[Corsa B] Ciorna Koza by Maćko
Autor Wiadomość
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Czerwiec 2014, 15:13   [Corsa B] Ciorna Koza by Maćko
   Moje auto: Corsa B X12SZ


MODEL: Corsa B
ROK PRODUKCJI: 1996
SILNIK: X12SZ
UKŁAD DOLOTOWY: Seria
UKŁAD WYDECHOWY: Seria
ELEKTRONIKA: Seria
UKŁAD NAPĘDOWY: Seria
ZAWIESZENIE: Sprężyny Ta-Technix -40mm
NADWOZIE: Przednie lampy Arteb Black, plastiki w kolorze nadwozia, lotka GSi, wlepy
FELGI: Lato: patelnie z Calibry 15”; Zima: stal 13”
OPONY: Lato: Dębica 195/50 R15; Zima: Hankook ???
UKŁAD HAMULCOWY: Seria
ŚRODEK: Kierownica z polifta
CAR-AUDIO: Radio Kenwood
WYPOSAŻENIE: 2 poduszki powietrzne, wspomaganie

Samochód trafił w moje ręcę w dość „ciekawym” stanie wizualnym. Wszelkie plastiki były w kolorze poza przednim zderzakiem. Maska była srebrna, przyozdobiona w gustowne rysy zamaskowane jeszcze bardziej gustownymi czarnymi kwiatkami. Gleba w wydaniu sprężyny ciachane o 2,5 zwoju, tylne też… Tak z grubsza. Pierwszym etapem była naprawa przedniego błotnika, który był powgniatany i naprawiony po domowemu, beznadziejnie naprawiony. Zabrałem się za to sam od nowa i okazało się, że można po domowemu zrobić to po ludzku. Następnie wpadło seryjne zawieszenie. Rok po kupnie auta zebrały się wolne fundusze na lakierowanie maski. Niedługo potem założyłem Arteby z czarnymi wkładami z przodu oraz pomalowałem samodzielnie z kumplem przedni zderzak. Nie wyszło idealnie, ale i tak znacznie lepiej, niż goły plastik :) Z pomniejszych rzeczy wpadła seryjna tylna półka i nowe mieszki ręcznego i biegów oraz obudowa zapalniczki, którą muszę podłączyć. W sylwestra zakupiłem w dobrych pieniądzach patelnie z Calibry, które zostały w kwietniu ubrane w opony 195/50. Ostatnio wpadła lotka Gsi oraz w końcu sprężyny -40. Mocno polecam, w połączeniu z seryjnymi amortyzatorami jeździ się nadal całkiem komfortowo, trzeba tylko uważać na poprzeczne nierówności. W każdym razie bez problemów da się przemieszczać po Łodzi, w której zwłaszcza torowiska są w fatalnym stanie.


Fotostory:

Tak wyglądała po kupnie:


Potem ruszyły prace:












Zderzak GSi:


I po ostatnim woskowaniu i czyszczeniu felg :)


PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ:
Z bliższych planów montaż zderzaka GSi, który udało mi się wyrwać w ubiegłym tygodniu za śmieszne pieniądze, w dodatku z halogenami. Muszę go oddać do dorobienia zaczepu, naprawy jednego małego pęknięcia i chyba zaślepienia wnęki na znaczek, bo obawiam się, że nie uda mi się kupić w normalnych pieniądzach oryginalnego grilla do GSi i wpadnie siatka. No i potem malowanie. Czekam też na żółtą folię do oklejenia halogenów.
Mniejsze sprawy, które muszę ogarnąć, to lakierowanie plastików we wnętrzu na czarno lub grafit, wymiana wyświetlacza na desce, anteny i uszczelek drzwi (wszystkie elementy już czekają na montaż).
No i najważniejsze na ten moment – blacharka: podłużnice i pas przedni.
W dalszych planach jest SWAP, bez szaleństw, ale coś trzeba zrobić, bo w przypadku tutejszych 45 rumaków mówienie o osiągach jest dość wygórowanym stwierdzeniem. Najprawdopodobniej wpadnie C14SE albo C16SE, wolałbym oczywiście 1,6, ale zobaczymy :)
 
     
 c00ki3



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11 Czerwiec 2014, 23:28   
   Moje auto: Corsa B 1.2 16V


Jak dla mnie super :) Fajnie prezentuje się na tych felgach, no i + za zderzak. Też bym taki chciał... :)
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 12:34   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Chyba muszę przemysleć malowanie felg na czarno <3
Ostatnio zmieniony przez Maćko 12 Czerwiec 2014, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 15:39   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Maćko napisał/a:
Chyba muszę przemysleć malowanie felg na czarno <3


A ja bym pomyślał o wypolerowaniu ich na lustro- będzie naprawdę mega. Roboty sporo, ale wydaje mi się, że warto- te patelnie z Calibry pięknie wyglądają na Corsie, widziałem już CB z wypolerowanymi felami i robiły duże wrażenie :okk:

Początkowo po zobaczeniu pierwszego zdjęcia z tematu, a dokładnie "kwiatowej maski" zamarłem- na szczęście potem odetchnąłem z ulgą, autko prezentuje się naprawdę fajnie :)
Szerokości i powodzenia w dalszych modach :okk:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Czerwiec 2014, 23:15   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Fajnie zregenerowana Corsa :) Dostała oka a przy okazji jest w Moim Ulubionym Kolorze :) Bo czarna :)

Co do Patelni zawsze Chciałem takie w Corsie a teraz leża 3 rok w Garażu bo nie umiem ich skończyć a pomalowanie ich teraz było by już głupotą (wiec Proponuje zostaw Srebrne ew Białe bo czarne szybko się opatrzą chyba ze plastilakiem żeby potem zdrapać ;) )

Corsa Zapowiada się dobrze wiec niech służy dobrze ;)
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 11:14   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Piękna Corsa z tym wypolerowanym lakierem aż miło patrzeć , czarne fele wyglądają ślicznie pozdrawiam.
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Czerwiec 2014, 18:22   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Wczoraj odebrałem zderzak z naprawy pęknięcia, dorobienia zaczepu i zaślepienia miejsca na znaczek. Od poniedziałku cisnę z szykowaniem do lakierowania :) Sorry za to tło.
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 30 Czerwiec 2014, 09:59   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Nie przejmuj się tłem ważny jest zderzak powodzenia :ok:
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 16:42   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Żeby nie było, że się obijam

 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 22:25   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Elegancko to chłopie wygląda, pod spód zderzaka coś wstawiasz?
Corsa ładnie dopieszczana, w ogóle bym nie poznał ze to ta sama co była przed. :ok:
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 23:01   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Jakaś dokładka wpadnie myślę, na razie się skłaniam ku hokejowi z Laguny :)

[ Dodano: 24 Wrzesień 2014, 13:17 ]
Dawno nic się nie działo w temacie. Na początku tygodnia odebrałem samochód od blacharza. Wspawany nowy pas przedni, gdyż poprzedni był pordzewiały na wylot, pospawane podłużnice i ogarnięte parę mniejszych pierdół typu naprawiony zaczep prawej lampy, spasowanie maski.


W tym tygodniu mam nadzieję skończyć i może nawet założyć zderzak (tak, jeszcze tego nie zrobiłem :D ) No i zastanawiam się nad progami a'la Steinmetz.

[ Dodano: 28 Wrzesień 2014, 18:54 ]
W końcu, po małych problemach ze zważonym klarem, udało się pomalować zderzak i założyć :) Teraz jeszcze siatka w grill i poluję na ori dokładkę, mam jedną na oku, może uda się zakupić.



 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 18:16   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Bardzo ładnie spasowane :ok:
Obawiam się ze siatka jako gril nie będzie tu zbytnio pasować, ale puki nie założysz to się nie przekonamy.
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 18:37   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Raf02 napisał/a:
Obawiam się ze siatka jako gril nie będzie tu zbytnio pasować, ale puki nie założysz to się nie przekonamy.


Jestem tego samego zdania, nie będzie to raczej wyglądało dobrze przy tym fajnym zderzaku. Nie zagłębiałeś się może ile zabawy jest z przerobieniem poliftowego grilla bez znaczka (tutaj jest za grosze: http://olx.pl/oferta/atra...html#6501dfe596 ) pod ten zderzak?
Widziałem już niejeden projekt z taką modyfikacją i wyglądało to naprawdę ciekawie :okk:

Ogólnie Corsa wygląda naprawdę fajne, bardzo mi się podoba :)
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Wrzesień 2014, 19:03   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Tak naprawdę ładnie spasowane wszystko będzie jak już będę miał nowe sierpy, bo te są jedną z pozostałości po inwencji twórczej poprzednich właścicieli. Blachowkręty, te sprawy, co trochę przeszkadza w poprawnym poskładaniu wszystkiego do kupy.

Co do grilla z siatką, znalazłem kilka Cors z takim rozwiązaniem, widziałem też wynalazki z poliftowym grillem bez znaczka i mnie osobiście bardziej podoba się z siatką. Kwestia gustu :)

 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 7 Październik 2014, 10:19   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Maćko Twoja Corsa wygląda ślicznie i bardzo ładnie zadbany lakier pozdro...
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Październik 2014, 06:43   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Mam już zrobioną instalację pod halogeny, jak dla mnie żółta folia robi robotę przy włączonych halogenach :D Zdjęcie nie oddaje efektu w pełni, robione telefonem :P


Doszło też kilka nowych gratów: podszybie, ponieważ mam połamane mocowania, oryginalna dokładka GSi oraz nowe sierpy, które już przygotowuję do lakierowania.


Jak dobrze pójdzie, to na przyszły weekend przód będzie już poskładany praktycznie na tip top, czyli nowe sierpy, dokładka, nowe śruby od zderzaka, takie jak należy, itd. :) Wtedy też ogarnę jakieś dobre zdjęcia całości.

[ Dodano: 31 Październik 2014, 21:44 ]
Dokładeczka na miejscu. Miałem jeszcze kilka rzeczy zrobić w tym roku, ale na większość z nich zrobiło się już za zimno, więc chyba jednym z ostatnich tegorocznych update'ów, poza drugą częścią blacharki, będzie zmiana kół na zimowe SWAG 13tki
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 31 Październik 2014, 21:54   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Niemalże idealnie, graty! :)
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Listopad 2014, 12:15   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


W końcu, dzień przed zmianą kół na zimowe, udało mi się zrobić pierwsze dobre foty aktualnego setupu, śnieg z deszczem mi nie straszne :D





Setup zimowy, w roli głównej SWAG13tki


I porównanie, jak auto wyglądało 1,5 roku temu, a jak teraz :)
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 24 Listopad 2014, 22:53   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Brakuje jeszcze grilla, ale i tak jest miodzio :brawo2: , bez porównania inny samochód :) u mnie też już na 13, śmiesznie tak wygląda po zmianie z 15 :)
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2015, 14:53   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Siemanko!
Trochę zapuściłem temat, a w aucie dużo się pozmieniało.

Udało się uzbierać odpowiednie środki, więc w czerwcu zapadła decyzja o zmianie słabiutkiego 1,2. Wybór padł na C16SE, czyli 8mio zaworowe 1,6 z Astry F o mocy 100KM.
Prosty SWAP, gdyż nowy silnik pochodzi z tej samej rodziny, co stare X12SZ, więc skrzynia biegów pasuje i ogólnie wszystko wchodzi bez cudowania.
W skład swapa weszły wiązka silnika, sterownik, pompa paliwa i sprzęgło z C16. Przy okazji nowy silnik dostał kilka świeżych części:
- rozrząd z pompą wody
- simmeringi wału korbowego i koła zamachowego
- filtr oleju
- uszczelkę pokrywy zaworów
- termostat
Całość została zalana olejem Mobil 10W40.

Przy okazji przekładki silnika postanowiłem zająć się wyglądem komory. Szlifowanie i zabezpieczanie ognisk korozji zajęło 2 dni, trzeciego komora została polakierowana na grafitowo. Poza tym wymieniłem na nowy zbiorniczek od płynu wspomagania, bo stary wyglądał już słabo, gumowe węże, przewody itp. naczerniłem, co się dało to wyczyściłem itd.

Z zewnątrz na razie nie zmieniło się prawie nic, jedyne co, to założyłem oryginalne tylne chlapacze przedliftowe i siatkę w miejsce grilla.

Trochę zdjęć i jakieś filmy:






PIERWSZE ODPALENIE

I już po poskładaniu wszystkiego, zdjęcie niezbyt aktualne, teraz jest ładniej, bo obudowa filtra i rurka z pasa są już ładne czarne, a nie takie usyfione. Przy okazji następnej aktualizacji wrzucę zdjęcie.


I kilka aktualnych zdjęć z zewnątrz, część moja, część od kolegi fotografa, który zrobił trochę fajnych fot przy okazji mojej wizyty we Wrocławiu.









Ostatnie rzeczy jakie zrobiłem, to polakierowanie konsoli środkowej i daszka od TIDa. Niestety nie zdążyłem jeszcze poskładać wszystkiego do kupy, gdyż rozlożyło mnie choróbsko.



TAK TO JEŹDZI

Ze spraw mechanicznych muszę jeszcze zmienić tłumik końcowy, bo seryjny jednak tłamsi. Wybór padnie pewnie na Lexmaula. Za jakiś czas możliwe, że wymodzę inny dolot ze stożkiem. Jak będzie trochę wolnej gotówki, to pod maskę wpadnie rozpórka FK w chromie. Poza tym mechanicznie jest już z grubsza tak jak chcę. W przyszłości będę chciał wsadzić kolektor 4-2-1, ale to już dalsze plany.

W piątek auto idzie do blacharza na naprawę spodu z tyłu: pas tylny, gniazdo sprężyny itd. Szukam też zdrowych przednich błotników i tylnej klapy w kolorze. Prawe drzwi mam już zaklepane, niestety do lakierowania.
Udało mi się też po długich poszukiwaniach zakupić progi z Corsy GSi. Z montażem muszę jednak trochę poczekać, gdyż najpierw trzeba przespawać metalowe progi, a na to muszę odłożyć kasę, podobnie jak na lakierowanie GSi.

To chyba na razie tyle, do następnego!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Ciorna Koza by Maćko
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.