Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:51
[ Silnik] Jaka jest prawidłowa wartość obrotów x10xe
Autor Wiadomość
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 13 Październik 2014, 16:05   [ Silnik] Jaka jest prawidłowa wartość obrotów x10xe
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Witam!

Prośba do posiadaczy CB z silnikiem x10xe z obrotomierzem, jakie macie (powinny być) obroty na biegu jałowym po nagrzaniu silnika do 90 stopni?
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 13 Październik 2014, 22:40   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Z tego co wyczytałem to 900. plus, minus- 50
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 13 Październik 2014, 22:51   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


:szokk: No to mam chyba problem "help"
Pytam bo dzisiaj zmieniłem licznik z licznika bez obrotomierza na licznik z obrotomierzem i po zagrzaniu silnika do temp. 90 stopni na obrotomierzy jest cały czas 1 500 obr/m. Silniczek krokowy już będzie się zawieszał?
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 13 Październik 2014, 22:59   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


To faktycznie coś nie tak jak wskazuje 1500 a czy silniczek krokowy już będzie się zawieszał, to już nie mam pojęcia, poczekaj na odpowiedź expertów w tym temacie "jem"
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 00:29   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Czy licznik nie pochodzi przypadkiem z wersji czterocylindrowej ?
Trzycylindrowe silniki 1,0 generują 6 impulsów na pełen obrót wału , czterocylindrowe natomiast generują 4 impulsy , jeśli (jak się domyślam) licznik pochodzi z auta czterocylindrowego to wartość wskazana przez obrotomierz będzie zawyżona o jakieś 34%
Jeśli wredna kontrolka checkengine milczy i nie sygnalizuje awarii to obroty zapewne są właściwe , można oczywiście podłączyć pod komputer i zweryfikować obroty .
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 14 Październik 2014, 03:41   
   Moje auto: CB


Cytat:
można oczywiście podłączyć pod komputer i zweryfikować tą wartość

Nie ma po co podłączać, podaj jakie są cyferki po literce"K-" w liczniku który wstawiłeś.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 08:42   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ziomas1233 napisał/a:
Cytat:
można oczywiście podłączyć pod komputer i zweryfikować tą wartość

Nie ma po co podłączać, podaj jakie są cyferki po literce"K-" w liczniku który wstawiłeś.

No tak , tylko ten indeks tyczy się prędkościomierza , a post dotyczy przekłamań obrotomierza .
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 14 Październik 2014, 08:51   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Stary licznik K16676 i nowy licznik z obrotomierzem K16676. Checkengine milczy, nic nie mruga nic nie świeci.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 10:19   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Cóż więc zostaje tylko poszukać licznika z obrotomierzem od X10XE lub przerobić ten który masz .
Ostatnio zmieniony przez 14 Październik 2014, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 14 Październik 2014, 12:20   
   Moje auto: CB


Cytat:
No tak , tylko ten indeks tyczy się prędkościomierza , a post dotyczy przekłamań obrotomierza
Znowu zaczynasz, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj :nc: , pisane było wcześniej, ale szkoda że ktoś wywalił temat, zasada jest taka że ze zwykłego licznika bez obrotka, dobiera sie po tych samych oznaczeniach po literce w czy k licznik z obrotkiem.
Cytat:
Stary licznik K16676 i nowy licznik z obrotomierzem K16676. Checkengine milczy, nic nie mruga nic nie świeci
Ten sam numer jest też od silników 1.4 i jak kolega napisał wymiana obrotka lub całego licznika.
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 14 Październik 2014, 12:26   
   Moje auto: AG Z14XEP


możesz też poszukać kogoś z dobrym multimetrem, kto byłby w stanie zmierzyć częstotliwość sygnału obrotomierza. Tylko uwaga: multimetry zazwyczaj potrafią mierzyć częstotliwość dla przebiegów przemiennych (tzn takich co się zmieniają np od -6V do +6V), a tu mamy do czynienia z przebiegiem zmiennym w zakresie 0-12V. Żeby więc móc go zmierzyć multimetrem, należy w szereg z multimetrem wstawić kondensator.

Podobno da się przerobić taki obrotek poprzez odpowiednie przelutowanie zworek na płytce obrotka. Musiałbyś znaleść licznik od X10XE i porównać układ zworek.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 13:21   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ziomas1233 napisał/a:
Cytat:
No tak , tylko ten indeks tyczy się prędkościomierza , a post dotyczy przekłamań obrotomierza
Znowu zaczynasz, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj

Znowu błyszczysz kolego , parametr licznika K16676 ma się nijak do obrotomierza .
Przeczytaj mądralo to co napisałem wcześniej , najlepiej kilka razy to może coś w końcu pojmiesz .
Jeśli musisz robić ludziom wodę z mózgu to rób to gdzieś indziej niedoceniony ekspercie .
Liczniki z parametrem K16676 były montowane w corsach 1.2 16v jak i 1.0 12v i nie tylko , silniki różnią się ilością cylindrów co bezpośrednio przekłada się na inną częstotliwość generowanych impulsów do obrotomierza .

[ Dodano: 14 Październik 2014, 13:28 ]
ziomas1233 napisał/a:
zasada jest taka że ze zwykłego licznika bez obrotka, dobiera sie po tych samych oznaczeniach po literce w czy k licznik z obrotkiem

Owszem , a wszystko to po to żeby dobrać sobie właściwy prędkościomierz , obrotomierz to odrębna sprawa .
Temat był przerabiany już kilkakrotnie i nie tylko na tym forum .
Ostatnio zmieniony przez yosh 14 Październik 2014, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 14 Październik 2014, 13:29   
   Moje auto: Corsa B 1.0


yosh ma rację- sam indeks nie wystarcza! Masz 1.0, to musi być licznik z 1.0, bo inaczej będą przekłamania. Gdy szukałem dla siebie, to akurat trafiłem na rozbiórkę 1.0, bo na portalach, to wszystko napiszą byle sprzedać.
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 14 Październik 2014, 14:43   
   Moje auto: CB


Lepiej, przeczytaj, co napisałem i porusz szarość jeżeli posiadasz, aż do zrozumienia, najpierw pisząc tak:
Cytat:
Znowu błyszczysz kolego , parametr licznika K16676 ma się nijak do obrotomierza
a później przyznając racje:
Cytat:
zasada jest taka że ze zwykłego licznika bez obrotka, dobiera sie po tych samych oznaczeniach po literce w czy k licznik z obrotkiem

Owszem , a wszystko to po to żeby dobrać sobie właściwy prędkościomierz , obrotomierz to odrębna sprawa
Owszem zgodzę się że to odrębna sprawa, aż dziw bierze że co niektórzy cie jeszcze słuchają, powiedz mi "MISTRZU", czym będziesz się kierował przy kupnie odpowiedniego licznika z obrotkiem, jakim wyznacznikiem?. jak nie tym, co? :zle1: Jak się nie ma spisu numeracji vdo od których wersji jest obrotomierz, to inaczej nie znajdziesz odpowiedniego.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 16:30   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ziomas1233 napisał/a:
Lepiej, przeczytaj, co napisałem i porusz szarość jeżeli posiadasz, aż do zrozumienia, najpierw pisząc tak:
Cytat:
Znowu błyszczysz kolego , parametr licznika K16676 ma się nijak do obrotomierza
a później przyznając racje:
Cytat:
zasada jest taka że ze zwykłego licznika bez obrotka, dobiera sie po tych samych oznaczeniach po literce w czy k licznik z obrotkiem


Owszem , a wszystko to po to żeby dobrać sobie właściwy prędkościomierz , obrotomierz to odrębna sprawa

Zaznaczyłem na czerwono złoty myślicielu żebyś nie przegapił tego co tam jest napisane , przypominam że prędkościomierz został dobrany właściwie , zakładam też że odróżniasz słowa (prędkościomierz i obrotomierz) , w obydwu zdaniach wyżej tak właściwie napisane jest to samo .
Od samego początku trujesz o indeksach licznika mimo że dyskusja jest na temat obrotomierza.
Podkreślę jeszcze raz mowa jest o obrotomierzu .
ziomas1233 napisał/a:
porusz szarość

Ziomas1233 wybacz "burak" ale dalsza dyskusja z tobą to zwykłe marnotrawstwo czasu , temat został wyczerpany do granic możliwości .
Przypominam że mowa jest o obrotomierzu , no i zachęcam do czytania ze zrozumieniem .
Powodzenia :okk:
Ostatnio zmieniony przez yosh 14 Październik 2014, 16:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 18:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ziomas1233 napisał/a:
Cytat:
można oczywiście podłączyć pod komputer i zweryfikować tą wartość

Nie ma po co podłączać, podaj jakie są cyferki po literce"K-" w liczniku który wstawiłeś.

Kolego , w poście wyżej chodziło mi wartość obrotomierza na jałowych obrotach , to po pierwsze .
ziomas1233 napisał/a:
Musiałeś doznać urazy w głowę bo ty dalej nie wiesz o co chodzi z tą numeracją
Po drugie , wydaje ci się że jesteś pępkiem świata i że posiadłeś jakąś tajemną wiedzę , niestety są ludzie mądrzejsi od ciebie i wcale nie mówię tutaj o sobie .
Po trzecie , forum jest dla wszystkich , nie musisz się zgadzać z niczyją opinią również z moją , jeśli ci to przeszkadza to po prostu nie czytaj.
Po czwarte , kolejny raz odbiegasz od tematu więc sam się nie zdziwię jeśli powyższe wypociny zostaną wy-moderowane ( nie mam w zwyczaju nikomu się żalić zwłaszcza ludziom którzy tu pilnują porządku)
Po piąte , powściągnij swój język od wyrażania opinii na czyjś temat , teksty o poruszaniu szarości i urazach głowy zostaw dla siebie bo nie znasz mnie i nie jesteś moim kumplem .
Po szóste
ziomas1233 napisał/a:
nawet nie odpowiedziałeś mi i na poprzednie pytanie czym poza tym co napisałem, będziesz się kierował przy kupnie odpowiedniego obrotomierza bądź licznika?

Odpowiedz na to pytanie została już udzielona i to nie tylko prze zemnie , porostu trzeba szukać licznika od X10XE i wystarczy .
Autor postu jak przypuszczam szukając licznika zasugerował się tylko indeksem prędkościomierza co jak widać niestety nie wystarczyło .
ziomas1233 napisał/a:
Cytat:
No tak , tylko ten indeks tyczy się prędkościomierza , a post dotyczy przekłamań obrotomierza
Znowu zaczynasz, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj

Jak wcześniej , jeśli ci się nie podoba to nie czytaj albo pomęcz paluszki na jakimś innym forum , ale przede wszystkim trzymaj się wątku i nie zalewaj postu swoją tajemną i wszechstronną wiedzą .
Pozdrawiam
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 14 Październik 2014, 21:47   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Milion byłbym Ci wdzięczny jakbyś miał chwilę czasu i dał znać jak przerobić ten licznik. Dałem się trochę zrobić w konia :wstyd:
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Październik 2014, 12:44   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Gdzieś posiadam fotki z przeróbki swojego obrotomierza r4 pod v6 , ilość generowanych impulsów r3 i v6 jest taka sama więc będzie pasować .
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 15 Październik 2014, 12:54   
   Moje auto: CB


:lol1: do tej pory nie wiedziałem że, uczyli was w prl-u przeróbki obrotków od cb których rzekomo nie było :brawo2:
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 15 Październik 2014, 15:41   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Prawidłowa wartość, to przedział 800-900
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Jaka jest prawidłowa wartość obrotów x10xe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.