Przesunięty przez: Kaszubski
3 Marzec 2016, 15:03
Układ hamulcowy
Autor Wiadomość
 dioni


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Kozodrza
Wysłany: 21 Październik 2014, 21:45   Układ hamulcowy
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Witam. Mam problem z moją Corsą B 1.4 z 1994. Mianowicie wymieniałem tarcze oraz klocki hamulcowe i doprowadziłem do zapowietrzenia pompy hamulcowej. Nie mogłem odpowietrzyć układu, znajomy mechanik powiedział, że odwróciły się tłoczki i pompa jest do wymiany. Tak więc kupiłem sobie nowa pompę i zabrałem się do demontażu starej pompy i tu napotkałem problem.

Nie mogę odkręcić przewodów hamulcowych przy pompie. Śruby są tak stare i zapieczone, że nie wytrzymują obrotu kluczem. Psikałem WD40 oraz używałem oczkowego do hamulcowych. Śruby zmieniły kształt i są zniszczone. Udało mi się odkręcić z wielkim trudem tylko dwie od przewodów do przednich kół ale nadal zostały te od tylnych, których nie mogę ruszyć. Dodatkowo chciałem oddzielić pompę od serwa, odkręciłem dwie nakrętki 13, a pompa nadal mocno siedzi przyklejona do serwa. Jak to ruszyć aby nie uszkodzić? Sam zastanawiam nad ucięciem tych przewodów i kupnem całego nowego zestawu

http://allegro.pl/przewod...4688154941.html

Już nie wiem co mam z tym zrobić. Proszę o rady! jakie mam inne wyjście??
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 23 Październik 2014, 19:47   
   Moje auto: CB


Cytat:
odwróciły się tłoczki i pompa jest do wymiany
Tłoczki to się w mózgu tego mechanika odwróciły a niżeli w pompie, lepiej było już kupić zestaw naprawczy do tej pompy, z odkręcaniem tego to nie ma co się łudzić że odkręci się ładnie pięknie i trzeba sie od razu zakupić najlepiej drugie przewody. Czy masz układ z abs-em?. jak nie masz, to musisz doliczyć też 2x korektory hamulców(bywa ze są całkiem zgnite i lepiej wymienić) co idą do tylnych przewodów lub cały korektor co jest na tylnej belce, jak masz z abs-em(przy wystąpieniu z problem działania lub innym).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Układ hamulcowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.