Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 16:10
Wymiana tulei drążka reakcyjnego Corsa B
Autor Wiadomość
 sztux


Informacje
warminsko mazurskie

Imię: Sławek
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Norway
Wysłany: 26 Maj 2014, 12:25   Wymiana tulei drążka reakcyjnego Corsa B
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam. Dzis chcialem sie podjac wymiany tulei drazka reakcyjnego ale zwatpilem gdyz nie bylem pewien czy da sie to zrobic by to mialo sens. Tuleja znajdyje sie w obejmie a nowa tuleja jest luzem i czy da sie ja wybic i wcisnac nowa by siedziala sztuwno tak jak stara. Obejma wyglada prawie tak: gumowe kolnierze nie wystaja na zewnatrz a tulejka tak: Tylko ze w moim przypadku po wymotowaniu obejma tulei byla nieco innej konstrucji guma byla zawarta jakby pomiedzy dwoma pierscieniami dzie piescien od strony silnika byl o nieco mniejszej srednicy niz pierscien od strony zderzaka. Czy da sie w takim przypadku zalozyc na taka obejme tuleje ktora posiadam? Jesli tak to czy tuleja ma byc zawarta pomiedzy pierscieniami, czyli kolnierz szerszy i wezszy miedzy pierscieniami czy kolnierze maja wystawac poza pierscienie na zewnatrz i czy to w ogole jest realne. Nie wiem jak i ktora strona ma siedziec nowa tulejka. Gdzies bylo napisane ze sie da w zaleznosci czy przed liftem czy po (ale nie wiem co przed tym liftem) i ze to prawie cud ale sie da. Mieszkam za granica i nie mam teraz dostepu do calosciowej tulei razem z obejma. Prosze o pomoc.
 
     
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 30 Maj 2014, 22:20   
   Moje auto: x14sz


Musisz to zrobić na prasie, np. u mechanika, bo w domowych warunkach bez prasy to ciężko to widzę.
 
 
     
 sztux


Informacje
warminsko mazurskie

Imię: Sławek
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Norway
Wysłany: 30 Maj 2014, 22:36   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Mam w planie zrobic sciagacz i mysle ze da rade tylko sie zastanawialem czy to bedzie w tym dobrze siedziec i jak to ma wygladac pomiedzy pierscieniami czy poza pierscienie maja wyjsc kolnierze tulei

Tuleje okazaly sie byc raczej nie wymienne wiec sprowadzilem z Niemiec kompletne Febi jak na zdjeciu powyzej. Proiblem zazegnany. Temat do zamkniecia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Wymiana tulei drążka reakcyjnego Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.