Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:23
Corsa x14xe paliwo temperatura obroty
Autor Wiadomość
 elo_niedzwiedz


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 24 Lipiec 2014, 13:25   Corsa x14xe paliwo temperatura obroty
   Moje auto: Corsa B x14xe


Witam, jestem posiadaczem Corsy B 1.4 16v z LPG 1996r. Mam z nią kilka problemów oto one:
1. Auto po przełączeniu na bezołowiową nie chce za bardzo jechać, tzn jeśli chcemy jechać w myśl eco drivingu wsio jest ok ale jeśli chcemy przyspieszyć to nie ma szans auto zachowuje się dychawicznie nie wkręca sie na obroty, czasem gaśnie. Wydaje mi się wtedy że auto ma 30KM a nie 90.
2. Auto po odpaleniu od razu "przegazowuje" żeby przełączyło się na gaz (instalacja zwykła nie sekwencja) z racji opisanych problemów z jazdą na benzynie i wszystko jest ok. Silnik trzyma wolne obroty, czasem zafaluje ale nic poza normą. Jednak gdy auto się rozgrzeje przy dojeżdżaniu do skrzyżowania wciskając sprzęgło(wydaje mi się że wolno schodzi z obrotów - moja megane 1.6 szybciej zjeżdża, chociaż nie można powiedzieć że Corsa zawiesza się na obrotach lub coś. Może ten typ tak ma) auto gaśnie. Odpalam je od razu i jest ok.. Do następnego skrzyżowania. Auto na LPG pracuje dobrze ma moc. Dodam że ta usterka występuje tylko na rozgrzanym silniku.
3. Kolejnym problemem jest temperatura silnika. Otóż na zegarze podziałka zaczyna się od 90stopni przechodząc poprzez 100stopni aż do czerwonego pola. Auto przeważnie trzyma temperaturę 95/97 stopni czasem przy ostrzejszej jeździe wejdzie na 100(nigdy nie przekroczyło) ale wtedy do akcji wkracza termostat i wentylator i temperatura schodzi do 95stopni. Zdaję sobie sprawę że 95 to dużo jednak podziałka zaczyna mi się od 90. Jaka jest optymalna temperatura pracy tego silnika?

[ Dodano: 25 Lipiec 2014, 11:47 ]
Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie? Chociaż te odnośnie temperatury
 
     
 Fir3man


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 20:04   

Mam ten sam silnik. Przy normalnej jeździe strzałka równo po środku na 95. W korkach temperatura rosnie do 100, i jak dochodzi do 102 włącza się wiatrak i zbija do 97-100, i tak w kółko... Przynajmniej ja tak mam.
 
 
     
 dexter1992


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 14
Skąd: Siucice
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 21:20   
   Moje auto: Corsa B


Fir3man napisał/a:
Mam ten sam silnik. Przy normalnej jeździe strzałka równo po środku na 95. W korkach temperatura rosnie do 100, i jak dochodzi do 102 włącza się wiatrak i zbija do 97-100, i tak w kółko... Przynajmniej ja tak mam.



Tata ma tak samo w Corsie. Czyli u mnie też wszystko gra.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa x14xe paliwo temperatura obroty
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.