Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:52
[ Corsa B] Swap z 1.7D isuzu (60KM) na 1.7TD isuzu (82KM)
Autor Wiadomość
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 20:54   [ Corsa B] Swap z 1.7D isuzu (60KM) na 1.7TD isuzu (82KM)
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Witam, w zeszłym tygodniu odwiedziłem pobliski szrot w celu uzupełnienia delikatnych braków w mojej Corsie i wpadła mi w oko Astra F Kombi z silnikiem 1.7TD ISUZU.
Wpadł mi do głowy pomysł swapu. Widziałem kilka projektów, w których znajdowały się owe silniczki i przy podobno nie dużych modyfikacjach da się podciągnąć moc do ok. 100KM- biorąc pod uwagę moc mojego obecnego silnika na pewno nawet te seryjne 82KM by mi wystarczyły. Do jakiś chorych szaleństw za kierownicą mnie nie ciągnie, ale niekiedy przy wyprzedzaniu kiedy nie jadę sam delikatnie brakuje tej mocy...

Okej, do rzeczy: chciałbym zapytać Was z racji, że ja za bardzo nie znam się na rzeczy czy dużo elementów musiałbym wymienić? Co mógłbym zostawić ze swojego silnika, a co musiałbym na pewno kupić? Czy goły silnik wystarczy, czy coś z osprzętu też się przyda?

Z góry dzięki za pomoc :okk:
Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 13 Czerwiec 2014, 16:30   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Co do przekładki to nie pomogę bo się nie znam, ale brat ma własnie Astre z tym silnikiem 1.7TD i powiem nawet daje rade. Bierze dosyć sporo oleju ale to pewnie oznaka zużycia, świece żarowe mogą okazać się problematyczne. Ostatnio wymienialiśmy, dwie się ukręciły jedną udało się jakoś wykręcić a jedna niestety została w silniku :yye:
Ostatnie właśnie patrzyłem czy da rade jakoś podkręcić ten silnik i jest trochę sposobów.
Oczywiście w większości zależy ile chcesz przeznaczyć funduszy na ten silnik. Zajrzyj na Astra tuning team, tam jest trochę informacji.
Ps: Najlepiej było jak oberwała się rura kolektorowa, silnik od razu się odetkał przybyło jakby ze 20km więcej ;)
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 23:06   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Myślę ze słupek i cały osprzet turbiny musisz wyrwać Alternator też musiał byś zabrać bo przypuszczam że będzie większy( a Nawet jeśli nie to jeśli sprawny to się przyda) Wiązka sterowania też się przyda skrzynia i łapy przypuszczam będą te same to niejako bliźniacze silniki ( jeszcze jest TDS) reszta myślę zostanie Twoja ale jeśli dadzą Ci dobrą Cenę to targał bym jak najwięcej z Dawcy Jeśli się nie przyda to ew upłynnisz ale jak braknie może być problem z dostaniem ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] Swap z 1.7D isuzu (60KM) na 1.7TD isuzu (82KM)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.