Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Corsa C pije olej jak smok...
Autor Wiadomość
 Rico


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Sieradz
Wysłany: 23 Czerwiec 2014, 07:05   Corsa C pije olej jak smok...
   Moje auto: Corsa C & Punto II


Witam wszystkich, jeśli taki temat był to proszę mi podać link, ja nie znalazłem takiego. 3 msc temu moja lepsza połówka zakupiła CC, wszystko jest pięknie, wczoraj nawet dostał nowe kapcie na zgodę, ale nadal nam robi psikusa.... Pali (chyba) bardzo dużo oleju, około 1 litr na 1000km!. I teraz tak, odpalany zimny, nie kopci, jedziemy, nie puszcza dymu. w garażu codziennie stoi i pod spodem nawet kropelki oleju nie ma, silnik, lekko upocony olejem ale nie aż tak by tyle go wylatywało. Co do mocy, hm myślę że jest tak jak powinno być bo jedzie porównywalnie do mojego punta 1.2.
i nie wiem czy to jest związane z tym ale po zatankowaniu benzyny wyskakuje Check. no a już drugi raz zamiast rezerwa świecić ciągle to ona mruga, nie wiem, tak ma być?? Oczywiście auto ma gaz.... dla mnie to grzech. Pan poradźcie co z tym zrobić?!
A! gdy oleju na miarce nie ma to kontrolka na zegarach o tym nie ostrzega :...:
I co teraz? wymienić olej z 10w na 15-20w? Filtr oczywiście też. Czy co? To auto ma chodzić....
 
 
     
 Salik153


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 15
Skąd: Radzymin
Wysłany: 23 Czerwiec 2014, 08:44   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2


Witaj :)

1)Otóż rezerwa mryga jak jest bardzo mało paliwa ok 2-3 litrów. Musisz dotankować benzyny. Zalej za 50 zł i zobaczysz że nie będzie mrygało ;)

2) Z tego co czytałem twoja Corsa odbiega od normy to jest ok 0.5 litra oleju na 1000km. Ja po uszczelnieniu silnika ( nawet się nie poci, nie ma plamki) bierze mi ok 0,25-0,3 litra oleju na 1000 km przy czym na zimnym silniku przez chwile zabawia się w porannego diesla ( chwilowe kopcenie). Ja leje olej 15W-40 1000 Mobila.

3) jaki check Ci wyskakuje ?
 
     
 Rico


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Sieradz
Wysłany: 24 Czerwiec 2014, 09:11   
   Moje auto: Corsa C & Punto II


1) Wiem że należy dolać benzyny :P Tylko zastanawiało mnie czy kontrolka powinna mrugać czy ciągle świecić i corsa nie moja tylko mojej dziewczyny ;) ja jestem od rozwiązywania problemów z nią :P

2) Nasza corsa, owszem poci się, ale nie tak by tyle oleju pić! bo nawet nie znaczy terenu więc nie wina pocenia, a w diesla się nie bawi :)

3) Check Engine. Ten po lewej stronie liczników. Usuwam go odkręcając klemę ale przy następnym tankowaniu benzyny powraca...

[ Dodano: 27 Lipiec 2014, 21:13 ]
nikt nic więcej nie podpowie? Czekałem na odpowiedź długo ale tu taka cisza...
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 13 Sierpień 2014, 12:01   Re: Corsa C pije olej jak smok...
   Moje auto: Corsa C 1.8


Rico napisał/a:
A! gdy oleju na miarce nie ma to kontrolka na zegarach o tym nie ostrzega


Bo nie musi ostrzegać, ta kontrolka jest od braku ciśnienia oleju, a nie od braku samego oleju ;)


Kwestia kontrolki paliwa:
Rico napisał/a:
Tylko zastanawiało mnie czy kontrolka powinna mrugać czy ciągle świecić


W momencie zmniejszania się poziomu paliwa kontrolka pierw świeci stałym światłem, a następnie, przy jeszcze mniejszej ilości paliwa, zaczyna migać. Przynajmniej u mnie tak jest.

Z samym poborem oleju dziwna sprawa, na pewno nie kopci? Litr na 1000km to nie jest jakaś tam ogromna ilość, więc może jednak puszcza tam jakiegoś dymka ledwo zauważalnego? Gdzieś ten olej musi uciekać. Jaki przebieg ma ten motor? Ile na gazie zrobił? Gaz raczej przyspiesza zużycie silnika, mogły się już wytrzeć pierścienie olejowe.
 
 
     
 Rico


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: Sieradz
Wysłany: 15 Sierpień 2014, 16:43   
   Moje auto: Corsa C & Punto II


Ile na gazie zrobił to nie wiadomo... i to raczej całą sprawę zamyka :P Na pewno nie kopci, jestem pewien, jedynie teraz wszedłem do kanału i dopatrzyłem, że pod miską się trochę usmarkał i mam nadzieję ze to tam może być przyczyna. Na dniach będzie to zrobione i się okaże, co do kontrolki paliwa to dzięki za odpowiedź :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa C pije olej jak smok...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.