Przesunięty przez: Kaszubski
5 Lipiec 2016, 10:27
Centralny zamek (dziwne zachowanie)
Autor Wiadomość
 zylu



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 18:15   Centralny zamek (dziwne zachowanie)

Witam, na wstępie przepraszam jeżeli coś takiego tu już było, ale szukałem i nie znalazłem. Mianowicie...
posiadam corsę (3d) z fabrycznym centralnym zamkiem, ponad rok temu dołączyłem do tego sterownik z pilotem by było wygodniej. Wg mnie nie tu leży problem, ale wole to dopisać.

Do rzeczy: chcąc otworzyć samochód z pilota otwiera się tylko bagażnik, a z kluczyka drzwi i bagażnik (klapka z wlewu paliwa jest cały czas otwarta). W drugą strone już jest inaczej: z pilota nie zamyka się nic, a z kluczyka tylko tam gdzie przekręcam.

Gdy opuszczę ten "cypel" w drzwiach kierowcy to słychać jak wszędzie tyka (tj drzwi pasażera, klapka i bagażnik) ale nie może ich zamknąć. Tak jakby chciało, a nie mogło :szokk:

Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem? Proszę o jakieś podpowiedzi. "help"
 
 
     
 DuchPL


Informacje
slaskie

Imię: Arkadiusz
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Rogów
Wysłany: 2 Maj 2014, 20:55   
   Moje auto: 1,5 TD


Sterownik lub siłowniki spalone.
 
     
 bambosz


Informacje
mazowieckie

Imię: Paweł
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 4 Maj 2014, 15:59   
   Moje auto: B,D 1,2


Uszkodzony jest siłownik „master” , taki siłownik występuje w drzwiach kierowcy, ( czasem też pasażera).
Trzeba się dostać do styków siłownika i sprawdzić czy silniczek działa oraz działanie styków , siłownik master ma 5 przewodów.
http://obrazki.elektroda...._1349818147.jpg


Znalazłem schemat jeszcze jeden
http://obrazki.elektroda.net/55_1285690786.jpg
z niego wynika że są jeszcze styki do samego kluczyka w obydwu drzwiach, problem może być w tych stykach.
 
     
 zylu



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 4 Maj 2014, 23:08   

Ale wydaje mi się że siłownik "master" w drzwiach kierowcy jest dobry i działa, podpiąłem ostatnio w jego miejsce drugi siłownik "master" bo taki posiadam to nawet z nim centralny nie działał. Tak jak mówie, słychać jak wszędzie jest takie "pyk" ale tak jakby za mało mocy żeby je popchnąć i otworzyć :D denerwujące jest już te otwieranie wszystkiego z osobna - :sciana:

Chyba pozostało mi zakupić sterownik centralnego zamka i może akurat będzie okej.
 
 
     
 bambosz


Informacje
mazowieckie

Imię: Paweł
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 5 Maj 2014, 20:51   
   Moje auto: B,D 1,2


Jeżeli dobrałeś się do siłownika to, odłącz siłowniki master w obydwu drzwiach, i odłącz styki którymi steruje kluczyk w obydwu drzwiach , i wtedy spróbuj z pilota zamykać i otwierać pozostałe siłowniki klapy i klapki paliwa. Jak wtedy nie będzie działać to sterownik może być walniety.
Ja sugeruję się tym schematem, uszkodzone styki mogą powodować sprzeczne rozkazy dla centralki , sterownik próbuje zamykać zamknięte drzwi , albo otwierać otwarte, wtedy słychać takie strzelanie w zamkach.

http://obrazki.elektroda.net/55_1285690786.jpg

mam podobny problem z zamkiem od strony pasażera , na dniach będę rozbierał ustrojstwo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Centralny zamek (dziwne zachowanie)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



advokat likier
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.