Przesunięty przez: Kaszubski
3 Marzec 2016, 15:02
Corsa 1.4 wymiana akumulatora!
Autor Wiadomość
 Czita


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Bartek
Wiek: 29
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 18 Listopad 2014, 23:00   Corsa 1.4 wymiana akumulatora!
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Siema wszystkim!
Jestem młodym i zarazem początkującym kierowcą, na autach się nie znam w ogóle, ale jak to mówią nie od razu Rzym zbudowano. Kupiłem swoją piękną Corusnie nie dawno i zaczął mi się akumulator rozładowywać, zdarzyły się może tak z kilka sytuacji. Musiałem prosić o pomoc Szwagra aby mógł mi podładować akumulator swoim autem, po tamtych sytuacjach wyciągnełem akumulator i podłączyłem go pod prostownik lecz zauważyłem że akumulator jest do wymiany i teraz pytanie do was. Jaki mam kupić akumulator do mojej pięknej laluni? :jade:
Akumulator to Warta 45Ah 12V
Siema wszystkim!

Z Góry dziękuje za pomoc!
 
     
 mariusz6793



Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 103
Skąd: Ostrowiec Św. TOS
Wysłany: 19 Listopad 2014, 10:15   
   Moje auto: Corsa B 1.0 99"


Na Twoim miejscu wybrałbym coś znanej marki o jak największym prądzie rozruchowym (tj. A): Varta, Bosch, Centra.
Oczywiście 12V, około 45-48Ah.
Przy zakupie zwróć uwagę na wysokość, bo może się pod podszybiem nie zmieścić oraz z której strony jest plus.
W poprzednim autku (1.6, pełna elektryka) miałem Vartę Blue Dynamic i paliła od strzała w największe mrozy. Teraz mam Boscha w Corsie, ale nie pamiętam modelu. Póki co OK, zobaczymy w styczniu haha
Tak poza tym: jesteś pewny, że akumulator walnięty, a nie np. alternator siada? :)
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 19 Listopad 2014, 18:04   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja do swojego wstawiłem Centrę Futura 47Ah - z Centrą Standard różnica w cenie niewielka, więc wolałem dołożyć nieco do Futury.
Czasami wymieniając aku w sklepie stacjonarnym mogą Ci zrobić test ładowania oraz spadku napięcia podczas rozruchu.

Dopiero rok w styczniu minie od zakupu futury, nie było problemów póki co.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Listopad 2014, 00:55   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Dobierając właściwy akumulator przede wszystkim zwróć uwagę na jego wysokość (nie powinna przekraczać 175 mm.) aby później nie było problemu ze zwieraniem klem przy zamykaniu maski , i pamiętaj że akumulator musi mieć klemę plusową po prawej stronie .
Pojemność akumulatora powinna być taka sama , ale nie zawadzi jeśli będzie trochę wyższa .
Jeśli zamierzasz pojeździć tym autkiem przez parę lat to nie oszczędzaj na akumulatorze , dobra markowa bateria odwdzięczy się wieloletnią pracą i nie padnie zaraz po gwarancji jak to często bywa z tańszymi wynalazkami .
W moim autku jest zamontowana VARTA C6 Silver 52Ah , gabarytami pasuje jak ulał i sprawuje się bez zarzutu od trzech lat .

A tak na marginesie , ta Varta b19 ze zdjęcia ma wysokość 190mm. , klemy nie zawadzały przypadkiem o maskę ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa 1.4 wymiana akumulatora!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.