Przesunięty przez: Kaszubski
3 Marzec 2016, 15:13
[ Silnik] Dziwne gaśnięcie.
Autor Wiadomość
 peny007


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22 Luty 2014, 13:59   [ Silnik] Dziwne gaśnięcie.
   Moje auto: Corsa B


Witam. Problem zaczął się już chwilę temu, jednak wtedy sytuacja zdażyła się może raz na 2 miesiące. Chodzi mianowicie o to, że gdy jadę na LPG przy wysprzęglaniu przed krzyżówką czy po prostu jak wcisnę sprzęgło gdy mam więcej niż 20km/h silnik za każdym razem gaśnie. W przypadku gdy jadę na benzynie tego problemu nie ma(chodź chwilę temu na benzynie też w taki sposób raz mi zgasł). Dodam, że w przypadku przełączenia auta na gaz gdy auto nie jedzie przełancza się na gaz i normalnie działa. Jeździłem tak przez jakiś czas, wysprzęglając w ostatnim momencie, żeby nie udusić silnika - działało do dziś...

Wiem, że był podobny temat, przewertowałem i nie znalazłem go :ojj: Proszę o pomoc, pozdrawiam peny007.

[ Dodano: 23 Luty 2014, 17:50 ]
Witam po raz kolejny. Dzisiaj na mieście corsacz gasł mi na każdych możliwych światłach więc postanowiłem trochę rozkminić o co kaman w tym gaśnięciu. Na wężu pomiędzy parownikiem a mikserem są 2 zawory regulujące dopływ gazu. Co ciekawe jeden jest "mechaniczny" a drugi elektroniczny, którym zapewne steruje komputer. Odpiąłem ten elektroniczny i problem ustąpił. Zlikwidowałem jedynie skutek tego problemu, ale co może być przyczyną? Czy auto nie zacznie palić jak smok? Bez kabli od kompa pewnie się nie obejdzie? Instalacja to Bingo-M.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 24 Luty 2014, 18:34   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Problem o którym piszesz to zjawisko tzw. "zdmuchiwania mieszanki". W prostych słowach chodzi o to, że do silnika wtłaczane jest za dużo powietrza w związku z jego pędem, a gaz lpg jest podawany jak na wolnych obrotach, mieszanka jest zbyt uboga i auto gaśnie. "Zawór" który odłączyłeś, to silniczek krokowy, bez niego brak kontroli podawanego gazu na wolnych obrotach i może wzrosnąć spalanie gazu. Czy masz podłączonego tzw. słonia? Rura od pasa przedniego do puszki filtra powietrza? Jeśli tak, to zdemontuj go i sprawdź czy pomogło, Dosyć często instalatorzy lpg zakładają w jego miejsce rurę, skierowaną końce w stronę kabiny, żeby zapobiec wdmuchiwaniu powietrza podczas jazdy na luzie.
 
 
     
 peny007


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 24 Luty 2014, 18:57   
   Moje auto: Corsa B


Witam, tym drugim zaworem regulującym dopływ gazu - ręcznym, wyregulowałem tak, że auto na wolnych nie gaśnie, i gdy daję gaz to nie zamula, więc może na chwilę obecną chociaż nie będzie tak znowu palić. Co do puszki filtra powietrza, to nie mam słonia, rura która jest założona jest skierowana w dół. Spróbuję zrobić to co zalecasz, czyli wywinąć tą rurę, jutro i dam znać czy pomogło. Przyjmując nawet tą twoją hipotezę, dziwi to, że wcześniej nie było z tym problemu.

[ Dodano: 24 Luty 2014, 21:59 ]
Zmieniłem trochę ułożenie tego "słonia", jednak śmiem twierdzić, że to nie to. Podpiąłem spowrotem tego krokowca, odpaliłem korsacza, przełączył się na gaz. Silnik pracuje równo. Po dodaniu gazu i szybkim puszczeniu wraca na niskie obroty bez zająknięcia. Problem pojawia się(teraz już nawet na postoju) gdy dodam gazu przytrzymam go na dość wysokich i szybko puszczam. Silnik spada do obrotów za niskich-telepie silnikiem i po chwili łapie rytm. Dzieje się tak nie za każdym razem. Jutro powiem więcej, jak to się ma w trasie. Przy odpiętym krokowcu w/w objawy nie występują.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 24 Luty 2014, 22:25   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Możliwe, że instalacja wymaga regulacji.
Trzeba pamiętać o tym, że membrany w parowniku się zużywają i co jakiś czas ustawienia zapisane w komputerze przestają współgrać z wydajnością parownika. Musisz też sprawdzić filtr lpg przy parowniku.
U mnie ewidentnie problem sprawiała ilość wtłaczanego powietrza, po zastosowaniu przewężenia w róże idącej do przepustnicy temat zniknął.
 
 
     
 peny007


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2 Marzec 2014, 11:24   
   Moje auto: Corsa B


Witam, problem rozwiązany. Plastikowy gwint, którym reguluje się obroty silnika wyrobił się. Ustawiłem obroty silnika o 100 obr/min wyższe i złożyłem na kleju. Spalanie pewnie będzie znikomo większe, ale motor nie gaśnie. Temat do zamknięcia.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Dziwne gaśnięcie.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.