Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] Opel Corsa C 1.7 DI - turbina
Autor Wiadomość
 Hidee


Informacje
lodzkie

Imię: Kacper
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2 Październik 2014, 18:54   [ Silnik] Opel Corsa C 1.7 DI - turbina
   Moje auto: Opel Corsa C 1.7 DI


Witam. Mam pewien problem z turbiną, nie działa ona jak należy. Otóż samochód jest totalnym mułem, zero mocy, podjazdy pod górkę sprawiają mu opory a wyprzedzanie nie wchodzi w grę. Problem tkwi w tym, że turbina, załącza się gdy jadę 90 +km/h przez jakiś okres czasu ( parę minut ). Ponadto, gdy ciągnę go na niższym biegu, to dopiero po 3 tys. obrotów zaczyna dostawać prawidłowego ciągu i przyspieszenia. Byłem na komputerze i wyszedł taki błąd :
Niewłaściwy sygnał w obwodzie czujnika przepływu powietrza . Czy wymiana tego czujnika, bądź podłączenia drugiego może pomóc ? Może tylko pomoże regeneracja turbiny, a to koszta nie są małe.. :/ . Na dodatek samochód nie kopci i nie gwiżdże.
Dodam jeszcze, że ten samochód był mojego wujka, a poprzedni właściciel zadał mu takie pytanie :" Chce pan mieć samochód szybszy czy żeby mniej palił ?" Wujek niestety wybrał tą drugą opcję. Tu nasuwa się kolejne pytanie czy jest możliwość, żeby ten poprzedni właściciel zrobił coś z tą turbiną? Zablokował ją ? Może nadaje się do
Z góry dziękuje za pomoc, bardzo mi zależy na tej turbince. "help"
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Październik 2014, 21:44   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Przyczyn może być kilka i wcale nie musi to być sprężarka .
Może podciśnienie zaworu sterującego lub sam zawór , a może po prostu EGR ,
każdy z wymienionych powodów może być przyczyną niewłaściwego ciśnienia w dolocie .
Może czujnik ciśnienia jest uszkodzony i dostarcza do komputera niewłaściwe dane .
 
 
     
 Dotzu


Informacje
lodzkie

Imię: Dotzu
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Październik 2014, 05:50   
   Moje auto: Corsa C


Miałem podobny problem z silnikiem wejdź na PW.
Ostatnio zmieniony przez 5 Październik 2014, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Hidee


Informacje
lodzkie

Imię: Kacper
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Październik 2014, 09:23   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.7 DI


Dzisiaj jak starczy czasu lub jutro sprawdzę to EGR. Usunąć całkowicie czy zatkać czymś? Jak radzicie?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Październik 2014, 12:11   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Generalnie należy wymienić na nowy , jednak w celu sprawdzenia można zatkać od strony wydechu .
 
 
     
 Hidee


Informacje
lodzkie

Imię: Kacper
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Październik 2014, 21:48   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.7 DI


Jutro spróbuje go zatkać i zobaczymy czy będzie dobrze. Dzisiaj tego nie zrobiłem, bo nie miałem czasu i dopiero wieczorem wsiadłem w auto. Do tego doszedł nowy problem. Otóż po 3 tys obrotów tak ok. 3.5 +, samochód zaczyna kopcić. :/

[ Dodano: 6 Październik 2014, 17:27 ]
Odłączyłem kable od przepływki i wszystko śmiga jak należy ;) Więc może to być wina przepływomierza, tylko pytanie czy są jakieś objawy po odłączeniu tych kabli i jeżdżeniu ?

[ Dodano: 11 Październik 2014, 18:08 ]
Wymieniłem przepływke i wszystko śmiga tak jak należy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Opel Corsa C 1.7 DI - turbina
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.