Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:13
Centralny Zamek - Brak komunikacji
Autor Wiadomość
 Focus026


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Igor
Wiek: 33
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 18 Luty 2014, 18:11   Centralny Zamek - Brak komunikacji
   Moje auto: Corsa C


Jako nowy użytkownik chciałbym się ze wszystkimi przywitać:)
Od niedawna posaidam Opla Corse C (1,3CDTI, 2004r, 3 D), sprowadzony z Francji.
Od samego początku w samochodzie nie działał centralny zamek, wymieniłem baterie, próbowałem go zsynchronizować ponownie - zapłon, odczekałem 30 sekund, nacisnąłem przycisk zamykania i nic (przyciskałem i zamykanie i otwieranie i na dłużej i na krócej i razem i osobno) nic to nie dało. Wydaje mi się że problem leży w układzie scalonym który jest w pilocie.
Po wciśnięciu blokady w drzwiach normlanie drzwi się zamykają więc stawiam na wyżej wspomniany układ.
Poniżej wstawiam zdjęcia, może ktoś sie zna i na pierwszy rzut oka coś poradzi, ew jakieś inne propozycje?
Zależy mi na tym żeby centralny był z oryginalnego kluczyka nie jakieś breloczki itp.



 
 
     
 adekpolak


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Luty 2014, 14:13   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Cześć.

Na pierwszym zdjęciu widać jakby płytka była zalana (ktoś może kiedyś wrzucił do kałuży albo uprał kluczyk).

Spróbuj dokładnie wyczyścić najlepiej środkiem do czyszczenia elektroniki, ewentualnie woda destylowana plus szmatka (albo szczoteczka do zębów - tylko lekko, żeby nie uszkodził mocniej) i dokładne osuszenie (najlepiej suszarką do włosów).

Ja tak robię z płytami głównymi z laptopów i działa.


Daj znać czy pomogło.

Jak się boisz to mogę to zrobić za Ciebie.


Pozdrawiam,
 
 
     
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 23 Luty 2014, 20:03   
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


wiecie może czy istnieje jakieś urządzenie którym można byłoby sprawdzić czy pilot centralnego działa
 
 
     
 Focus026


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Igor
Wiek: 33
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 14:29   
   Moje auto: Corsa C


Witam,
adekpolak, pilot kiedyś podobno miał od wciskania przetarte-aż dziurawe przyciski (zamykania/otwierania) i rzeczywiście mógł być zalany. Nie mniej jednak czyściłem już tą płytkę alkoholem izopropylowym ale skutku to nie przyniosło, ale tak jak mówisz spróbuje jeszcze szczoteczką + alkohol izopropylowy. Dziś zabiorę się za to.


Podzialalem ale niestety efektow brak, nadal nie ma komunikacji kluczyk-samochod.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Centralny Zamek - Brak komunikacji
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.