Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:51
[Elektryka] Corsa b nie odpala
Autor Wiadomość
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 20 Wrzesień 2014, 20:26   [Elektryka] Corsa b nie odpala
   Moje auto: x14sz


Witam szanownych kolegów jak i Koleżanki. Problem jest dość dziwny, chciałem wyczyścić w swoim opelku szybkę licznika od środka bo wlazł tam pająk i narobił pajęczyny. Po zdjęciu obudowy stacyjki i licznika zdjąłem szybkę licznika i wyczyściłem, poskładałem wszystko do kupy i auto nie odpala, kręci ale nie odpala, brak iskry na świecach, przekaznik od pompy pstryka i po dłuższym kręceniu czuć benzynę, brak mi pomysłu od czego zacząć. Proszę o pomoc silnik to x14sz 96r.

[ Dodano: 21 Wrzesień 2014, 10:25 ]
Problem rozwiązany, corsinka ożyła. Po czyszczeni styków stacyjki zabrałem sie za kontrole DIS-a, napięcie 12,35V pomiędzy pinem 1 a masą, pin 2 a masa 502kohm, pin 2 a 3 podpiołem diode, kręce brak błysków, no to wziąłem się za pomiar czujnika położenia wału, wszystko w normie lecz styki były bardzo zaśniedziałe, po oczyszczeniu auto pali. Czysty pech robiłem z licznikiem a tu styki na czujniku :szokk: :lol1: pozdrawiam.

[ Dodano: 21 Wrzesień 2014, 10:32 ]
Zastanawia mnie tylko jedno, po zmostkowaniu pinów wybłyskało mi tylko błąd 1502 czyli immo które wcześniej odpiąłem i włączyłem zapłon po czym check pulsował więc miał prawo zgłośic taki błąd. po podpięciu wtyczki check świecił światłem ciągłym. Dlaczego nie wybłyskało błędu czujnika?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [Elektryka] Corsa b nie odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.