Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 15:16
Kontrolka check engine zaświeciła się na 15 sekund
Autor Wiadomość
 czarnaperła



Informacje
podkarpackie

Imię: Damian
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 14
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 19 Maj 2014, 10:10   Kontrolka check engine zaświeciła się na 15 sekund
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 16V Swing


Witam. Wczoraj zrobiłem ponad 200km drogi.
Wracając na chwilę zapaliła mi się kontrolka z silnikiem czyli check engine. Zgasła i już się nie zaświeciła, czy dobrze rozumiem jak jest błąd to miga?
Czy trzeba dla uspokojenia podłączać pod kompa.
Pozdr/czarnaperła
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 19 Maj 2014, 19:18   
   Moje auto: AG Z14XEP


jak zaświeciła to znaczy że był chwilowy błąd. często jest tak że to pierwsza oznaka że coś będzie się działo ;)
opcje są 2:
1) możesz olać i jeździć dalej. Jeśli zacznie zapalać się częściej przejdź do 2.
2) możesz podpiąć pod kompa i sprawdzić co to. Jeśli EGR to powoli powinieneś się przymierzyć do przeczyszczenia.
 
 
     
 sztux


Informacje
warminsko mazurskie

Imię: Sławek
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Norway
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 22:08   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Moze byc EGR, moze przeplywomierz, czytalem tez ze sonda lambda lub cewka. Tez mam taki problem przy gwaltowniejszym przyspieszaniu mi zaczyna mulic i pojawia sie check engine na jakies 10-15 sek. Narazie przeczyscilem EGR mimo ze jeszcze dzialal i nie pomoglo :/ czyscilem specjalnym preparatem tez przeplywke co pomoglo mi wczesniej w passacie i tez bez zmian. do kompa narazie nie podpinalem bo tu gdzie mieszkam kosztuje to 750zl. jak ktos ma jakies sugestie to podlaczam sie do kolegi i prosimy o rady
 
     
 Jedrzej


Informacje
mazowieckie

Imię: Michal
Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Somerset UK
Wysłany: 29 Grudzień 2014, 19:42   
   Moje auto: corsa B 1.2 16v SXI


witam.pozwole sobie podlaczyc sie pod temat.
mianowicie ostatnio auto zgaslo i zapalil sie engine check.silnik ciezko odpalal ajesli juz odpalil to chodzil bardzo nie rowno i zaraz gasl.ktos mi podpowiedzialz eto listwa z cewkami.wyrwalam "nowa" na szrocie i pomoglo tyle ze teraz engine check czasem sie zapala na dluzsza chwile.i mam wrazenie ze autko troche bardziej dymi.ciezko mi cos wiecej powiedziec bo nie ja ostatnio tym autem jezdzilem.znajomy przyznal mi sie ze tankowal jaks lewa benzyne kupowana po znajomosci.czy moze to byc przyczyna zapalania sie tej kontrolki?bo cewki chyba czasem poprostu padaja tak?prosze o o wasze opinie.dzieki.
michal.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Grudzień 2014, 20:58   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skoro zaświecił się check to znaczy że sterownik silnika odczytał jakiś niewłaściwy parametr lub niewłaściwe zachowanie jakiegoś elementu osprzętu silnika , nie zostaje nic innego jak podłączyć pod komputer i odczytać błędy .
Ostatnio zmieniony przez yosh 6 Styczeń 2015, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 6 Styczeń 2015, 14:19   
   Moje auto: B 1.0 12V


Lampka kontrolna systemu sterowania silnika (benzyniak) świeci się podczas zapłonu i rozruchu. Gaśnie po uruchomieniu silnika. Jeśli zaświeci się w czasie jazdy, sygnalizuje to wystąpienie uszkodzenia. Elektroniczna urządzenie sterujące przechodzi wówczas na program awaryjny i pozwala dojechać do najbliższej stacji obsługi. Krótkie, ale nie powtarzające się zaświecenie lampki kontrolnej nie ma większego znaczenia.

Uwaga! Dłuższa jazda samochodem ze świecącą się lampką kontrolną może spowodować uszkodzenie katalizatora i zwiększenie zużycia paliwa.
 
     
 Jedrzej


Informacje
mazowieckie

Imię: Michal
Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Somerset UK
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 23:25   
   Moje auto: corsa B 1.2 16v SXI


witam ponownie.tak jak kolega wyzej sugerowal podlaczylem auto pod komputer.diagnoza silniczek krokowy.kupilem nowy na e-bay dosc tanio.wymiana zajela mi jakies 10 minut i pierdzik znowu smiga jak sie patrzy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.