Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 13:46
[ Dane techniczne] wymiana licznika corsa b pomocy..
Autor Wiadomość
 pele-10


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: maciek
Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 29 Sierpień 2014, 11:44   [ Dane techniczne] wymiana licznika corsa b pomocy..
   Moje auto: 1.4 8v


witam i dziękuję serdecznie za zainteresowanie.
przekopałem już internet jak tylko umiałem ale niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedniego i prostego jak cep opisu wymiany licznika na ten z obrotomierzem.
otóż muszę zmienić licznik w corsie - padła ilość przejechanych kilometrów i postanowiłem wstawić ten z obrotomierzem
licznik ma oznaczenie w 1150 <linka jak doczytałem na forum :) >
jak zdjąć, gdzie kręcić itd już wiem, problem jest jak to podpiąć?
proszę serdecznie o jakieś rady < górę złota za fotorelacje co i jak> i wyrozumiałość
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 29 Sierpień 2014, 23:24   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


nie wiem czy za wiele pomogę bo mam licznik z obrotomierzem ale bez linki u mnie demontaż wygląda tak odkręcam osłonę stacyjki i kierownicy przechylasz kierownicę lekko w lewo potem w prawo i są dwie śrubki pod zaślepkami od dołu jedna po ściągnięciu osłony po jednej śrubce jest w lewym i prawym dolnym rogu licznika jedna po środku u góry i schodzi ci osłona plastikowa licznika potem licznik trzyma się na kolejnych dwóch śrubach po bokach po odkręceniu licznik można wyjąć nie wiem tylko czy w liczniku z linką jest tak samo ale pewnie podobnie co do padniętego licznika kilometrów to w elektronicznym bez linki może paść bezpiecznik mi kiedyś padł i przebiegu nie nabijał
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:45   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wydaje Mi się ze słabo szukałeś na forum bo temat Licznika był wałkowany tyle razy że Aż Masakra z tego Co Wiem Wystarczy zmienić Licznik wieksza część Corsa (chyba że nawet schowka z Klapką nie masz) ma Wiązkę pod Obrotomierz ;) Wiec powinno zadziałać bez Wiekszych problemów
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 21:40   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Ja mam golasa 1.0 City z polskiego salonu i instalacja była, wystarczyło przełożyć zegary :ok:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [ Dane techniczne] wymiana licznika corsa b pomocy..
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.