Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Wycieraczki płaskie
Autor Wiadomość
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 10 Kwiecień 2014, 22:04   Wycieraczki płaskie
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


J/w czas na zmiane czy te tanie do 50 zl z allegro są ok ?
Czy ktoś może polecić jakiś konkretny model, ma nic nie piszczeć i ma dobrze zbierać :-)
 
 
     
 Arrczi


Informacje
opolskie

Imię: Artur
Wiek: 35
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 11 Kwiecień 2014, 10:59   
   Moje auto: Corsa D Black&White


Ostatnio kupiłem valeo i są bardzo dobre cena nie jest do 50 ale warto wydać aby trochę dłużej działały :)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 11 Kwiecień 2014, 14:13   
   Moje auto: Porshe 911


Gregor
Wszystkie płaskie wycieraczki pochodzą w 90% od jedengo chińskiego producenta. Czy kosztuje 8zł czy 20zł to jest jeden pies. Na wiosnę warto wymienić wycieraczki na nowe, po zimie, solance , lodzie wycieraczki się robią do bani... Guma twardnieje i przepuszczają. Ja od kilku lat kupuję takie wycieraczki, różnych firm i zawsze jest ten sam efekt :czytam:
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 11 Kwiecień 2014, 21:52   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


Jak kupiłem auto, to były BOSCH, teraz zakupiłem Valeo, a nie probowałem tzw. bezmarkowych. Będą następne. Nie sądzę, że jakość ich gumy, może odbiegać znacznie od jakości gumy "renomowanych" producentów. Poza tym, możecie kupić sobie najlepsze wycieraczki, ale jeśli szyba dostanie parę malutkich kamyczków, to choćbyście wymieniali wycieraczki codziennie na nowe, to i tak bedzie "mazanie". Co do jakości wymienionych producentów to w obydwu przypadkach nie są idealne przy wyższych prędkościach, tzn. mają słaby docisk do szyby, w mojej opini to wina aerodynamiki Corsy.
Chętnie poczytam opinie o innych wycieraczkach do tego modelu. Pozdrawiam.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 21:12   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
przy wyższych prędkościach, tzn. mają słaby docisk do szyby, w mojej opini to wina aerodynamiki Corsy.

To nie wina auta - wszystkie (prawie wszystkie) płaskie wycieraczki tak mają. W poprzednim aucie miałem tak samo ale tam na szczęście producent przewidział to i można było założyć zwykłe wycieraczki z "metalową ramką + docisk"; po zmianie wycieraczek problem ustąpił.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Wycieraczki płaskie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.