Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:46
Wymiana sprężyn
Autor Wiadomość
 zlczqq


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Lipiec 2014, 11:45   Wymiana sprężyn
   Moje auto: Corsa C


Witam, mam dylemat ponieważ zbliża się przegląd samochodu, a ja mam lekko pękniętą sprężynę z przodu

zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem, kupno dwóch nowych sprężyn, czy kupno używanych całych mcpersonów ?

Jestem ciekawy w jakim stanie są moje obecne amortyzatory i czy wymiana byłaby na +

dodatkowo mam takie pytanko, od pewnego czasu słyszę z przodu dziwne skrzypienie na nierównościach (jak drzwi od starej szafy) kumpel podpowiedział mi, że to łożysko mcpersona. Czy miał racje ?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Lipiec 2014, 14:15   

Witam, jeśli amortyzatory miałeś sprawne na ostatnim przeglądzie, to wymień tylko sprężyny na nowe, jeśli skrzypi podczas skręcania kół na postoju to znaczy, że razem ze sprężynami musisz wymienić łożysko amortyzatora, można też poduszkę ( ich stan ocenisz po demontażu kolumny ). Nowe markowe sprężyny kosztują coś około od 250-300zł, jedne łożysko z obudową coś około 100zł + poduszka około 50zł. Jeśli chcesz używane, to kup tylko same sprężyny, po co całe mcpersony ? Mcperson dzieli się na amortyzator, sprężynę, łożysko amortyzatora wraz z obudową i poduszkę amortyzatora. Pozdrawiam.
 
 
     
 zlczqq


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Lipiec 2014, 14:51   
   Moje auto: Corsa C


Skrzypi przy normalnej jeździe, przy skręcaniu nic się nie dzieje.

Chodziło mi tylko o to, że całe mcpersony używane można zgarnąć za ok 100 zł sztuka, a sama sprężyna nowa tyle kosztuje.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Lipiec 2014, 20:33   

To mało kosztuje ten używany mcperson, tylko ciekawe w jakim stanie jest w nim amortyzator, ale zawsze można złożyć z twojej kolumny i z tej używanej, nową kolumnę z elementów które są w lepszym stanie. Możesz np. wykorzystać z kupionej używki tylko sprężyny. Odnośnie skrzypienia, mogą to być tuleje mocujące wahacz. Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ zawieszenia » Wymiana sprężyn
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



dpf-hybrid cleaning solution
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.