Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] problem przy 5 tyś obrotów
Autor Wiadomość
 Panek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Wojtek
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Luty 2014, 13:05   [ Silnik] problem przy 5 tyś obrotów
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0 60km


Witam, mam problem z moją corsą c z 2004r. silnik 1.0 (gaz), a mianowicie gdy obroty dochodzą do około 5tyś zaczyna świecić kontrolka check engine i moc auta drastycznie spada, zaczyna klekotać i obroty skaczą. Ale gdy go zgaszę i odpalę na nowo to objawy ustają, kontrolka znika i jest wszystko ok dopóki nie dojdę znowu do 5tyś obrotów. Dodam jeszcze że objawy występują na benzynie jak i na gazie. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez west 8 Marzec 2014, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 21 Luty 2014, 16:30   
   Moje auto: Porshe 911


1.0 silnik 5 tyś obrotów - nie zabijaj bączka takimi obrotami ;)
w/g mnie sonda w pupe dostała i źle odczytuje mieszankę.
Jaki przebieg?
 
     
 Panek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Wojtek
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Luty 2014, 09:29   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0 60km


Przebieg to 86 tyś. Dodam tylko, że nie jeżdże często na tylu obrotach tylko na autostradzie jest to denerwujące... żeby coś wyprzedzić szybciej to nie da rady ledwo 5 tyś. obrotów strzałka dosięgnie i trzeba się zatrzymać. Byłem już u 5 mechaników z czego każdy mówi co innego i chcą pół silnika rozbierać, albo zwalają winę na gazowników. U nich też byłem wyjeli mi bezpiecznik i jeździłem na benzynie ale objawy nie ustąpiły, więc to raczej nie wina instalacji gazowej.

A może to czujnik wałka? Bo to jest właśnie dziwne że idealnie na kresce 5tyś się to dzieje, czyli mechaniczna wada by była stała, a nie pojawiała sie od określonych obrotów? Bardziej to podchodzi pod czujnik?
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 23 Luty 2014, 13:04   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Wróżyć z fusów każdy może.
Jedz do mechanika który ma komputer mobilny i niech odczyta błąd przy tych 5 tyś.
 
 
     
 Panek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Wojtek
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Luty 2014, 14:49   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0 60km


Problem rozwiązany, dopiero po wydaniu 150zł w serwisie opla mechanik zdiagnozował usterkę i usunął w minute ;) Problemem były (jak tłumaczył) kostki od instalacji gazowej które jakimś cudem zostały wciśnięte w jakiś zaworek koło przepustnicy, który do końca nie mógł się otworzyć i dlatego przy 5tyś wyskakiwał check engine i tryb awaryjny, a po wyłączeniu silnika resetował się.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.