Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:43
[ Corsa C] [ Silnik] Zamiana (SWAP) silnika typu diesel na d
Autor Wiadomość
 manuca


Informacje
pomorskie

Imię: Marek
Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 08:45   [ Corsa C] [ Silnik] Zamiana (SWAP) silnika typu diesel na d
   Moje auto: Corsa C 1.7 DI


Witam serdecznie,

moja Corsa C z silnikiem 1.7 DI jest już mocno sfatygowana, prócz silniczka właśnie. Chodzi jak zegarek.

Zamierzam więc zakupić inny egzemplarz Corsa C z dobitym silnikiem diesla (i lepszym wyposażeniem dodatkowym typu elektryczne szyby; klimę już mam obecnie) i przełożyć do niego mój idealnie pracujący motor. Zyskam zatem bezawaryjność w lepszej budzie. Przynajmniej w teorii.

Czy muszę koniecznie kupić egzemplarz z silnikiem 1.7 DI? Czy może być również dawcą "budy" także 1.7 DTI albo nieco nowszy po lifcie np. 1.3 CDTI?

Chodzi mi o takie aspekty jak nie narażenie się na komplikacje podczas przekładania silnika z całym osprzętem, np. miejsca mocowań do ramy (nadwozia), układu napędowego etc. etc. Także o klimatyzację. Jakie problemy (koszty) mogą mnie czekać jeśli nie zakupię w celu SWAP również silnika DI a trafię na zadbany (w sensie budy) egzemplarz DTI lub CDTI ?

Z góry dziękuję, gdyż nie doszukałem się takiego postu na forum....
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 14:40   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli twoje autko ma posłużyć jako dawca silnika i podzespołów to nie powinno być żadnych elementów zaskoczenia , nawet gdybyś miał przerzucać swojego diesla do benzyny .
W przypadku benzyniaka będziesz miał znacznie więcej pracy , bo do wymiany idzie instalacja elektryczna , układ zasilania paliwem i wiele innych .
A tak na marginesie , nigdy nie zamieniłbym fiatowskiego 13CDTI na 1,7 isuzu :)
 
 
     
 manuca


Informacje
pomorskie

Imię: Marek
Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Wrzesień 2014, 14:56   
   Moje auto: Corsa C 1.7 DI


dziękuję za odzew ale nie bardzo mi to pomogło w sensie konkretów, o które pytam;-)
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 12:39   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Generalnie Możesz zakupić Dowolną Corse C w Zadowalającym Cie stanie i z zadowalającym Cie wyposażeniem.
Skoro Twója Corsa pojdzie na Dawce Zespołu napędowego To Bez Problemowo możesz kupić dowolną nawet w Benzynie tak jak kolega wyżej Powiedział Trochę wiecej Gratów do przełożenia wiec Musiała by być naprawdę Okazją :)

W przypadku Kosztów to Podczas montażu demontażu etc. jakieś przewody czy uszczelniacze , Olej w Skrzyni ew. i to Co wyjdzie że jest uszkodzone . Oczywiście przy przekładce zespołu grzewczego cały Gaz z Klimi Ujdzie w powietrze.

Co do Egzemplarza DTI z Padnientym Silnikiem Nawet Lepiej Dla Ciebie przy Okazji dodasz Odrobinę werwy Swojemu przekładając Intercoler czy Jeśli będzie Sprawne Turbo .

Mocowanie Silników w Corsie C jest Ułatwone przekładasz łapy ewentualnie kołyskę wiec Tu nic Cie nie zaskoczy :)

Kupując Też Dawce z lepszym Silnikiem zawsze możesz rozsprzedać go potem na części Gdzie wiekszość Kosztów Ci się ( powinna) zwóci :powodzenia:

Mam nadzieje ze Odrobinę Pomogłem :)
 
 
     
 manuca


Informacje
pomorskie

Imię: Marek
Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 13:20   
   Moje auto: Corsa C 1.7 DI


bardzo dziękuję za satysfakcjonującą odpowiedź i cenne wskazówki;-)
 
     
 slawek7


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 46
Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 140
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Październik 2014, 11:29   
   Moje auto: Corsa B X10XE


Z czystej ciekawości. Jak wymienisz silniki? Chodzi mi o sposób wyciągania i montażu? Masz podnośnik jak w warsztatach, gdzie cały samochód unosisz?
 
 
     
 manuca


Informacje
pomorskie

Imię: Marek
Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Październik 2014, 11:31   
   Moje auto: Corsa C 1.7 DI


zlecę to warsztatowi właśnie;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa C] [ Silnik] Zamiana (SWAP) silnika typu diesel na d
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.