Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:20
Olej z 10W40 na 15W40
Autor Wiadomość
 MoFE Technology


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Polska
Wysłany: 10 Maj 2014, 14:32   Olej z 10W40 na 15W40
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 C12NZ / Vectra B 1.8


Witam wszystkich !

Otóż jestem po planowaniu głowicy itd. Po wszystkim spuściłem stary olej 10W40 Mobil i zalałem tym razem 15W40 Mobil bo autko ma 250tyś km przebiegu. Po jego wymianie pojawił się klekot. Czy możliwe że trzeba wrócić do 10W40 ? Po wstępnym osłuchu dodam że klekot jest tak jakby na 4 tłoku. Ktoś spotkał się z taką sytuacją ?
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 10 Maj 2014, 15:47   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja u siebie 3-ci rok na 15W40 jezdze i nic się nie dzieje. A klekot zawsze był i chyba zawsze będzie - w końcu to (kl)ecotec [przynajmniej u mnie]
 
 
     
 MoFE Technology


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Maj 2014, 12:30   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 C12NZ / Vectra B 1.8


Milion napisał/a:
ja u siebie 3-ci rok na 15W40 jezdze i nic się nie dzieje. A klekot zawsze był i chyba zawsze będzie - w końcu to (kl)ecotec [przynajmniej u mnie]


No silnik 1.0 ecoteca tak ma że klekocze, ale ten mnie zaskoczył. Lecz od wczoraj do dziś zrobiłem jakieś 50km i wszystko ucichło, więc może po prostu popychacze musiały się wypełnić dobrze olejem gdyż 15W40 jest gęstszy .Nie ukrywam że przed planowaniem był zalany 10W40 i jeździł na nim dobrze, tylko że lało się strasznie już z uszczelniacza wałku rozrządu, uszczelniacza na wale korbowym od strony rozrządu i z pod miski olejowej. Pojeżdżę tak jeszcze jakiś czas i zobaczę czy wszystko ok a także znajdę może dziś chwile to zobaczę czy aby czasem rozrząd nie przeskoczył o ząbek :) Póki co się uspokoiło i mam nadzieję że już tak zostanie.

Pozdrawiam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Olej z 10W40 na 15W40
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.