Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 13:34
[ Silnik] Wysoka temperatura.
Autor Wiadomość
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 4 Styczeń 2015, 03:04   [ Silnik] Wysoka temperatura.
   Moje auto: B 1.0 12V


Cześć. Skorzystałem z wyszukiwarki i przejrzałem różne tematy związane z temperaturą, ale żaden nie dostarczył mi odpowiedzi na mój problem.
Otóż tak... Miesiąc temu temperatura zaczęła mocno skakać. Początkowo było tak, że podczas jazdy wzrastała do 100 stopni i spadała do 90. Kilka dni później przekraczała już 100 stopni aż momentem kulminacyjnym był przypadek gdy temperatura wyszła w ogóle poza czerwone pole i zaświecił się "check". Oczywiście zatrzymałem samochód dałem mu ostygnąć (wentylator działał). Na drugi dzień sprawdziłem poziom płynu jak i oleju w silniku. Olej ok, płynu trochę ubyło więc uzupełniłem. Oczywiście płyn bodajże na -23 stopni Celsjusza (wymieniany w sierpniu).
Gdy zaczęły się problemy ze skokami temperatur moja Corsa przestała grzać w środku. Kupiłem nowy termostat i wymienił go. Uzupełniłem raz jeszcze płyn i do zbiorniczka dolałem uszczelniacza do układów chłodzących ze względu na podejrzenia jakieś mikro nieszczelności. Problem znikającego płynu został wyeliminowany. Temperatura też już nie skacze na czerwone pole ale potrafi na trasie wskoczyć na 100 stopni i trzymać tak cały czas. Troszeczkę poniżej 100, 100 i troszeczkę powyżej. Wentylator się jeszcze nie włącza w środku grzeje. Płyn w normie, olej również, termostat wymieniony. Już jestem głupi i nie mam pojęcia co to może być. Czy ktoś z Was wie co się dzieje lub miał podobny problem?

Pozdrawiam. "help"
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Styczeń 2015, 04:30   Re: Wysoka temperatura.
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ocsjz napisał/a:
Troszeczkę poniżej 100, 100 i troszeczkę powyżej. Wentylator się jeszcze nie włącza w środku grzeje.

Termik wentylatora załącza się przy 98 stopniach , mam dziwne przeczucie że czujnik temperatury zegarów zawyża .
Gdybyś podłączył auto pod komputer to mógłbyś porównać wskazanie z drugim czujnikiem temperatury który jest podłączony do ECU .
 
 
     
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 4 Styczeń 2015, 11:52   Re: Wysoka temperatura.
   Moje auto: B 1.0 12V


yosh napisał/a:
ocsjz napisał/a:
Troszeczkę poniżej 100, 100 i troszeczkę powyżej. Wentylator się jeszcze nie włącza w środku grzeje.

Termik wentylatora załącza się przy 98 stopniach , mam dziwne przeczucie że czujnik temperatury zegarów zawyża .
Gdybyś podłączył auto pod komputer to mógłbyś porównać wskazanie z drugim czujnikiem temperatury który jest podłączony do ECU .


Dzięki za podpowiedź, sprawdzę to pod komputerem. Pomogłeś :ok:
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Styczeń 2015, 16:51   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jest Spore prawdopodobieństwo ze Termowłącznik już swoje przepracował i trzeba będzie go wymienić. W ASO 120 zł ale idzie kupić zamienniki za 20-30 zł jak mnie pamięć nie myli..
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Styczeń 2015, 21:31   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


DAMIAN1991 napisał/a:
Jest Spore prawdopodobieństwo ze Termowłącznik już swoje przepracował i trzeba będzie go wymienić.

Też o tym przez chwilę myślałem , tylko że wtedy w czasie jazdy temperatura powinna spadać do ok. 92 stopni , tym bardziej że autor pisał o wymianie termostatu na nowy .
 
 
     
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 6 Styczeń 2015, 13:56   
   Moje auto: B 1.0 12V


A ten zamiennik jest coś wart, czy lepiej kupić w ASO?
 
     
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Styczeń 2015, 21:46   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


jeśli myślisz że zegar ci zawyża temp to kup czujnik właśnie od temp wchodzi w kolektor ssący kosz ok 8zł , najpierw kupić i wymienić pamiętając że gwint w tym czujniku jest stożkowy żeby na chama nie ukręcić(albo wkręcić czujnik na wylot haha ) :bry: przejechać jak ktoś wspomniał wentylator włącza się od 98-100stopni, jeśli się nie włączy to znaczy że czujnik od wentylatora wkręcany w chłodnice ..., a jeszcze jak mówisz szybko wzrasta ci do 100stopni i nawet powyżej to podejrzewam zacięty termostat :( :powodzenia:
 
     
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 14 Styczeń 2015, 14:07   
   Moje auto: B 1.0 12V


Termostat raczej odpada. Wątpię, żebym kupił popsuty. Z tymi czujnikami posprawdzam, bo faktycznie koszt nie duży, a po co się denerwować, że temperatura "skacze".

"burak"
 
     
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Styczeń 2015, 20:39   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


z termostatem to jest na "chybił-trafił" kupiłem za 80 zł z wyższej półki nie działał bo był ciągle otwarty silnik nie dogrzany , wymieniłem to drugi był zacięty i sie przegrzewał , a jak kupiłem za 28zł to działa idealnie więc nie ważne jaka firma jaka cena termostaty to losowanie heh "ojoj"
 
     
 bartek93-18


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 11
Skąd: Rybnik
Wysłany: 14 Styczeń 2015, 22:17   
   Moje auto: Corsa b 1.4 8V


Zawsze lepiej sprawdzić termostat w wodzie :) Wsadzic do garnka z wodą i obserwowac czy ta srodkowa czesc bedzie sie przesuwać w trakcie gotowania
 
     
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 24 Styczeń 2015, 09:32   
   Moje auto: B 1.0 12V


Problem rozwiązany. Najtrudniej wpaść na najprostsze rzeczy... Okazało się, że zbyt wysoka temperatura spowodowana jest kartonem, który założyłem przy chłodnicy podczas mrozów, żeby szybciej się nagrzewał. Po ociepleniu zapomniałem go wyjąć i temperatura skakała. Teraz idealnie leciutko ponad 90 stopni.
"burak"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Wysoka temperatura.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.