Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:29
Leje się na akumulator
Autor Wiadomość
 peblo


Informacje
podkarpackie

Imię: Paweł
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: z nikąd
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 18:18   Leje się na akumulator
   Moje auto: Opel Corsa B 1.5 TD


Witam, od nie dawna posiadam Corse B 1,5 TD i mam takie pytanie. Nad akumulatorem się znajduje plastikowa kratka (wlot powietrza) i jak pada deszcze ciągle się leje na akumulator i na klemy. Chodzi mi o to czy ta kratka ma mieć oryginalnie jakieś zabezpieczenie żeby nie lało się bezpośrednio na akumulator czy samemu trzeba coś wymyśleć?
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 18:40   
   Moje auto: VW Golf 4


Niestety inżynierowie Opla dali ciała z tym patentem , niestety pozostaje samemu coś wykombinować i obłożyć czymś akumulator oraz zabezpieczyć klemy.
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 19:07   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Albo można zastosować taki pokrowiec na akumulator, tylko ciekaw jestem czy on coś pomoże i nie naleci wody do niego, bo własnie też zamierzam coś z tym zrobić.
 
     
 peblo


Informacje
podkarpackie

Imię: Paweł
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: z nikąd
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 22:37   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.5 TD


Raf02 wiem o jaki pokrowiec ci chodzi używałem go w swoim Lanosie jak jeszcze miałem był fajny i klemy można było schować, ale głównie służył mi w zimie do tego by akumulator miał "cieplej" ale ten pokrowiec i tak przemaka na pewno w końcu to zwykły materiał. Zastanawiam się nad zastosowaniem styropianu bo on wody nie chłonie
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 10 Kwiecień 2014, 20:34   
   Moje auto: Porshe 911


dotnij płytkę z pleksi
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Kwiecień 2014, 20:54   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Przez czasy Pracy w warsztacie widziałem Już Różne patenty ale Pleksa albo Kawałek Plastiku doCięty na miarę miał moją największą Aprobatę. Styropian Skrzypi Generalnie też trzyma jakąś tam wilgoć a na dodatek kochają go zwierzątka wiec raczej nie polecam. Fabryczne pokrowce na Akumulator generalnie nie powinny przemakać są z Takiego pseudo brezentu z Aluminium ale kto jak tam woli...

Ale do Autora postu :
Jak już nad tym Myślisz od razu jak wymontujesz akumulator porządnie przygotuj odpływ i udrożnij go ( najlepiej też zabezpiecz antykorozją ( skoro niedawno kupiłeś się przyda) a woda na akumulatorze krzywdy mu nie zrobi . Jeżdzę już trochę i nie mam zabezpieczeń i jeszcze aku z tego nie umarł ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Leje się na akumulator
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.