Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 13:59
Problem z przeglądem...
Autor Wiadomość
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Sierpień 2014, 17:56   Problem z przeglądem...
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


:beksa: Koledzy potrzebuje pomocy ! Pojechałem na przegląd a gość stwierdził że nie podbije mi przeglądu bo Opel nie posiada z tyłu zagłówków a na wyposażeniu powinny być według niego , kupiłem ten samochód w takiej wersji bez zagłówków poprzedni właściciel jeździł nim od 2009 roku czyli chwili przywiezienia go Z Niemiec od swojej rodziny i już wtedy nie miał na wyposażeniu tych zagłówków i teraz mam problem z przeglądem i się okazał jedyny powód nie podbicia .Pomóżcie , doradzie co robić?Pozdrawiam!
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 12 Sierpień 2014, 18:16   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Dziwna sprawa, przecież autko tak wyjechało z fabryki. Tak samo sprawa wygląda z bocznymi kierunkami- migaczami. Nie wszystkie auta były w nie wyposażone, czyli oznacza to że każdy na własną rękę ma rzeźbić w aucie i dodać te elementy? Nonsens.

Z drugiej jeszcze strony, czy w kanapie masz może wejścia na zagłówki? Ja również w swojej Corsie B (rocznik 2000) posiadałem kanapę bez zagłówków (brak prowadnic aby je zamontować) i na przeglądzie nic, kompletnie nic mi nie mówili- bez żadnych problemów podbijali.

W dowodzie masz wpisany model autka? Może na podstawie tych "informacji" wielki fachowiec stwierdził, że zagłówki muszą być i tyle? Ogólnie rzecz mówiąc spróbowałbym podjechać do innej stacji diagnostycznej...
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Sierpień 2014, 18:27   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


On stwierdził że od roku 1996 Ople B miały zagłówki a w moim modelu nie ma nawet prowadnic na te zagłówki i pyta mnie jak poprzedni właściciel przechodził przeglądy no szlak mnie trafia oglądałem paręnaście Opli z mojego rocznika i też były bez zagłówków no normalnie ręce mi opadają, nie wiem co robić...
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Sierpień 2014, 18:30   
   Moje auto: AG Z14XEP


co za nonsens z tymi zagłówkami...
albo koleś idiotę z siebie robi, albo liczył że dostanie coś w łapę...
Mam nadzieję, że nie skasował póki co nic?! Ciekaw jestem na jakiej podstawie stwierdził, że zagłówki były fabrycznie...

czasami nawet na podstawie wersji wyposażenia ( city, swing, viva, etc.) ciężko dojść co tak na prawdę było fabrycznie na wyposarzeniu. Myślę, że to może się różnić nawet w obrębie jednej wersji ale z różnych fabryk (auta na różne rynki). Ja mam '97 viva i zagłówków brak.
Swoją drogą to rzadko widywałem zagłówki z tyłu w CB.
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 14 Sierpień 2014, 18:35   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Przegląd załatwiony :unga: aż mi ulżyło ale okazało się jednak że jest przepis dotyczący posiadania tylnych zagłówków
 
 
     
 Krakers


Informacje
wielkopolskie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: PL
Wysłany: 14 Sierpień 2014, 18:53   
   Moje auto: Corsa B


Tak na przyszłość to zmień diagnostę;p
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 14 Sierpień 2014, 18:56   
   Moje auto: AG Z14XEP


Tomasz45 napisał/a:
aż mi ulżyło ale okazało się jednak że jest przepis dotyczący posiadania tylnych zagłówków


jesteś w stanie przytoczyć ów przepis?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Sierpień 2014, 22:37   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Tomasz45 napisał/a:
On stwierdził że od roku 1996 Ople B miały zagłówki

No to widzę jakiś wybitny znawca tematu :lol1:
Mam dwie corsy B , jedna 1998 druga 2000 i żadna z nich nie ma i nie miała w oryginale zagłówków z tyłu ,to wyposażenie jest zależne od wersji i rocznik nie ma nic do tego .
Jeśli auto w oryginale nie posiadało zagłówków z tyłu to nie musi ich mieć , sprawa wygląda inaczej gdy widać ich brak , w tej sytuacji najwyraźniej trafiłeś na idiotę lub naciągacza o czym można powiedzieć otwarcie bez przebierania w słowach .

Kierunki boczne były montowane od 97 wzwyż do końca produkcji , podobnie jest z trzecim światłem stopu , ten element był montowany od 98 do końca produkcji .
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 14 Sierpień 2014, 23:21   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam ja mam corse z roku 2000 i też przerabiałem ten temat wielokrotnie i zawsze muszę się wykłócać ale zazwyczaj piecząteczkę mam wbitą obecnie jeżdżę tylko do jednego diagnosty i problem zniknął :)
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 15 Sierpień 2014, 09:23   
   Moje auto: Corsa B 1.0


ja dotychczas widziałem tylko jedną corsę z zagłówkami z tyłu i to co się okazało to kanapa od jakiegoś innego samochodu :P
mi jak nie chcieli podbić to wyskoczyłem z tekstem że auto seryjnie nie było w nie wyposażone więc w świetle prawa nie ma się do czego przyczepić i chyba pomyślał że jakiś prawnik jestem czy coś, ponieważ podbił od razu :P
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 20 Sierpień 2014, 01:50   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wg rozporządzenia:

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
(...)
9) w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupe o układzie siedzeń "2+2"; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;



Nie mniej nie wiecej Mają być. Ale wiem z doświadczenia ze Tylko na niektórych stacjach jest z Tym Problem warto wyczuć gdzie Typek woli sprawdzić zagłówki od amortyzatorów :) Choć znam tez stację na której nawet hamulce na końcówce przechodzą.. Ale to Odrebny temat.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 21 Sierpień 2014, 23:15   
   Moje auto: AG Z14XEP


ok, przepis jest, na jednej stacji robią problem, na innej nie. Skoro jest przepis, to teoretycznie policja podczas kontroli może zatrzymać dowód... Celowo piszę teoretycznie, bo o takim przypadku nie słyszałem, za to o zagłówkach to coś mi świta że chyba diagnosta w zeszłym roku mi zwrócił uwagę że ich brak, ale nie robił z tego powodu afery i podbił przegląd. Ale widzę, że dla świętego spokoju należałoby wypatrywać okazji zakupu zagłówków (prowadnice zawsze łatwiej dostać)
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Sierpień 2014, 15:30   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Miałem okazję jechać corsą z kompletem zagłówków na tylnym oparciu i stwierdzam że sporo zasłaniają gdy spogląda się we wsteczne lusterko .
Głupich przepisów nie brakuje , a skoro większość osobówek rejestruje się na 5 osób to na tylnym oparciu wedle durnego przepisu powinny być trzy zagłówki , pytanie czy zawsze tak jest ?
Przepisy unijne zazwyczaj są o wiele bardziej restrykcyjne , mi natomiast wydaje się że w tym przypadku ktoś chyba trochę się wygłupił .
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23 Sierpień 2014, 07:24   

Ja mam fabryczne dwa zagłówki z tyłu, niewiele mi zasłaniają i cenię sobie fakt, że je mam, ale to kwestia gustu. Co do przepisów, to nie jestem pewien jak to się ma do aut, które opuściły legalnie fabrykę w czasach, kiedy tych zagłówków nie montowano. Wiem, że nasza policja lubi zataić pewne szczegóły po to, żeby wlepić maksymalnie dużo mandatów kierowcom nieświadomym pewnych ulg. Mam gdzie to sprawdzić, więc kiedy będę wiedział z pewnością dam znać, żeby móc spokojnie odmówić przyjęcia niesłusznego mandatu, czy zamknąć otwór gębowy diagnoście...
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 23 Sierpień 2014, 09:27   
   Moje auto: AG Z14XEP


Jeśli miałbym montować zagłówki, to tylko na odczepnego i tylko takie które nie będą mi zasłaniać z tyłu - więc np 2 zagłówki z vectry C ;)
najprościej chyba wstawić same prowadnice. Koszt 4x12zł lub hardkorem jadąc - rozebrać trochę oparcie i 4 kołki rozporowe z otworem fi 14 wstawić ;) // choć prowadnice 50zł, zagłówki kolejne 50zł, a za 100 to całą kanape od vectry można dostać... //
Kod:
"panie, przewoziłem pralke i wyjąłem zagłówki, zapomniałem zamontować spowrotem"
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Sierpień 2014, 10:34   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Panowie Rozkmina bez sensu masa Cors po 1998 roku leży po szrotach a one na ogół już miały te nędzne zagłówki. zakup takiej kanapy to koszt żedu 50-100 zł a Wy tu rozkminiacie nad Customowymi rozwiązaniami. wystarczy się przejechać poszukać chcieć!

Albo wiedzieć na Której Stacji Diagnostycznej Pan Diagnosta woli Mieć Hamulce od Zagłówków . Myślę że temat Wyczerpany !


P.s. Z tego Co wiem Fabryczne zagłówki da się dośc mocno schować w Kanapę i nie robią aż takiego Problemu a Dwa jeśli wozicie powietrze to zawsze można je zdemontować Policjant doczepi się ewentualnie gdy na tylnej kanapie będą jacyś ludzie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Problem z przeglądem...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.