Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:42
xenon w corsie b
Autor Wiadomość
 MateO89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Luty 2008, 23:50   xenon w corsie b

tak jakby sie komus nudzilo i niechcialby juz dowodu :lol:

http://www.spryciarze.pl/...-w-opel-corsa-b
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Marzec 2008, 17:18   
   Moje auto: Porshe 911


no własnie, tylko po co montować cos za co zabiora ci dowód||?
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Marzec 2008, 17:28   

To totalna głupota.
 
     
 marmi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Marzec 2008, 22:53   

Nie tak do końca głupota........ xenony nawet takie mają swoje zalety..... i to nieocenione...
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2008, 13:59   

Do pierwszego spotkania z policją lub nie przejdzie przeglądu.
Ostatnio zmieniony przez tomcio105 1 Kwiecień 2008, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Gesio
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2008, 18:51   

sory ale co rejestracja ma wspólnego z lampami?? :lol:
Ostatnio zmieniony przez 1 Kwiecień 2008, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Kwiecień 2008, 19:15   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Ja nie wiem co wy macie do tych xenonów. To naprawdę dobra rzecz. O wiele lepsza od zwykłych żarówek. A jeśli chodzi o kłopoty z policją to w moich stronach jakoś nikt z tym nie ma problemów. Dużo moich znajomych ma xenony i nigdy jeszcze kłopotów przy kontroli nie mieli.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 4 Maj 2008, 10:21   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Prawdziwe xenony to piękna sprawa. Mówię tu o xenonowych lampach i przetwornicach do nich dodanych. Prawdziwy xenon nie zaświeci gdy się go podłączy bezpośrednio pod źródło zasilania. Potrzebuje on przetwornice (nie pamiętam dokładnie ale chyba 1000V) by móc świecić. No i do tego jeszcze przyda się układ elektronicznego ustawiania lamp. To taki malutki siłowniczek z czujnikiem przymocowany na podłużnicy.
Sama lampa xenonowa nie jest droga bo kosztuje od 150zł wzwyż, ale nadroższym elementem jest właśnie ta przetwornica.

Jeśli ktoś z was włoży do zwykłej lampy na żarówkę H4 zarówki xenopodobne to na pewno pieski się wami zaopiekują przy najbliższej okazji.
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Maj 2008, 17:13   

dudu napisał/a:
Jeśli ktoś z was włoży do zwykłej lampy na żarówkę H4 zarówki xenopodobne to na pewno pieski się wami zaopiekują przy najbliższej okazji.


Ja mam i jakoś mną się nie opiekują :P
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Maj 2008, 17:33   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To pewnie założyłeś xenopodobne żarówki za 30 zł a nie za 100zł
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Maj 2008, 18:51   

dudu, wiesz, na cene nie patrze :P świecą na bardzo niebiesko i dodatkowo wszystko jest uzupełnione niebieskimi postojówkami :)
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Maj 2008, 08:30   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


To już widzę jak to fajnie wygląda.

Ale to wiesz jest jak szybka jazda: 100 razy mogą nie złapać, a ten 101......................................................
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Maj 2008, 08:39   

dudu, pewnie tak, a wygląda to nie najgorzej, wierz mi ;) nie jestem z tych co wieś tuningują ;)
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Maj 2008, 16:42   

siemka. ja mam w swojej corsie zalozone xsenony 8000k i powiem wam ze zajebisty daja efekt i o wiele lepiej sie jedzie w nocy. a co do policji to do moich swiatel nie maja nic 8-)
 
     
 tunerGsi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Maj 2008, 23:24   

A co myślicie o ksenonie z allegro? są tam jakies zetawy za 600zl,jestem ciekaw jak to dziala...mial ktos z tym stycznosc?pozdro :-)
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Maj 2008, 22:38   

tunerGsi, ponoć taki znawca jesteś :lol:
 
     
 tunerGsi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2008, 21:08   

Cwirus...co Ty piszesz?? jaki znawca? Pytam tylko o cos czego jeszcze nie widzialem,nie testowalem...wiec nie przesadaj :-|
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Maj 2008, 23:16   
   Moje auto: ASTRA G


tunerGsi napisał/a:
A co myślicie o ksenonie z allegro? są tam jakies zetawy za 600zl,jestem ciekaw jak to dziala...mial ktos z tym stycznosc?pozdro :-)


Z góry przepraszam za długi wywód, ale może dzięki temu będzie mniej OŚLEPIACZY ;)

Miałem taki zestaw włozony w astrze do lamp z soczewką.
Cieszyłem się jak dziecko- wiecie pełen szpan. Ale po krótkim czasie okazało się, że nie jest to wcale taki miód. chodzi o to że soczewka jest skonstrowana do światła halogenowego a nie xenonu, który wg. róznych żródeł ma 100 krotnie większą jasność mierzoną w lumenach.
Po ludzku mówiąc jest jaśniej to fakt, ale są plamy światła i cienia ( zaznaczam 3 razy kontrolowałem ustawienie świateł w warsztacie) co jednak utrudnia jazdę zamiast poprawiać, w odległości do 10m jest tasno jak w dzień ale im dalej to powiększa się ciemna plama po prawej stronie a lewa jest jaśniejsza.
Reasumując reflektory nie przystosowane do xenonów pogarszaja widocznosć przez zwiększenie kontrastu między plamami światła i cienia.
Jest jeszcze inny problem - oślepianie innych z naprzeciwka. Nikomu nie życzę mieć kogoś na sumieniu!!!!
Zaleta- super wygląd.
Najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby umeszczenie oryginalnej soczewki do ksenonu w lampie z przeżroczystym szkłem.
 
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 19:13   

siemka. ja własnie mam założona lampe z gladkim szkłem i wklejone na zamówienie soczewki z Audi, ktore napewno sa przyswtosowane do xsenonów :-D
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
  Wysłany: 3 Czerwiec 2008, 19:34   
   Moje auto: ASTRA G


domel napisał/a:
siemka. ja własnie mam założona lampe z gladkim szkłem i wklejone na zamówienie soczewki z Audi, ktore napewno sa przyswtosowane do xsenonów :-D

no takie podejście jest poprawne, chętnie zobaczę fotke reflektorów. Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » xenon w corsie b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.