Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] Corsa C 1,2 75KM , miękki pedal sprzęgła brak sprz
Autor Wiadomość
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 20 Kwiecień 2014, 20:23   [ Silnik] Corsa C 1,2 75KM , miękki pedal sprzęgła brak sprz
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


Witam koledzy . Mam poważny problem z moją Corsą C. Auto bezproblemowo jeżdziło do wczoraj. Chcę autem rano jechać do pracy a tu zonk. Odpalam auto a pedał sprzęgła jest tak miękki ze palcem można go wcisnąć. Sprzęgło przestało działać nagle i nie można w żaden sposób wrzucić biegu. Sprzęgła brak w 100 %.
Dolałem płynu hamulcowego, odpowietrzyłem sprzęgło przy skrzyni , naciskając pedał a znajomy trzymał słoik do którego wpływał płyn z pęcherzami powietrza. Po odpowietrzeniu i po 30 -krotnym wciśnięciu sprzęgła sprzęgło zaczęło działać ale bardzo szybko ( nisko ) brało. Na drugi dzień wsiadam do auta i ten sam problem brak całkowity sprzęgła i pedał miękki.
Potrzebuję pomocy podpowiedzcie mi co może być tego powodem .
Załamuje się i dziękuję za pomoc "help"
 
 
     
 zlczqq


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 22:07   
   Moje auto: Corsa C


Witam, prawdopodobnie poszedł wysprzęglik. Miałem to samo u siebie w korsarzu.
Część jest dość droga, za zamiennik zapłaciłem ok 350 złotych w tamtym roku
 
 
     
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 27 Kwiecień 2014, 11:54   
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


no ja właśnie wymieniłem wysprzęglik i okazuje się zę po założeniu i odpowietrzeniu sprzęgło działa. następnego dnia wsiadam do auta a tu okazuje się że znowu mam miękki pedał i znowu nie działa sprzęgło , dopiero kilkakrotne pompowanie pedałem pomogło i sprzęgło powróciło . co może być tego powodem
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.