Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] [Elektryka] Wymiana radia i głośników samochodowy
Autor Wiadomość
 Corsarz89


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 02:52   [ Corsa B] [Elektryka] Wymiana radia i głośników samochodowy
   Moje auto: Corsa B 1.4


Witam wszystkich forumowiczów. :dd:

To mój pierwszy topic i zapewne nie ostatni, bo wkońcu wziąłem się trochę za auto. Jeśli pytania zabrzmią głupio - proszę o wyrozumiałość "burak"

Przejrzałem trochę stron wstecz ale nie trafiłem na odpowiedź.


Auto Opel Corsa B 1996r. wersja atlanta

Może zacznę od sprzętu jaki jest na ten moment wstawiany:


Radio: Pioneer MVH-160UI
Głośniki: Alpine 1325S 13'

Docelowo dojdą jeszcze
*na przodzie: tweetery, zwrotnice do połączenia głośników
* na tyle: głośniki 13' oraz tuba
* wzmacniacz
*nowo puszczona elektryka

Ale wiadomo nie wszystko odrazu, zwłaszcza jeśli ma się ograniczony budżet. W przyszłym tyg dokupie tweety i zwrotki.
Póki co będzie tylko przód zrobiony , taka "wersja robocza", żeby posłuchać muzyki przez okres przed wymianą elektryki.


Także mam dwie sprawy :

Pierwsza sprawa

Zacznę może od radia - przypomnę Pioneer MVH 160 UI - a właściwie kostki do niego.
Jest to standardowa kostka iso w



natomiast kostka wychodząca od radia wygląda następująco:






Sory za jakość. Jeżeli będzie trzeba zrobię lepsze zdjęcia.
Jak widać jadąc od górnej części kostki :6 ,8,9,10 pin zajęty.
Środkowa część : wszystkie piny zajęte
Dolna część : 1,2,3,4,6,7 pin zajęty.

Podłączyłem nowe radio kostką standard iso jaka była w zestawie i niestety nie gra ani normalnie,ani na ACC,ani też przy odpalonym aucie;/
Wcześniej stare grało, choć było zrobione na krótko, podpięcie się pod kabelki (poza tą potrójną kostką) i wyprowadzenie kabelków do kostki od radia (nie ja to robiłem;p)

Moje pytanie brzmi, czy istnieje jakaś przejściówka między jednym a drugim?
Czy muszą pozmieniać kabelki w kostce, jeśli tak, to które?
Czy zrobić nową kostkę - choć wolałbym przynajmniej narazie tego uniknąć.



Druga sprawa

Dotyczy głośników, a właściwie ich poprawnego podpięcia.

Głośniki : Alpine 1325S 13'

Zamontowałem dystans, póki co podprowadziłem sobie stare kabelki, które już były i podłączylem głośniki. Na pozór sprawa prosta ale...

1. W związku z małą możliwością dojścia, który kabelek jest plus, a który minus obrałem sobie kabelki niebiesko-brązowy, jako plus, a niebieski jako minus. Tak na moje oko wynikalo po odpięciu poprzednich głośników. Tak też podpiąłem do obu głośników. Mimo, że te krótkie kabelki z głośników, dochodzące to "bolców" od konektorków miały odmienne , tzn. kolor plus, kolor z paskiem minus. Postanowiłem jednak nimi się nie sugerować.

W czym zatem problem? :P

Otóż. Gdy głośniki grały na balansie 0 było dobrze, przy max vol lekko dawały się słyszeć- choć chłopskim rozumem to może być wina kabli, bądź zakłoceń fal radiowych. Chyba,że się mylę ?
Natomiast przy zrobieniu max balansu na lewy głośnik, membrana prawego cały czas chodziła.
Przy zrobieniu max balansu na prawy głośnik, lewa nie drgała, dopiero przy większej głośności. Membrana na moje oko "wchodziła" do wewnątrz, po czym była wypychana.
Gdzieś wyczytałem, że w ten sposób można sprawdzić poprawnośc podpięcia.
Prosiłbym o radę, czy zmieniać dojścia do głośników, jeżeli tak, to czy w obu.


Z góry bardzo dziękuję jeśli komuś chcialo się przeczytać długi post :P
Jeśli coś zabrzmiało głupio to wina Tuska. :rower:
Jeszcze bardziej będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Na cześć osoby,która mi pomoże puszcze utwor ;P
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.