Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] Krótko i na Temat problemy z Corsą C.
Autor Wiadomość
 Salik153


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 15
Skąd: Radzymin
Wysłany: 6 Maj 2014, 20:37   [ Silnik] Krótko i na Temat problemy z Corsą C.
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2


Witam. Jestem nowym forumowiczem. Chcę doprowadzić swoją corsę do ładu otóż :
-wymiana tarcz+klocki
-amortyzatory tył
-uszczelnienie silnika: skrzynia, miska olejowa rozrząd ( przy rozpięciu skrzyni sprawdzenie stanu sprzęgła tak samo rozrządu)
-gumy na mandżetach

-W nasepnym miesiącu blacha (szlifowanie progów, malowanie błotnika i progów wymiana wkładu lusterka i odblasku) wyciągnięcie wgniecenia z drzwi.
- Przegląd u gazownika (falowanie na obrotach)

To właśnie jest robione u mechanika ale to nie koniec dużo pytań :

1) Gdy włączam ogrzewanie wiatrak buczy na pozycji 1,2 3i4 działają bardzo dobrze. co z tym zrobić ?
2) Słabo działający centralny raz działa bardzo dobrze raz nie łapie wogóle (bateria wymieniona kluczyk dobrze świeci))
3) Problem z odpalaniem pojawia się kontrolka z kluczem, ciężko odpala czasem a czasem pali od razu. Dodam, że z drugim kluczykiem dzieję się to samo.
4) nie działa sterowanie z kierownicy radio oryginalne kostki powsadzane
5)zgrzyta wsteczny wina sprzęgła ? inne biegi wchodzą ok (czy mieszek )

Dodam że Corsa jest robiona na długo i będę o nią dbał i codziennie picował zakochałem się w tym Aucie. :)
 
     
 grzesiek2208


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Nysa
Wysłany: 7 Maj 2014, 20:58   
   Moje auto: 1,7 DTI


Juz Ci mowie co masz zrobic :) Jedziesz do dobrego fachowca Ktory za wizyte skasuje CIe od50-100zł i on Ci powie czemu wyswietla Ci sie ten kluczyk ,aha i czasem sie nie zdziw jak nie odpalisz auta bo ta kontrolka sygnalizuje jakis problem z imobilajzerem skoro masz dobre baterie w pilocie. Wsteczny zgrzyta? to nie sprzeglo jesli sie nie slizga to jest ok poprostu poprzedni wlasciciel niedbal albo masz 1milion przebiegu i niewiesz:)
 
     
 Salik153


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 15
Skąd: Radzymin
Wysłany: 9 Maj 2014, 21:07   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2


Nie będę zakładał nowego tematu ale proszę o odpowiedź. Otóż odebrałem auto ode mechanika na beznynie smiga jak nowy.

Ale..

Zaczął się problem z LPG na początku myślałem ze mi go skręcili czy coś. Jadę sobie samochód szarpie dławi się stracił trochę mocy to ja mu gazu i zaczęła mrugać kontrolka taki kranik zwolniłem przełączyłem na Benzyne i ok. Co to może być bardzo proszę o odpowiedzi zanim pojadę do gazownika. Dodam że kontrolka ta paliła się non stop.

[ Dodano: 12 Maj 2014, 11:08 ]
Problem z gazem rozwiązany. Jakiś kabelek nie był podłączony od temperatury. Przy okazji znalazłem dobrego gazownika w Kobyłce, który obsługuje nawet DT GAS SYSTEM ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Krótko i na Temat problemy z Corsą C.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.