Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:23
[ Silnik] Olej w płynie chłodniczym 1.2 16v 80KM/59 kw
Autor Wiadomość
 prezespl


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Brzeg
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 22:22   [ Silnik] Olej w płynie chłodniczym 1.2 16v 80KM/59 kw
   Moje auto: Opel Corsa D 2006 1.2 80KM


Witam

Wczoraj kupiliśmy dla żony Corsę. Była prześwietlona w ASO więc od razu wiedzieliśmy na czym stoimy, ale ze sprzedający zszedł rozsądnie z ceny na ewentualną wymianę uszczelki pod głowicą i że kolor, wersja i wszystko inne nam się spodobało to zdecydowaliśmy się na zakup :-)

Przebieg auta to niecałe 80 tys. (realnie po sprawdzeniu historii auta i wyglądzie wnętrza tyle może być).

Do rzeczy: Na korku i w okolicach gwintu jest masełko (taka kawa z mlekiem), jakoś dużo według mnie tego nie ma ale jest.
Autem zrobiliśmy w sumie już 400 KM. Silnik pracuje równo i cicho, odpala bardzo dobrze. Auto kręci się na obroty, wczoraj wracając po autostradzie naprawdę nawał radę. Spalanie wydaje mi się że jest ok.
Płyn w zbiorniku jest, olej też (ale na bagnecie wydaje mi się że kolor właśnie kawa z mlekiem).
Silnik suchuteńki, nie był myty.
Tech2 w ASO wykazał że był błąd zbyt wysokiej temperatury cieczy chłodzącej.

Dzisiaj po uruchomieniu po nocy i przejechaniu 5 minut (po mieście) włączył się wentylator. Potem po zagaszeniu, odczekaniu około 1h. znów się włączył od razu po uruchomieniu silnika.
Kontrolka temperatury się nie zapala. Klimatyzacja była w trybie ECO (czyli wyłączona).

Jutro uruchomię to ukryte menu serwisowe i postaram się zbadać jak jest temperatura chłodziwa.

Do tej pory znalazłem tylko to na forum:
http://klubcorsa.pl/forum...e+ch%B3odniczym
Ale to corsa B i trochę inny (chyba) przypadek.

I tu kilka pytań:
1) Czy wiatrak faktycznie tak często się włącza w tych silnikach? I czy to normalne że po zgaszeniu motoru wiatrak zasuwa jeszcze 5 minut.
2) Czy orientujecie się (może ktoś robił) jaki jest koszt załatwienia tematu z uszczelką (cena części, planowanie, próba szczelności) itd
3) Czy trzeba przy wymianie uszczelki wymienić także łańcuch rozrządu. Teoretycznie jest bezobsługowy ale nie wiem.
4) Dobry warsztat we Wrocławiu lub Opolu lub pomiędzy Opolem a Wrocławiem. Wiem że jest osobny wątek dotyczący warsztatów ale zapytam tutaj.

Za wszelkie sugestie, porady wielkie dzięki
Pozdrawiam
Prezes
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » [ Silnik] Olej w płynie chłodniczym 1.2 16v 80KM/59 kw
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



palarnia kawy białe słodkie wino
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.