Przesunięty przez: Kaszubski
3 Marzec 2016, 15:06
[Elektryka] TID gaśnie po włączeniu świateł
Autor Wiadomość
 adison420


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Adi
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 26 Sierpień 2014, 15:03   [Elektryka] TID gaśnie po włączeniu świateł
   Moje auto: Corsa B 1.0


Cześć Forumowicze.
Od kilku tygodni jestem w posiadaniu Corsy B 1.0 97 r. i mam mały problem z elektryką, a dokładniej z podświetleniem TID.
Więc tak:
Z czego się orientuje to podświetlenie powinno włączać się wraz z włączeniem świateł (pozycyjnych/mijania). Tak przynajmniej jest w Corsie znajomego i niezależnie czy jest ona odpalona czy włączony zapłon to TID włącza się razem z światłami. U mnie niestety jest inaczej.
Przy włączaniu świateł na zgaszonym silniku TID nie podświetla się. Dopiero po włączeniu zapłonu/odpaleniu i przy wyłączonych światłach działa podświetlenie. Niestety zaraz po włączeniu choćby pozycyjnych podświetlenie TIDa gaśnie. Jest to na tyle uciążliwe, że jakbym chciał w czasie jazdy sprawdzić godzinę, muszę wyłączyć światła. Od razu napiszę, że to nie wina ściemniacza (bo na licznik działa on dobrze). Radio mam nieoryginalne oczywiście, aczkolwiek jak go kupowałem to było wrzucone radio Oplowskie (aczkolwiek nie wiem czy oryginalne od Corsy) i był podobny problem. Chciałbym dodać, że nie mam podświetlenia połowy licznika (prawdopodobnie żarówka do wymiany, nie wiem czy ma to znaczenie czy nie. Miał ktoś podobny problem? Jestem ciemny w elektryce, dlatego proszę napisać w miarę zrozumiale podpowiedzi jak rozwiązać powyższy problem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] TID gaśnie po włączeniu świateł
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.