Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:51
[Corsa A] Uturbianie c14nz - warto ??
Autor Wiadomość
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Listopad 2008, 02:07   [Corsa A] Uturbianie c14nz - warto ??

Czytałem trochę na temat takiej zabawy, czytałem wypowiedzi na różnych forach, gdzieniegdzie przewinął się nawet wątek dotyczący silnika takiego jak mój (c14nz, czyli 1.4i).
Jakie jest wasze zdanie na temat pomysłu uturbienia tego silniczka w Corsie A??
Może ktoś tu miał do czynienia z taką zabawą ?? Wiem, że jest trochę z tym pracy, ale przy dmuchaniu rzędu 0,3bar można spokojnie wykrzesać parę kucy więcej ...
Wiem, że chyba łatwiej jest zrobić swapa, ale przyznajcie sami ... pomysł dość oryginalny ;)

Więc jeśli ktoś kiedyś bawił się w turbinki i mógłby ewentualnie wspomóc mnie merytorycznie - byłbym wdzięczny ... co nieco wiem, mam nie najgorsze zaplecze, ale jednak miło by było się wgłębić w temat przed rozpoczęciem zabawy ...
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 19 Listopad 2008, 09:35   
   Moje auto: Porshe 911


pytanie zasadnicze, kucie czy soft?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Listopad 2008, 12:53   

DizzyX napisał/a:
cwirus88 napisał/a:
co do c14se - konwersja na MPI generalnie jest imo bezsensowna, dużo rzeźby i nie zawsze wszystko bangla. Szybciej i ekonomiczniej wychodzi kupić c14se+komp+wiązka = ok 600-700 zł, za tyle samo sprzedasz c14nz.



Równie dobrze w takim przypadku mogę zrobić SWAPa na 2.0. No ale ... ale to już było :-D


temat może fajny bo szybki, ale oklepany i już nie robi wrażenia...

DizzyX napisał/a:


cwirus88, powiem szczerze że w pewnym stopniu Twoja osoba i Twoja postawa zainspirowały mnie do zabawy z szalonym c14nz - czasem jest warto zrobić coś na przekór wszystkim teoretykom i pokazać, że da się ;)


:oops: :oops: :oops:

ja nie robie tego na przekór, raczej dla własnej satysfakcji bo SWAP na 2.0 to moc na skróty. A 1,4 dłubanie większe i ciekawsze :lol:
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Listopad 2008, 17:43   

DizzyX napisał/a:
Zastanawiam się teraz jaką turbinkę musiałbym dać - słyszałem różne opinie, np że jeśli turbinę od diesla włożymy do benzyniaka to silnik się zarżnie. Z drugiej jednak strony - z tego co wiem, to po Wawce jeździ Corsa B z uturbionym c14nz i ma turbinę od jakiegoś klekota - Citroena ... tak że sam nie wiem ...


wiesz co, wystarczy chyba wsadzić zwykłą turbinę K03 / K04, ale lepiej popytać ludzi którzy mają pojęcie o tym i o tamtym :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.