Opel Corsa (Black)
Autor Wiadomość
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 13 Maj 2014, 18:02   Opel Corsa (Black)
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Mojego Opelka zakupiłem w styczniu tego roku, i stwierdziłem że jest to bardzo wdzięczne autko,zaczynam go powoli dopieszczać bo na wszystko trzeba środków ale plany są wielkie ,wymienie parę tylko gadżetów ktore mam w planach a to między innymi:gałka biegów i nasadka hamulca ręcznego albo nowe w carbonie 3D albo dam do oklejenia,nakrętki chromowane na wentyle,podłokietnik w carbonie,listwy czarne-chrom na drzwi,siatka czarna zamiast atrapy plastikowej seryjnej,emblemat Opel Motosport,ramki tablic metalizowane chrom czerwony albo carbon,brewki na lampy przednie,spojler dachowy na tylną klapę,oklejenie maski ,dachu i tylnej klapy w carbonie ,BRA na przednia maske czarną obszytą czerwoną nicią ,oklejenie szyb bocznych i tylnej czarną folią no ale to powoli.

Model:Opel Corsa B 3D

Silnik:1.2 16V Seria

Rocznik:2000 Edition

Kolor:Czarny

Zawieszenie:Seria

Hamulce:Przód-Tarcze Tył-Bębny

Koła letnie:Alufelgi 14" Zimowe felgi stalowe 13"

Airbag,ABS,ESP

Szyberdach

A oto mój Opelek:





















I to by było narazie tyle względem autka na dzień dzisiejszy , każdy nowy nabytek będzie pokazany pozdrawiam wszystkich serdecznie !!! :jade:
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 18 Maj 2014, 01:46   
   Moje auto: Corsa B 1,4


no no też fajne autko. wymaga jednak spolerowania lakieru i nabłyszczenia. byłaby ogromna różnica
 
     
 Alvaro84


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Maj 2014, 09:18   
   Moje auto: Corsa 1.4 Vogue


Ja bym zaczął modyfikacje od:

- pozbycia się tego pseudo skórzanego flaka z kierownicy, jeśli już chcesz mieć kierę w dwóch kolorach to daj ją do obszycia, będzie estetyczniej na pewno niż teraz
- zmiana tego " tescowego lunta" z wydechu
- no i białe napisy na oponach pasują corsie jak świni siodło, to nie off-road :D

Poza tym jest ok, silniczek fajny, kolorek też, alumki o fajnym wzorze.
Tak jak kolega napisał wyżej, zadbaj o lakier i będzie git.
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 18 Maj 2014, 10:41   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Łukasz z tym lakierem masz rację ,foty robiłem zaraz po opadach deszczu i auto jest brudne a całkiem inaczej wygląda jak jest umyte , pastę polerską mam więc będę działał w tym kierunku ,a powiem Ci że np.błotniki prawdopodobnie po stłuczce i pomalowane paskudnie bo nie jest na nich lakier błyszczący tylko mat i z bliska widać różnice .

Bartek jeśli chodzi o tą końcówkę to akurat kupowana była w sklepie motoryzacyjnym ale masz racje wygląda jak z Tesco , myślałem już jakiś czas temu o zmianie na coś wiele efektowniejszego czyli albo samej końcówki ale już z dyfuzorem lub jakiegoś podwójnego wydechu może poradż mi co było by lepsze.

Może coś takiego:

Końcówka tłumika Dyfuzor http://allegro.pl/koncowk...4246601331.html

http://allegro.pl/podwojn...4165012000.html

A jeśli chodzi o kierwnice to fakt nie wygląda to tak pięknie i cudownie byłem już u gościa który obszywa kiero taki jest efekt:
http://olx.pl/oferta/obsz...html#c512043300

Jak tak już rozmawiamy o takich powiedzmy dodatkach to co myślicie o tym:
http://allegro.pl/opel-co...4184003497.html
I o tym pomijając marke samochodu chodzi o BRE:


I na tym zakończe te post bo by można jeszcze wiele wymieniać.Pozdtawiam!!!!
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 18 Maj 2014, 11:51   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Tomasz45 napisał/a:
A jeśli chodzi o kierwnice to fakt nie wygląda to tak pięknie i cudownie byłem już u gościa który obszywa kiero taki jest efekt:
http://olx.pl/oferta/obsz...html#c512043300

Widzę, że łączysz w środku kolor czarny z czerwonym. Co do kiery miałbym propozycję. Wychodziły kierownicę Irmschera obszyte skórą typowo pod wnętrza czerwone, niebieskie.
Może warto pomyśleć nad takim obszyciem?


Kiedyś widziałem nawet taką czerwoną kierownicę na tablicy, jeszcze nówkę z tego co pamiętam za 100zł- cena bajka, bo za obszycie więcej dasz, no ale w chwili obecnej nic takiego u nas na portalach nie widzę.

Tomasz45 napisał/a:
Jak tak już rozmawiamy o takich powiedzmy dodatkach to co myślicie o tym:
http://allegro.pl/opel-co...4184003497.html

Ja bym jednak zerknął jeszcze na zwykły grill bez znaczka- moim zdaniem lepiej będzie wyglądać :)

Tomasz45 napisał/a:
lI o tym pomijając marke samochodu chodzi o BRE:
Obrazek

Zawsze krzywo patrzę na autka, które mają założone bra na masce.
Tak naprawdę to bra ma nieco inne właściwości, nie jest ona przeznaczona jako typowy element tuningowy, a część która ma uchronić maskę przed ewentualnymi kamyczkami jadąc np. po autostradzie. W Łodzi przy akademikach czasem widuję megankę m.in. z bra na masce- lato, jesień, zima non stop założona. Ciekawy jestem jak wygląda maska pod nią, czy jest mocno porysowana i czy lakier nie jest poodparzany.
Założyć raz na jakiś czas na dłuższe wycieczki okej, ale jeździć z tym cały czas? Moim zdaniem pomysł nietrafiony.

Pomyślałbym jeszcze nad tylnymi lampami- te tzw. "gej-looki" zbyt dobrze w CB nie wyglądają, fajnie by tu leżały FIFFTY/SWF'y:

Na przodzie też bym widział coś ciekawszego, może Arteby blacki? Albo nawet te rozkleić i pomalować środek na czarno, sporo osób tez tak robi :)

Ogólnie autko fajnie, kolorek ciekawy (popracować tylko żeby lepiej wyglądał), pomysłów na zmiany dużo- pozostaje życzyć powodzenia w modach i szerokości na drodze :okk:
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 18 Maj 2014, 14:22   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Dzięki Bartek za opinie wskazówki i porady ja wiem że w aucie pozmieniać można wszystko dosłownie żeby to miało efekt i estetykę zgadzam się tu z każdym z Was tylko każdy też ma pojęcie jakie są koszty tych wszelkich modyfikacji przemian i wszystkiego co z tym związane . Ja mam plany te autko modować ale wszystko muszę robić skrupulatnie ja bym chciał mieć autko pięknie i cudownie porobione ale sam pracuje na rodzinę , mieszkanie ,samochód i wszystko co z tym związane więc nie mogę sobie pozwolić na modowanie ot tak a jest wypłata to lecę do sklepu po to czy po tamto nie można mieć wszystkiego od razu .

Jeśli Bartku mówimy o kierownicach to mam na oku jeszcze coś takiego ale to też nie od razu:





Jeśli mówisz o atrapie to masz na myśli coś takiego:


Tak pomyślałem co myślisz zamiast tej BRY zrobić tą folią nie było by to lepsze?

A jeżeli chodzi o kwestie lamp to także mam zamiar je zmienić ale to ważniejsze dla mnie są lampy przednie:


A tylnymi się zajmę w/g Twoich porad ale zrobię tą foilią do oklejania lamp .

A powiedz mi jeszcze co myślisz na temat tej końcówki ? Ważne jest dla mnie Twoje zdanie!

I tak do jutra bym mógł tu wklejać foty przeróżnych dodatków ale zawsze jest jedno ale ;Fundusze!

Pozdrawiam serdecznie !!!
 
 
     
 Alvaro84


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Maj 2014, 14:23   
   Moje auto: Corsa 1.4 Vogue


Tomasz45 napisał/a:


Bartek jeśli chodzi o tą końcówkę to akurat kupowana była w sklepie motoryzacyjnym ale masz racje wygląda jak z Tesco , myślałem już jakiś czas temu o zmianie na coś wiele efektowniejszego czyli albo samej końcówki ale już z dyfuzorem lub jakiegoś podwójnego wydechu może poradż mi co było by lepsze.

Może coś takiego:

Końcówka tłumika Dyfuzor http://allegro.pl/koncowk...4246601331.html

http://allegro.pl/podwojn...4165012000.html


darowałbym sobie te końcówki, zaczynając zabawę z tjuningiem golfa i felicji 10lat temu przerabiałem temat, końcówki rdzewiały i wyglądały po czasie nieestetycznie

lepiej zainwestować coś z palety remusa bądż wm sport (tańsza opcja), te które podesłałeś są z blachy po konserwach rybnych, ich żywotność będzie pozostawiała dużo do życzenia
Ewentualnie jakiś tłumiczek dedykowany (remus, irmscher, steinmetz), tylko tutaj z dostępnością słabo, a jak są to ceny wygórowane, no chyba że coś okazyjnie trafisz. Sam szukam dwu-rurki steinmetz'a i nic nie ma.
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 18 Maj 2014, 14:33   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Dzięki Ci za te wskazówki będę miał to na uwadze że jak coś wsadzić to niech to będzie porzadne . Porozglądam się za czymś konkretnym tylko na to trza kasy i czasu . Pozdrawiam!!!
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 18 Maj 2014, 18:55   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja To jeśli Mogę się wypowiedzieć - Co prawda to Kwestia gustu a z Gustem jak z D**ą każdy ma swój, ale Za Dużo czerwonego Wszystko wygląda jak kupione na Festynie
Pokrowce zamienił bym na Fotele z GSi albo poszukał Foteli z Wersji Young albo z Poliftowej ( były czerwone)

Kierownica Też szukał bym z Wersji Young w Wariancie Czerwonym ( obszyta na Górze i dole w Kolor.

Lampy Aż żal Patrzeć jak Gejlooki niszczą Wygląd tego Auta.

Wydech Jakiś Stonowany buzzer albo Ulter by wystarczył a Jak ma wyglądać i brzmieć to Jakiś semiprzelot bym poczynił.

Opony Były modne w Latach 90tych Teraz to Raczej powód Drwin- albo Jak kolega wyżej Napisał Trend Off Roadowy.

Jak napisałem wyżej Gusta są różne ale Nawet idąc w Tred Japońskich tunnerów zachowaj chociaż smak i postaraj się to po pasować. bo Przypuszczam ze odlotowe siateksowe zderzaki też Ci się podobają ;)
Ostatnio zmieniony przez DAMIAN1991 19 Maj 2014, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 18 Maj 2014, 20:33   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Damian 1991 zanim napiszesz następny post poczytaj jak wyżej co napisali poprzednicy i się nie powtarzaj w temacie bo skoro jesteś moderatorem to dobrze wiesz że tego się nie robi na Forum.Dwa poprzednie posty także zawierały temat kierownicy , lamp , opon i koloru i widzę że jesteś znawcą i wiesz w czym gustuje ja w przeciwieństwie do Ciebie trochę inaczej podchodzę do życia i wydawania pieniędzy na wszelkiego rodzaju artykułów upiekszających środek auta czy jego wygląd zewnętrzny bo Ty twierdzisz że wszystko jest z festynu podejrzewam że Ty jesteś z tych chłopców którzy mieszkają z rodzicami i albo tylko i wyłącznie pracują na własne zachcianki albo rodzice im dają ładne kieszonkowe ja z wypłaty mam na utrzymaniu mieszkanie , rodzine i w którym też jest potrzeba naprawy spraw mechanicznych i tej wypłaty muszę żyć cały miesiąc chyba nie masz pojęcia o czymś takim więc nie pisz mi co by trzeba było wymienić i z jakiej firmy żeby to pasowało i pięknie wyglądało.Bo nie jestem żadnym gówniarzem żebyś twierdził jaki mam gust!!! Poczytaj dokładnie co pisałem w postach powyżej i co inni pisali a napisali to mądrze i z głową!!!! :unga:
 
 
     
 Alvaro84


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Maj 2014, 20:57   
   Moje auto: Corsa 1.4 Vogue


Tomasz45 napisał/a:
Damian 1991 zanim napiszesz następny post poczytaj jak wyżej co napisali poprzednicy i się nie powtarzaj w temacie bo skoro jesteś moderatorem to dobrze wiesz że tego się nie robi na Forum.Dwa poprzednie posty także zawierały temat kierownicy , lamp , opon i koloru i widzę że jesteś znawcą i wiesz w czym gustuje ja w przeciwieństwie do Ciebie trochę inaczej podchodzę do życia i wydawania pieniędzy na wszelkiego rodzaju artykułów upiekszających środek auta czy jego wygląd zewnętrzny bo Ty twierdzisz że wszystko jest z festynu podejrzewam że Ty jesteś z tych chłopców którzy mieszkają z rodzicami i albo tylko i wyłącznie pracują na własne zachcianki albo rodzice im dają ładne kieszonkowe ja z wypłaty mam na utrzymaniu mieszkanie , rodzine i w którym też jest potrzeba naprawy spraw mechanicznych i tej wypłaty muszę żyć cały miesiąc chyba nie masz pojęcia o czymś takim więc nie pisz mi co by trzeba było wymienić i z jakiej firmy żeby to pasowało i pięknie wyglądało.Bo nie jestem żadnym gówniarzem żebyś twierdził jaki mam gust!!! Poczytaj dokładnie co pisałem w postach powyżej i co inni pisali a napisali to mądrze i z głową!!!! :unga:


Panowie spokojnie, żadne auto na starcie ie jest idealne:D
Mnie też rzezają za bad look'a ale nauczyłem się z tym żyć.
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 18 Maj 2014, 21:52   
   Moje auto: VW Golf 4


Tomasz45 jeżeli chodzi o grill to masz tu moją byłą corsę
http://i582.photobucket.c...20100403074.jpg
jak chcesz przeglądnij sobie ten temat o mojej corsie - http://klubcorsa.pl/forum...der=asc&start=0
Może coś Cię najdzie z mojego auta.
Lampy na przodzie u mnie to były Arteb Black.
Alvaro84 napisał/a:
Mnie też rzezają za bad look'a ale nauczyłem się z tym żyć
a szkoda bo mi się bad look zawsze podobał miałem plany go zrobić u siebie no ale autko sprzedałem.
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 19 Maj 2014, 01:26   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Zyzio no jestem pod wrażeniem tego grila jest potężna różnica i od razu wygląd ładniejszy dałeś mi do myślenia z tym grilem ale nie tylko z grilem ale także z tymi nakładkami które są nad kołami no pięknie to wygląda czyli już wiem co będę robił na początku . I jesteś drugą osobą z tego Forum która pokazała mi taki właśnie gril i obaj macie racje.Jak to będę miał u siebie to wrzucę fotę pozdrawiam Cie Zyzio.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Maj 2014, 11:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


To Fakt ze Ten "czysty" Grill zmienia Auto Diametralnie. Moj Ulep do "smierci'Na takim szurał i nie zmienił bym go na nic innego.

Do tego czy Czarnym Aucie "podbite" Oczy też dawają Miły Efekt.

Co do BadLooka zawsze z niego Ktoś będzie szydził. A Mnie się podobał Miałem tyle że ja miałem całą maskę wyprostowaną nie jak Alvaro84, Tylko wyjazd na Lampy.

Ps. Nakładki w Kolor :powodzenia: będziesz Pan zadowolony :D
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 19 Maj 2014, 12:54   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


To już jestem w domu! To stanie się moim pierwszym celem w autku niby goły czarny gril ale efekt niesamowity, lampy przednie też już znalazłem ciekawsze niż te seryjne ale to wszystko powoli .No i oczywiście nakładki w kolor .Pozdrawiam !
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 19 Maj 2014, 20:33   
   Moje auto: VW Golf 4


Toamsz45 mi się od razu morda cieszyła jak założyłem ten grill :) ale po stłuczce którą miałem już nie inwestowałem w nowy tylko założyłem ten co miałem wcześniej.Sierpy jak najbardziej w kolor i pozbędziesz się efektu "płowienia sierpów" eksperymentów z czarnidłami itp itd.
Czekam na grillek i fotki :)
:powodzenia:
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:16   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Dzięki dzięki grilek już znalazłem na Allegro myślę że to dobra cena bardzo ładnie się prezentuje już sam nie mogę się doczekać nawet żonie bardzo się spodobał ale dopiero w czerwcu ale od razu wrzucę fotkę.Pozdrawiam.Tomek.

A oto grilek:cena 45plus przesyłka

I znalazłem jeszcze lampy przednie ale to w innym terminie:


Te lampy nie są może topowe ale zastanawiam się może znajdę inne.

Jeszcze takie lampy znalazłem:
Ostatnio zmieniony przez Tomasz45 19 Maj 2014, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:21   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Tomasz45 napisał/a:
A oto grilek:cena 45plus przesyłka
Obrazek


Polecam przeglądać dział okazji allegro.
Zobacz sobie to ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/atra...html#68ab96eb28
25zł atrapa, za paczkę priorytetową zapłaci max 14zł. "Grosz do grosza, a będzie kokosza"- szybciej się lampy kupi :) :okk:
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:31   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Dzięki serdeczne za linka już napisałem do gościa .Pozdrawiam.
 
 
     
 Alvaro84


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:31   
   Moje auto: Corsa 1.4 Vogue


Kaszubski napisał/a:
Tomasz45 napisał/a:
A oto grilek:cena 45plus przesyłka
Obrazek


Polecam przeglądać dział okazji allegro.
Zobacz sobie to ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/atra...html#68ab96eb28
25zł atrapa, za paczkę priorytetową zapłaci max 14zł. "Grosz do grosza, a będzie kokosza"- szybciej się lampy kupi :) :okk:


ten akurat leży już u mnie w garażu:D mam brata we Wrocku to odebrał mi osobiści, stan nówka, zero śladów używania, więc jak widać-można trafić dużo taniej niż allegro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa (Black)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.