyścić środkami typu WD 40, tylko trzeba uważać żeby nie zabrudzić powierzchni ciernych na szczękach i bębnach.
samoregulatory masz w czerwonej ramce na foto :P

 
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 16:34   

aha dzięki bardzo, a czy coś się stanie jak WD-40 się tam dostanie ?? ;> a takie pytanie co jaki czas należy wymieniać okładziny i bębny ?? albo jaka jest minimalna ich grubość ??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Linka hamulca ręcznego- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.