Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:01
zwarcie w instalacji podświetlenia nawiewu
Autor Wiadomość
 kamil107


Informacje
LPG: Tak
Imię: kamil
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: poznań
Wysłany: 8 Marzec 2014, 08:22   zwarcie w instalacji podświetlenia nawiewu
   Moje auto: corsa B 1.4(c14nz) 1996rok


Witam kolegów mam mały, duży sam jeszcze nie wiem jaki problem, mianowicie do rzeczy. Potrzebowałem sprawdzić który z przewodów to + a który minus - od oświetlenia panelu nawiewu i ręka mi się smyknęła i zrobiłem zwarcie w tejże instalacji ( zwarłem plus z minusem na ramionach pałąka do którego są przymocowane żaróweczki nie pytajcie dlaczego itd. bo wiem że załatwiłem się jak dziecko) i od tej pory te dwie żarówki ledwo się żarzą w tej instalacji zamiast 14 na odpalonym silniku jest ok 3 woltów włącznik świateł też świeci o polowe gorzej na zegarach nie świeci żadna kontrolka poza ładowaniem ( cały czas tak jakby ładowania nie było, sprawdzałem ładowanie fizycznie jest) brak wskazań paliwa i temp cieczy, do tego nawet na odpalonym przy włączonych światłach po otwarciu drzwi załącza się brzęczyk informujący o zapalonych światłach.
I tu moje pytanie czy obwód tych żaróweczek który zwarłem jest jakoś zabezpieczony?, ewentualnie co mogło się stać i czy to pierdoła czy szykuje mi się grubsza impreza?
Ostatnio zmieniony przez sQcha 8 Marzec 2014, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 8 Marzec 2014, 09:20   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Uzupełnij informacje o swojej Corsie - rok, silnik itd.

Dla pewności sprawdź bezpieczniki. Ja zacząłbym poszukiwanie o wyjęcia zegarów, możliwe, że usmażył się jakiś element i dlatego nie masz kontrolek, podświetlania i pozostała część oświetlenia świeci słabiej.
 
 
     
 kamil107


Informacje
LPG: Tak
Imię: kamil
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: poznań
Wysłany: 8 Marzec 2014, 09:29   
   Moje auto: corsa B 1.4(c14nz) 1996rok


Zauważyłem, że kontrolki się żarzą pod spodem, ale nie na tyle aby światło przebiło się przez te plastiki. Światło przepuszczalne (w zegarach), ale od ładowania normalnie się świeci piękną normalną czerwienią. Do tego ten spadek napięcia na ok 3volty ( w podświetleniu nawiewów tam gdzie zwarłem ) wcześniej było normalnie na odpalonym 14V, objawy jakby regulator napięcia, ale wierzyć mi się nie chce żeby o aż tam doszło. ładowanie miałem 14 coś V nie pamiętam już ile. Wczoraj zaraz po tym mierzyłem.

Proszę stosować się do zasad ortografii i interpunkcji. Kolejny taki post będzie skutkował punktami karnymi. sQcha
Ostatnio zmieniony przez sQcha 8 Marzec 2014, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 8 Marzec 2014, 10:28   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Jeżeli ładowanie jest dobre, to nie doszukuj się tam awarii. Kontrolka ładowania jest niezależna od reszty kontrolek w zegarach, dlatego świeci dobrze.
Tak jak pisałem, prawdopodobnie spalił się jakiś element w elektronice zegarów.
 
 
     
 kamil107


Informacje
LPG: Tak
Imię: kamil
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: poznań
Wysłany: 8 Marzec 2014, 10:30   
   Moje auto: corsa B 1.4(c14nz) 1996rok


Ok problem rozwiązany.
Rozwiązanie było tak samo dziecinne jak mój błąd.
Otóż poszukałem w internecie dokładną rozpiskę bezpieczników i bezpiecznik nr 17 odpowiada za:

17 Bezpiecznik 10 A:
- Zacisk 15
- Przyrząd
- DID/TID
- Telefon
- Wtyk - kontrola końcowa (od RM '97)
- Oświetlenie wyłącznika świateł
- Brzęczyk ostrzegawczy - załączone reflektory
- Sterowany elektrycznie podnośnik szyby
- Oświetlenie wyłącznika dmuchawy,ogrzewania oraz szyby tylnej, ogrzewanej
- Przekaźnik ogrzewania szyby tylnej, RHD (od RM '97)
- Przekaźnik sprężarki układu klimatyzacji
- Wyłącznik podwyższania obrotów
- Przekaźnik wentylatora chłodnicy
- Elektrycznie przestawiane lusterko zewnętrzne
- Oświetlenie schowka podręcznego
- Moduł sterujący-EPS (od RM '97)

zmyliło mnie to że, w instalacji nadal było 3v napięcia, więc z góry przepraszam za zaśmiecanie forum, ale może komuś się to przyda na przyszłość. :zamykam:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » zwarcie w instalacji podświetlenia nawiewu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.