Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Zbyt wysokie ciśnienie oleju POMOCY Corsa c 1.0
Autor Wiadomość
 adin87


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Ymielin
  Wysłany: 10 Marzec 2014, 14:52   Zbyt wysokie ciśnienie oleju POMOCY Corsa c 1.0

Witam mam Corse c 1.0 z 2006 roku i następujący problem wymieniłem rozrząd w ubiegłym roku(koszt z częściami 1200zł SVAG) bo się zaczął klepać, przejechałem 25 tysięcy km i silnik znowu zaczął hałasować a więc pojechałem z samochodem na gwarancje bo wydawało mi się że to znowu rozrząd. Mechanik wymienił napinacz łańcucha który się rozleciał. Nowy pochodził dosłownie moment i jak poprzednik też się rozpadł. W końcu zmierzyli ciśnienie w silniku odkręcając czujnik a w zamian podpięli manometr okazało się że ciśnienie wynosi 5 bar na wolnych obrotach a przy większych nawet ponad 8 bar bo zamykał skale manometra. Diagnoza uszkodzony zawór w pompie oleju tzn 450zł za wymianę + do tego sama pompa. Pytanie czy może być jakaś inna przyczyna niż ten zawór a jeżeli już to czy można zregenerować pompę oleju?
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Marzec 2014, 18:42   
   Moje auto: Corsa C 1.8


Na moją wiedzę tylko zawór, raczej nic innego nie może być za to odpowiedzialne. Pompa daje właśnie wysokie ciśnienie, a zaworek powinien je odpowiednio regulować. Nie wiem jak on dokładnie wygląda, wiem, że w większych silnikach (np. MAN D0826, albo stara dobra Ikarusowska RÁBA) ma opcję swobodnej regulacji maxymalnego ciśnienia poprzez dodawania/ujmowanie podkładek pod sprężynkę, ale przypuszczam, że GM takiej opcji celowo nie zastosował... :(
 
 
     
 adin87


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Ymielin
Wysłany: 12 Marzec 2014, 13:08   

Na całe szczęście okazało się że jest zestaw naprawczy do pompy 300 zł ale niestety rozrząd zdążył się naciągnąć i muszę wymienić łańcuch i ślizgi na nowe a więc cała operacja w granicach 1000-1200zł z robocizną :(
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 13 Marzec 2014, 14:02   
   Moje auto: Corsa C 1.8


To są właśnie plusy i minusy rozrządu napędzanego łańcuchem :( Dla pocieszenia dodam, że ja miałem do wymiany "tylko" simmering na końcu wału, a po zrzuceniu skrzynki okazało się sprzęgło kompletne za 1100zł :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Zbyt wysokie ciśnienie oleju POMOCY Corsa c 1.0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



anniversario 62
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.