Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
[ Silnik] Czyszczenie EGR w Corsie C silnik 1,2
Autor Wiadomość
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:45   [ Silnik] Czyszczenie EGR w Corsie C silnik 1,2
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


Koledzy może śmieszne pytanie ale powiedzcie mi czy wiecie może jak wykonać czyszczenie zaworu EGR w silniku 1,2 w Corsie C , bardzo proszę o pomoc
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 24 Luty 2014, 12:28   
   Moje auto: AG Z14XEP


upuść ze 2litry płynu chłodniczego (albo jeśli chcesz to całość), odkręć EGR, zaopatrz się w środek do czyszczenia silnika (polecam Moje Auto - Silnik, ok 13zł za 500ml z psikaczem). Środkiem tym psikasz wewnątrz zaworu tak by całą sadzę wypłukać/wymyć/rozpuścić. W zaworze masz taki grzybek który ten zawór otwiera bądź zamyka - często jest tak, że pod wpływem sadzy on się zapieka, więc musisz dobrze umyć jego okolicę oraz najlepiej go rozruszać.
Jeśli masz interfejs diagnostyczny, to możesz wykonać sobie porównanie jak dobrze wyczyściłeś EGR/ jak bardzo było wcześniej źle.
W parametrach powinno być:
stan zaworu (otwarty/zamknięty)
napięcie na zaworze (w zakresie 0 - 5 V ; nie pamiętam czy w okolicy 0 to zamknięty,czy otwarty, ale jak będzie do 1.0 - 1.5V to nie jest źle)
powinna być też funkcja do wywołania otwórz zawór/zamknij zawór

porównaj napięcia na otwartym i zamkniętym zaworze przed i po czyszczeniu.
(w prawdzie nie będzie wiadomo jak szybko zawór reaguje, ale to już tylko podczas jazdy próbnej można sprawdzić - rejestracja parametrów podczas jazdy z dużą ilością hamowania silnikiem i późniejsza ich analiza)
 
 
     
 carlick


Informacje
LPG: Nie
Imię: Karol
Wiek: 32
Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Swansea, Walia
Wysłany: 25 Luty 2014, 18:55   
   Moje auto: Corsa C Comfort 1.2 16V


Warto również dodać, że będziesz prawdopodobnie musiał odkręcić tę łapę gdzie jest zamontowany filtr oleju żeby dostać się do jednej ze śrub EGR (jest tak w silniku Z12XE "ecotec", nie wiem jak w silnikach Twinport). Polecam również sprawdzić po wyczyszczeniu, a przed montażem, czy silniczek krokowy zaworu w ogóle działa. Wystarczy do skrajnych pinów przyłożyć napięcie 12V z akumulatora (tylko nie za długo! zawór powinien od razu zadziałać, jak nic sie nie dzieje, to przyłóż kable odwrotnie)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Czyszczenie EGR w Corsie C silnik 1,2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



zimny piotrków skoda
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.