Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:59
Rozrząd firmy BGA do Corsy C 1.2 - opinie
Autor Wiadomość
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Październik 2015, 20:09   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Defix napisał/a:
mój wujek mechanik, który ma spore doświadczenie w opelkach stwierdził, że dobrze by to połączyć z wymianą łańcucha.
:D

Nawet trzeba bo uszczelka misy łączy się z pokrywą łańcucha , z resztą wszystkie uszczelki wkoło trzeba założyć nowe .

Wymiana rozrządu nie należy do tanich ponieważ w skład wchodzi sporo części , wymieniamy nie tylko łańcuch , do wymiany są również koła ślizgi napinacz i komplet wszystkich uszczelek.
Zestaw kompletnego rozrządu nie zawiera uszczelki miski i uszczelki pokrywy górnej , warto również zaopatrzyć się w uszczelkę układu wydechowego na połączeniu katalizatora i rury wydechowej .
Z rozrządem BGA wszystko powinno się zmieścić w kwocie ok. 400pln. , no i trzeba jeszcze pamiętać o zestawie blokad , bo bez nich nie uda się prawidłowo ustawić rozrządu.

Co do opinii negatywnych na temat rozrządu BGA spotkałem się z jedną taką na jakimś brytyjskim forum .
Nie biorę tej opinii na serio gdyż mechanik miał problem z hałasującym rozrządem zaraz po jego wymianie i na tym oparł swoją opinię , jakoś nie wierzę że łańcuch wyeksploatował się w kilka sekund , po prostu gdzieś przy montażu został popełniony błąd lub przyczyna hałasu leżała gdzieś indziej .
 
 
     
 Defix


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Defix
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 5
Skąd: ZGL
Wysłany: 22 Październik 2015, 18:29   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Z12XE


No nic zbieram pieniądze i do choinki rozrząd powinien być zrobiony. Nie chcę ryzykować z BGA, wolę kupić na miejscu i mieć tutaj gwarancję. Zostanie zakupiony kompletny rozrząd również angielskiej firmy FAI, w sklepie poszło już sporo tych zestawów do różnych marek i działają bezproblemowo. Jakoś będzie trzeba przełknąć te ~600-700zł :yye:
 
     
 amberstone


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: piotr
Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 2
Skąd: newcastle
Wysłany: 27 Październik 2015, 18:07   
   Moje auto: corsa 2006 1,2 twin


Witam od paru dni jestem posiadaczem corsy 2006 1,2 twinport. na moje nieszczęście musze wymienić łańcuch rozrządu. Chciał bym sie dowiedzieć co jeszcze przy tej okazji wymienić żeby nie trzeba drugi raz sie z tym bawić. za odpowiedzi dziękuje!!
 
     
 Defix


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Defix
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 5
Skąd: ZGL
Wysłany: 9 Listopad 2015, 20:39   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Z12XE


Kompletny rozrząd, koła, łańcuch, ślizgi, napinacz, uszczelniacz wału, uszczelka pokrywy rozrządu, uszczelka pokrywy zaworów, i uszczelka miski olejowej. Całkiem pokaźna suma wychodzi niestety :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Rozrząd firmy BGA do Corsy C 1.2 - opinie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.