Przesunięty przez: Kaszubski
3 Marzec 2016, 15:09
Nie równa praca silnika i kod błędu 45
Autor Wiadomość
 MoFE Technology


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Maj 2014, 19:55   Nie równa praca silnika i kod błędu 45
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 C12NZ / Vectra B 1.8


Witam was bardzo serdecznie !

Od zakupu corsy minął już jakiś czas a ja mam z nią notoryczne i coraz większe problemy. Autem zaczęło szarpać i pracuje nie równo. Na zimnym zapierdziela jak się trochę rozgrzeje to ma mega muła. Zczytałem kod błędu i pokazuje 45 czyli sonda lambda za uboga mieszanka. Sonde nie dawno co dopiero wymieniłem na uniwersalną NGK NTK. Zaraz wziąłem się dziś za pomiar sondy na rozgrzanym silniku. Pomiar pokazuje 0,58-0,61 tak oscylowało. Autko przełączyłem na gaz i mierzyłem wtedy sondę to pokazywała między 0,80 a 1V nie przekraczała 1V i myślę że sonda działa dobrze. Myślę zatem czy to nie czujnik cieczy na jeden pin. Ponieważ tamten na 2 pin wymieniłem z tydzień temu firmy TOPRAN. Wymieniłem również czujnik cieczy w chłodnicy i dziwi mnie załączanie wentylatora. Na wskazniku w kokpicie temp ma ok 90-92 stopni i już się załącza. Nie mogę auta nagrzać powyżej 95 stopni. Posiadam nowy termostat i rozrząd.

Co wy o tym sądzicie ?
Wymienić czujnik 1 pinowy i sprawdzić reakcje ? Czy może okazać się że ten dwu pinowy jest trefny ?
Ogólnie corsina kopci na biało i strzela z tłumika. Nie równo pracuje i po rozgrzaniu mega się dławi i spadek mocy.

Pozdrawiam !

[ Dodano: 21 Maj 2014, 17:02 ]
Wszystko już jasne. Udało mi się to samemu naprawić. Pierwsza sprawa to wymina grzybka KYS podciśnienia, bo był on pęknięty. Zaś druga sprawa to sam wtryskiwacz. Otóż blaszka trzymająca wtrysk była odgięta ku górze, postanowiłem ją wyprostować a dodatkowo zmieniłem oring na dole wtryskiwacza. Wtrysk leży teraz równo co sprawia że puszcza dobrze mgiełkę. Wcześniej wtryskiwacz był lekko po skosie się zalewał, co sprawiało że spadały krople benzyny.


Temat rozwiązany do zamknięcia !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Nie równa praca silnika i kod błędu 45
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.