Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Autor Wiadomość
 spirre86


Informacje
lubuskie

Imię: Zbigniew
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: kolsko
Wysłany: 2 Listopad 2014, 20:32   Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
   Moje auto: opel corsa d 1.2


Witam serdecznie, miesiac temu kupilem opla corse d 2011 rok, 1.2 i od nie dawna pojawily sie dziwne objawy, a minaowicie jak auto postoi przez noc i rano ruszam to pojawia sie takie dziwne szarpanie,jakby skoki i to tylko jest na pierwszym biegu,bo do tylu tak nie ma i w sumie tylko przy porannym ruszaniu,bo jak juz sie troche rozgrzeje to rusza normalnie. W sumie rano jak go odpalam to silnik jest nagrzany bo jest zamontowana grzalka i codzienie go podlaczam. Dziwi mnie ten objaw, sprzeglo sie konczy? Prosilbym o porady,moze ktos tez mial taki problem. W sumie auto jest jeszcze na gwarancji,tylko czy teraz ta usterka kwalfikuje sie do gwrancji. pozdrawiam.

[ Dodano: 2 Listopad 2014, 21:54 ]
Dodam jeszcze ze auto ma przejechane dopiero 48000 km.
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 3 Listopad 2014, 12:15   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Witaj, takie problemy są opisywane też w innych wątkach. Podsumowując, Opel miał akcje serwisowa na sprzęgła właśnie przy silnikach 1.2L. Zadzwoń do nich i po VIN powiedzą Ci czy kwalifikujesz się na gwarancje.

Poza sprzęgłem ludzie wymieniają świece, cewki - czasami to pomaga, czasami nie, czasami placebo.

Ja mam silnik 1.4L ale tez mam ten problem przy 80tys. km, również na wstecznym. Po prostu staram się jeździć na półsprzęgle i wyższych obrotach - w końcu i tak trzeba będzie wymienić sprzęgło.
 
     
 spirre86


Informacje
lubuskie

Imię: Zbigniew
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: kolsko
Wysłany: 3 Listopad 2014, 14:17   
   Moje auto: opel corsa d 1.2


Dzieki za odpowiedz,zaraz napisze do opla zobaczymy co odpisza.
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Listopad 2014, 16:21   
   Moje auto: corsovectroastra


my mieliśmy też tak w corsie i wymienili sprzęgło na nowe na gwarancji
 
 
     
 spirre86


Informacje
lubuskie

Imię: Zbigniew
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: kolsko
Wysłany: 6 Listopad 2014, 18:39   
   Moje auto: opel corsa d 1.2


No ja sie troche dowiadywalem po serwisach Opla i roznie mowia, jedni ze nie obejmuje,a drudzy ze moze tak. masakra z tymi gwarancjami. bede musial w koncu gdzies podjechac.

[ Dodano: 6 Listopad 2014, 18:40 ]
a jak by nie chcieli zmienic na gwarancji to jaki jest koszt wymiany sprzegla???
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 7 Listopad 2014, 09:26   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Wejdź sobie na stronę Opel Polska, tam jest dział kontakt do obsługi klienta i napisz do nich podajac VIN. Ja tak uzyskałem informacje, że moje auto nie jest objęte gwarancją.

A wymiana na gwarancji... z reguły jest bezpłatna.
 
     
 spirre86


Informacje
lubuskie

Imię: Zbigniew
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: kolsko
Wysłany: 7 Listopad 2014, 16:40   
   Moje auto: opel corsa d 1.2


Nio tak tylko mi chodzilo jak by nie podlegalo gwarancji,to jak bym chcial samemu wymienic jaki jest koszt tego?

A dzisiaj dzwonilem i pisalem do serwisu opla,w sumie do paru i uslyszalem ze sprzeglo nie jest objete gwarancja,bo to jest element eksploatacyjny... ? tak to wyglada z tymi gwarancjami niestety...a mam jeszcze rok gwarancji heh... tylko nie wiem na co....?
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 7 Listopad 2014, 21:42   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Wymiana na własną ręke to coś koło 1000zł. Nie dzwoń po serwisach tylko udeż do obsługi klienta jak pisałem wcześniej. Była akcja serwisowa związana ze sprzęgłami w niektórych modelach, wymieniali bez pytania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



pompy powietrze woda
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.