[Corsa B] Ciorna Koza by Maćko
Autor Wiadomość
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Październik 2014, 07:43   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Mam już zrobioną instalację pod halogeny, jak dla mnie żółta folia robi robotę przy włączonych halogenach :D Zdjęcie nie oddaje efektu w pełni, robione telefonem :P


Doszło też kilka nowych gratów: podszybie, ponieważ mam połamane mocowania, oryginalna dokładka GSi oraz nowe sierpy, które już przygotowuję do lakierowania.


Jak dobrze pójdzie, to na przyszły weekend przód będzie już poskładany praktycznie na tip top, czyli nowe sierpy, dokładka, nowe śruby od zderzaka, takie jak należy, itd. :) Wtedy też ogarnę jakieś dobre zdjęcia całości.

[ Dodano: 31 Październik 2014, 21:44 ]
Dokładeczka na miejscu. Miałem jeszcze kilka rzeczy zrobić w tym roku, ale na większość z nich zrobiło się już za zimno, więc chyba jednym z ostatnich tegorocznych update'ów, poza drugą częścią blacharki, będzie zmiana kół na zimowe SWAG 13tki
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 31 Październik 2014, 21:54   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Niemalże idealnie, graty! :)
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Listopad 2014, 12:15   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


W końcu, dzień przed zmianą kół na zimowe, udało mi się zrobić pierwsze dobre foty aktualnego setupu, śnieg z deszczem mi nie straszne :D





Setup zimowy, w roli głównej SWAG13tki


I porównanie, jak auto wyglądało 1,5 roku temu, a jak teraz :)
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 24 Listopad 2014, 22:53   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Brakuje jeszcze grilla, ale i tak jest miodzio :brawo2: , bez porównania inny samochód :) u mnie też już na 13, śmiesznie tak wygląda po zmianie z 15 :)
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2015, 15:53   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Siemanko!
Trochę zapuściłem temat, a w aucie dużo się pozmieniało.

Udało się uzbierać odpowiednie środki, więc w czerwcu zapadła decyzja o zmianie słabiutkiego 1,2. Wybór padł na C16SE, czyli 8mio zaworowe 1,6 z Astry F o mocy 100KM.
Prosty SWAP, gdyż nowy silnik pochodzi z tej samej rodziny, co stare X12SZ, więc skrzynia biegów pasuje i ogólnie wszystko wchodzi bez cudowania.
W skład swapa weszły wiązka silnika, sterownik, pompa paliwa i sprzęgło z C16. Przy okazji nowy silnik dostał kilka świeżych części:
- rozrząd z pompą wody
- simmeringi wału korbowego i koła zamachowego
- filtr oleju
- uszczelkę pokrywy zaworów
- termostat
Całość została zalana olejem Mobil 10W40.

Przy okazji przekładki silnika postanowiłem zająć się wyglądem komory. Szlifowanie i zabezpieczanie ognisk korozji zajęło 2 dni, trzeciego komora została polakierowana na grafitowo. Poza tym wymieniłem na nowy zbiorniczek od płynu wspomagania, bo stary wyglądał już słabo, gumowe węże, przewody itp. naczerniłem, co się dało to wyczyściłem itd.

Z zewnątrz na razie nie zmieniło się prawie nic, jedyne co, to założyłem oryginalne tylne chlapacze przedliftowe i siatkę w miejsce grilla.

Trochę zdjęć i jakieś filmy:






PIERWSZE ODPALENIE

I już po poskładaniu wszystkiego, zdjęcie niezbyt aktualne, teraz jest ładniej, bo obudowa filtra i rurka z pasa są już ładne czarne, a nie takie usyfione. Przy okazji następnej aktualizacji wrzucę zdjęcie.


I kilka aktualnych zdjęć z zewnątrz, część moja, część od kolegi fotografa, który zrobił trochę fajnych fot przy okazji mojej wizyty we Wrocławiu.









Ostatnie rzeczy jakie zrobiłem, to polakierowanie konsoli środkowej i daszka od TIDa. Niestety nie zdążyłem jeszcze poskładać wszystkiego do kupy, gdyż rozlożyło mnie choróbsko.



TAK TO JEŹDZI

Ze spraw mechanicznych muszę jeszcze zmienić tłumik końcowy, bo seryjny jednak tłamsi. Wybór padnie pewnie na Lexmaula. Za jakiś czas możliwe, że wymodzę inny dolot ze stożkiem. Jak będzie trochę wolnej gotówki, to pod maskę wpadnie rozpórka FK w chromie. Poza tym mechanicznie jest już z grubsza tak jak chcę. W przyszłości będę chciał wsadzić kolektor 4-2-1, ale to już dalsze plany.

W piątek auto idzie do blacharza na naprawę spodu z tyłu: pas tylny, gniazdo sprężyny itd. Szukam też zdrowych przednich błotników i tylnej klapy w kolorze. Prawe drzwi mam już zaklepane, niestety do lakierowania.
Udało mi się też po długich poszukiwaniach zakupić progi z Corsy GSi. Z montażem muszę jednak trochę poczekać, gdyż najpierw trzeba przespawać metalowe progi, a na to muszę odłożyć kasę, podobnie jak na lakierowanie GSi.

To chyba na razie tyle, do następnego!
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Marzec 2016, 18:30   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Znowu mnie tutaj wieki nie było, a od ostatniej aktualizacji trochę się działo :)

W poprzednim poście pokazywałem polakierowaną konsolę środkową i daszek od TIDa, oto efekt finalny


W międzyczasie udało mi się dorwać tłumik Lexmaula za niewielkie pieniądze, za równie niewielkie odnowiłem go we własnym zakresie



Po długich poszukiwaniach, w listopadzie udało mi się w końcu dorwać kompletne wnętrze z wersji Sport w fajnym stanie, wymagało jedynie wyprania.


Po drodze okazało się jednak, że oparcie kanapy nie pasuje do moich mocowań i musiałem ponownie odwiedzić tapicera, żeby z dwóch oparć zrobił jedno :P


Kolejna zdobycz to progi GSi, czekają aktualnie na malowanie i wspawanie nowych metalowych progów.


Kolejna rzecz: tylne lampy Fifft. Koniec końców kupiłem dwa komplety, pierwszy jak przyszedł okazał się być porażką, jedna lampa podróba, druga w lipnym stanie, musiałem kupić drugi. W stanie lepszym, ale i tak lewa lampa na dole ma trochę pleśni, więc niebawem pewnie oddam ją do renowacji.


I najnowsza część układanki: zawieszenie gwintowane TaTechnix. Przód na razie skręcony na ciut niżej niż połowa regulacji, ale na dniach pójdzie jeszcze w dół. Tył jest już skręcony maksymalnie, za jakiś czas pewnie wyjmę regulację :P Do tego na przód wpadł dystans 10mm, gdyż bez opona ocierała o sprężynę. Z tyłu wpadnie 7mm albo też 10, zobaczymy.




Co dalej? Na lakierowanie czekają nowe prawe drzwi i klapa bagażnika, poza tym, jak wspomniałem, chcę przespawać progi i założyć listwy GSi, odmalować przednie błotniki i przedni zderzak, a na tył założyć zderzak z polifta. Tłumik też czeka na montaż. No i koniecznie rozpórka z przodu, z tyłu za jakiś czas również.

Pozdrawiam
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 9 Marzec 2016, 14:09   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Przód niech idzie spokojnie jeszcze w dół :) nie myślałeś o jakiejś mniejszej oponie typu 165 50 , żeby bardziej wyeksponować to koło?
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2016, 22:49   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Trochę już poszedł w dół, przy okazji wyjmowania regulacji z tyłu skręcę pewnie jeszcze z centymetr.




Co do opon, owszem, myślę o tym. Teraz mam 195/50, a zastanawiam się między 175/50 a 185/45. Zobaczymy.
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 10 Marzec 2016, 09:43   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


175/50 to ja mam i szczerze mówić średnio to wygląda, ale nie mają rantu ochronnego i przez to opona wygląda trochę bardziej jak balon a nie naciąga się na rant :)
 
 
     
 AdaMs_dg



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 17 Marzec 2016, 17:18   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Wygląda super :D

:ok:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Ciorna Koza by Maćko
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.