Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:21
Opel Corsa B 1997 1.4 60KM LPG - Problem z spalaniem
Autor Wiadomość
 adrenalina


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Luty 2015, 16:02   Opel Corsa B 1997 1.4 60KM LPG - Problem z spalaniem
   Moje auto: Corsa


Dzień dobry, jestem użytkownikiem jak w temacie Corsy. Z dnia nadzień zaczęła palić 12l gazu na 100km.
Wcześniej dokładnie nie wiem ile paliła bo nigdy dokładnie nie liczyłem, ani nie tankowałem po stu przebytych kilometrach, ale mniej więcej paliła 8-9l gazu na 100km. Tak jak wcześniej powiedziałem z dnia nadzień zaczęła palić 12l. Wcześniej do pełna jak tankowałem starczał mi gaz na średnio 330km a teraz zaledwie 280. Po tej mojej wypowiedzi można wywnioskować że kompletnie nie znam się, ale chciałbym poznać wasze zdanie, co może być tu problemem. Jedyne co zrobiłem w tym miesiącu w corsie to wymieniłem świece bo był już na to czas. Znajomy mi powiedział że może to być filterek od gazu albo sonda lambda, ale najlepiej żebym pojechał na analizę spalin. Wcześniej z Corsą nie było żadnych "problemów". Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuje.
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2 Luty 2015, 16:48   
   Moje auto: VW Golf 4


Zacznij od wymiany filtra powietrza. Ja u siebie też tak miałem.Jak to nie pomoże to można podjechać do gazownika na wymianę filtra i regulację.
 
 
     
 adrenalina


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Luty 2015, 16:54   
   Moje auto: Corsa


Ok tak zrobię
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2 Luty 2015, 17:25   
   Moje auto: VW Golf 4


Co do sondy lambda to można podjechać do elektryka jeżeli nie posiadasz miernika żeby zrobić pomiar.
 
 
     
 adrenalina


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Luty 2015, 21:37   
   Moje auto: Corsa


Mam pytanie co do tej sondy. Jeśli wymienię te filterki i dalej nie pomogą to nie lepiej wymienić całą sondę lambda niż jechać na diagnostykę do elektryka? Elektryk mi zaśpiewa z 5 dyszek a widzę że na allegro taka sonda kosztuję w ok. 40zł.

[ Dodano: 4 Luty 2015, 15:00 ]
Mogę prosić o odpowiedź?
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 5 Luty 2015, 16:44   
   Moje auto: VW Golf 4


Ja u siebie inwestowałem w sondę dopiero po wizycie u elektryka i nie kupowałem sondy za 40 zł tylko za 150 jak dobrze pamiętam a to było kilka lat temu. nie było co oszczędzać wolałem odłożyć i zakupić konkret niż tani zamiennik.
 
 
     
 adrenalina


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Luty 2015, 00:18   
   Moje auto: Corsa


Aha ok. Na razie wymieniłem filtr powietrza jutro 100 km styknie więc dowiem się czy to było tego wina. A możesz mi powiedzieć ile zapłaciłeś za takie sprawdzenie u elektryka czy to wina sondy?
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 6 Luty 2015, 07:27   
   Moje auto: VW Golf 4


Ja to miałem za free bo elektryk tylko przyszedł z miernikiem i sprawdzenie zajęło mu jakieś 30 sekund i powiedział że za to nic nie weźmie.A sondę wymieniłem sam bo to nie było nic trudnego.
 
 
     
 adrenalina


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Marcin
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Luty 2015, 15:31   
   Moje auto: Corsa


To była chyba wina tego filtra powietrza, na starym przejechałem 50km i na nowym 50km, po tych 100km spalił mi niecałe 10l LPG, więc na nowym po setce będzie jeszcze lepiej. Dzięki!
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 7 Luty 2015, 09:14   
   Moje auto: VW Golf 4


Żaden problem ;) trzeba tylko pilnować wymiany filtrów, polecam to robić razem z olejem i świecami.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.