Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:56
Demontaż plastykowych nakładek nadkoli Corsa B
Autor Wiadomość
 tomzis
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 09:36   Demontaż plastykowych nakładek nadkoli Corsa B

Witam
Mam pytanko jak zdemontować plastykowe nakładki na błotnikach (nadkola) Kupiłem nowe bo stare są już wyblakłe ale nie wiem jak zdemontować stare?
Dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez west 20 Luty 2009, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Luty 2009, 10:54   

miałem podobny problem, ale chyba wiekszośc też z wyblakłymi nadkloami, ja zainwestowałem w preparat o nazwie czernidło do plastików i po problemie :rotfl:
 
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 18:30   

Witam.
Aby zdjac nakladki musisz zdjac nadkola plastikowe a potem bedziesz widzial na blotniku kilka nakretekna klucz 10. Nie jestem pewien ile ich tam jest ale chyba 4. :)

A tak na marginesie to nie oplaca sie smarowac czernidlami tych plastikow tylko delikatne podmuchac je opalarka,ale tak zeby nie spalic lakieru. To pomaga w 100%. :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 20:14   

pico8 napisał/a:
Witam.
Aby zdjac nakladki musisz zdjac nadkola plastikowe a potem bedziesz widzial na blotniku kilka nakretekna klucz 10. Nie jestem pewien ile ich tam jest ale chyba 4. :)

A tak na marginesie to nie oplaca sie smarowac czernidlami tych plastikow tylko delikatne podmuchac je opalarka,ale tak zeby nie spalic lakieru. To pomaga w 100%. :)


Tylko najpierw zacznij od ściągnięcia koła ;)
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 21:54   

No tak,najwazniejszego sie zapomnialo dopisac :P Ale chyba kolega by sie domyslil przy sciaganiu plastiku ze ma troszke malo miejsca :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Luty 2009, 17:59   

pico8 napisał/a:
No tak,najwazniejszego sie zapomnialo dopisac :P Ale chyba kolega by sie domyslil przy sciaganiu plastiku ze ma troszke malo miejsca :)


Nie wiadomo (bez obrazy tomzis), może by sie siłował ;)
 
     
 tomastomas



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Świecie
Wysłany: 24 Marzec 2009, 17:03   

pico8 napisał/a:
Witam.
Aby zdjac nakladki musisz zdjac nadkola plastikowe a potem bedziesz widzial na blotniku kilka nakretekna klucz 10. Nie jestem pewien ile ich tam jest ale chyba 4. :)

A tak na marginesie to nie oplaca sie smarowac czernidlami tych plastikow tylko delikatne podmuchac je opalarka,ale tak zeby nie spalic lakieru. To pomaga w 100%. :)


Czy opalanie tych plastikowych nakladek naprawde pomaga?
 
 
     
 WilkuKalisz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 01:43   

tomastomas napisał/a:
Czy opalanie tych plastikowych nakladek naprawde pomaga?


dołączam się do pytania ;)
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Marzec 2009, 16:28   

Witam, ja zdejmowałem nakładki w corsie B 93r i koła nie odkręcałem. Opalanie nie było potrzebne. Trochę siły z umiarem i całość ładnie zeszła.
 
 
     
 tomastomas



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Świecie
Wysłany: 29 Marzec 2009, 19:18   

davit napisał/a:
Witam, ja zdejmowałem nakładki w corsie B 93r i koła nie odkręcałem. Opalanie nie było potrzebne. Trochę siły z umiarem i całość ładnie zeszła.


Hmm, nie wiem czy sie do konca zrozumielismy :) Z tresci wypowiedzi kolegi pico8 wynikalo, ze lekiem na blednace plastiki jest opalenie ich opalarka. Niech mnie ktos poprawi, jesli sie myle. I o to wlasnie sie pytalem, czy to prawda?
 
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Marzec 2009, 19:27   

Faktycznie... chyba przeoczyłem drugą część cytatu... ;)
U mnie nie wybladły... Może były wymieniane? Chociaż nie wyglądają...
Mi się wydaje że opalanie nie da żadnego efektu ale mogę się mylić.
 
 
     
 tomastomas



Informacje
Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Świecie
Wysłany: 29 Marzec 2009, 19:33   

davit napisał/a:
Faktycznie... chyba przeoczyłem drugą część cytatu... ;)
U mnie nie wybladły... Może były wymieniane? Chociaż nie wyglądają...
Mi się wydaje że opalanie nie da żadnego efektu ale mogę się mylić.

No ja jestem ciekawy, moje po 10 myciach wygladaja jak biale :) stosuje czernidlo ale nic nie daje takiego efektu jak oryginal. Slyszalem tez, ze malowanie struktura pomaga. Co o tym sadzicie?
 
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 30 Marzec 2009, 16:40   

Nie wiem. Jestem przekonany do czernidła. Stosuje czernidło już od dawna - kumpel mi polecił i jest 100% na miejscu w moim przypadku. Plastiki miałem jasno szare, ale nie były w takim złym stanie.

- Kupiłem plak i mi ładnie poprawił sytuacje, ale starczył tylko na 2x, a kosztował 19,90;)
- Kupiłem coś w rodzaju czernidła w Castoramie za 16 zł...pisze że chroni czarne plastiki i wygląda jak jakiś przepalony olej silnikowy;) - efekt jak dla mnie jest zadowalający. Wylewam na zderzak troszeczkę i rozcieram gąbką kuchenną. Czernidłem już 5 razy smarowałem plastiki i mam jeszcze +/- 0,5 buteleczki.
Słyszałem, opinie że od czernidła można się pobrudzić dotykając później zderzaka, ale jakoś tego nie doświadczyłem - bo po czyszczeniu świeżego nie dotykam.

Od stosowania czernidła zewnętrzne plastiki mam w bardzo eleganckim stanie - smaruje je bardzo często, bo po każdym myciu samochodu (co tydzień).
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 05:38   

A ja podłącze się do tematu dotyczącego tych plastików bocznych. Chciałbym je pomalować lecz nie wiem czy nie będzie schodził z nich lakier?
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 11:05   

Jak dobrze odtłuścisz i zmatowisz , nałożysz dobry podkład do plastyku będzie się trzymać.
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 11:53   

Podzielę się swoim "doświadczeniem" z malowaniem tych nakładek.
Kupiłem spray do tworzyw sztucznych dedykowany właśnie do aut. Pomalowałem pół roku temu i nadal są czarne i nic nie schodzi.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany to po świętach mogę podać nazwę tego spraya. Kupiłem go za 15zł.
 
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 13:25   

davit, Jeżeli byś mógł to podaj tą nazwę. Pozdro
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 14:28   

A ja poleam strukturę do zderzaków ( plastyków ) firmy BL jest trwała i super wygląda.
 
     
 Cichy18



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 96
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 21:14   

marces napisał/a:
A ja poleam strukturę do zderzaków

To jest tak jak by podkład?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 22:06   
   Moje auto: VW Golf 4


Panowie temat służy do demontaży plastykowych nakładek na nadkola. Kolejny post niezwiązany z tematem będzie nagradzany. Wiadomo w jaki sposób! :zlydzial:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Demontaż plastykowych nakładek nadkoli Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



ten pan ustawiał mi antene na targówku
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.