Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 16:10
Opel Corsa B 1.0 12V
Autor Wiadomość
 Didek


Informacje
slaskie

Imię: Dawid
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Chorzów
  Wysłany: 18 Styczeń 2015, 13:34   Opel Corsa B 1.0 12V
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Witam wszystkich klubowiczów Corsy ;) , Panowie mam dosyć dziwny problem z moim samochodem , przejrzałem podobne przypadki ale to nie to samo , mam nadzieję że ktoś z was będzie wiedział o co chodzi bo jeśli chodzi o samochód jestem całkiem zielony ;) , Mianowicie zakupiłem Opla Corse B 1.0 12V by mieć czym jeździć do pracy , po trzech miesiącach zaświeciło mi się "check engine" co mnie przestraszyło bo o samochodach nie wiem nic , więc zignorowałem ten błąd , Lapka check zgasła lecz co jakiś czas do czasu obecnego czasu pokazuje się nawet jeśli stoję na światłach , i obroty silnika tak jakby gazują tylko że w dół ;/ , normalnie mój samochód na luzie trzyma około 900-1000 obrotów , lecz gdy zaświeca się nasz Check obroty spadają z 900 np do 300-400 i znów się unoszą i to samo , po chwili jak ruszam zmieniam bieg samochód zachowuje się normalnie , lecz trzy razy miałem już tak że po zaświeceniu się check engine samochód podczas jazdy nie reagował na gaz ;O i to mnie bardzo przestraszyło , samochód co prawda bo jakimś czasie wraca do normy ale ten przypadek zaczyna się coraz częściej powtarzać średnio raz na 2tygodnie , także pojechałem do Mechanika aby sprawdził co jest nie tak , podłączył samochód pod komputer i wszystko że Czujnik położenia wału może być uszkodzony , i tu pytanie do was moi drodzy , czy jest to możliwe że jest to czujnik czy coś innego , nie chce niepotrzebnie wymieniać czegoś co może być dobre , z odpalaniem mój samochód też ma problemy muszę mu niekiedy pomagać ( gazem ) , i wtedy silnik się normuje dopiero.


Mam też mniejszy problem światło w bagażniku mi nie świeci , nawet po wymianie żarówki ;/ jakiś pomysł ktoś ma ?.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Styczeń 2015, 14:58   Re: Opel Corsa B 1.0 12V
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skoro fachowiec podłączał autko pod komputer to powinien jednoznacznie określić co było przyczyną zaświecania się kontrolki check , błędy zawsze zostają w historii komputera silnika , nawet jeśli check zgaśnie .
Skoro fachowiec mówi że to może być czujnik wału , może :lol1: , to coś mi się wydaje że sam nie wie co jest zgrane .

Didek napisał/a:

Mam też mniejszy problem światło w bagażniku mi nie świeci , nawet po wymianie żarówki ;/ jakiś pomysł ktoś ma ?.

Prawdopodobnie przełamane przewody w gumowym przepuście między karoserią a klapą bagażnika .
Czasem też dochodzi do skorodowania styków w 9cio stykowym złączu wiązki klapy , w takiej sytuacji przyczyna najczęściej leży w przełamanym przewodzie spryskiwacza , płyn zacieka od strony kabiny po wiązce klapy w dół do kostki i dochodzi do uszkodzenia złączki .
Wspomniane złącze od wiązki klapy bagażnika znajduje się pod lewą rewizją lampy tylnej .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Opel Corsa B 1.0 12V
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.